Piotr Rutkowski
Novak Djoković (z prawej) nie jest jeszcze w 100% gotowy do gry
Novak Djoković (z prawej) nie jest jeszcze w 100% gotowy do gry Kamran Jebreili/Associated Press/East News
Novak Djokovic i Nick Kyrgios w ramach World Tennis League mieli wziąć udział w wyczekiwanym rewanżu finału Wimbledonu 2022, ale tak się nie stało... 21-krotny finalista Wielkiego Szlema wycofał się z meczu.

We wtorek 35-letni Serb sensacyjnie przegrał z powracającym po kontuzji Niemcem Alexandrem Zverevem 3:6, 4:6. Wydaje się jednak, że Djoković nie jest w 100% gotowy do gry, jak oznajmił w środę.

Tuż przed środowym meczem z Kyrgiosem ogłosił, że nie weźmie udziału w planowanym spotkaniu i poprosił swojego kolegę z drużyny "The Falcons", Grigora Dimitrova o zastąpienie go na korcie przeciwko Australijczykowi. Bułgar wygrał spotkanie w dwóch setach.

Schemat World Tennis League

W World Tennis League każda drużyna gra z każdą (w turnieju uczestniczą cztery drużyny - przyp. red.) w meczu złożonym z trzech części: singla kobiet, singla mężczyzn i miksta. Spotkania składają się z dwóch setów, w razie potrzeby z dogrywką supertiebreakową (do 10 punktów). Do finału, który zostanie rozegrany 24 grudnia, awansują dwie najlepsze ekipy.

Wyniki trzeciego dnia World Tennis League

Mikst:

Grigor Dimitrov (Bułgaria, The Falcons)/Aryna Sabalenka (Białoruś, The Falcons) - Bianca Andreescu (Kanada, The Eagles)/Rohan Bopanna (Indie, The Eagles) 2:6, 7:6(4), 10:7

Gra pojedyncza kobiet:

Paula Badosa (Hiszpania, The Falcons) - Caroline Garcia (Francja, The Eagles) 4:6, 3:6

Gra pojedyncza mężczyzn:

Grigor Dimitrov (Bułgaria, The Falcons) - Nick Kyrgios (Australia, The Eagles) 7:6(5), 6:3