Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybieramy najskuteczniejszych radnych w Nisku. Sprawdź wyniki i zagłosuj

Redakcja
Można już wybierać najskuteczniejszych radnych w Radzie Miejskiej w Tarnobrzegu.

Głosujemy w sondzie internetowej na WWW.ECHODNIA.EU oraz poprzez SMS. Aby poprawnie zagłosować przez SMS należy wpisać PNI.imię i nazwisko radnego - UWAGA - pisane łącznie bez polskich znaków - na przykład PNI.JozefPodsiadly - i wysłać na numer 71321. Koszt 1,23 złotego z VAT. Głosy w sondzie internetowej oraz SMS liczą się po połowie. Koniec głosowania w środę 10 września o godzinie 24. Trójkę wyróżnionych radnych przedstawimy w następnym piątkowym wydaniu "Echa Dnia".

Przypominamy skład Rady Miejskiej w Nisku:

Waldemar Ślusarczyk - przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku. Wybrany z listy komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

Józef Sroka - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Nisku, członek komisji oświaty, kultury i sportu. Wybrany z listy komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

Bogdan Tofilski - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Nisku, członek komisji rozwoju gospodarczego i gospodarki komunalnej. Radny Niżańskiego Bloku Wyborczego.

Błażej Borowiec - członek komisji rewizyjnej oraz komisji rozwoju gospodarczego i gospodarki komunalnej. Radny Porozumienia Samorządowo-Gospodarczego.

Teresa Dubiel - członek komisji oświaty, kultury i sportu, komisji rozwoju gospodarczego i gospodarki komunalnej, komisji pomocy społecznej i zadań publicznych. Wybrana z listy komitetu Prawa i Sprawiedliwości.

Józef Graniczny - przewodniczący komisji rozwoju gospodarczego i gospodarki komunalnej, członek komisji budżetu i finansów. Radny Niżańskiego Bloku Wyborczego.

Mariusz Juśko - członek komisji budżetu i finansów oraz komisji rewizyjnej. Wybrany z listy komitetu Niżańskiego Bloku Wyborczego.

Zbigniew Kotuła - przewodniczący komisji oświaty, kultury i sportu, członek komisji rozwoju gospodarczego i gospodarki komunalnej. Radny Niżańskiego Bloku Wyborczego.

Józef Krawiec - członek komisji oświaty, kultury i sportu oraz komisji pomocy społecznej i zadań publicznych. Wybrany z listy komitetu Niżańskiego Bloku Wyborczego.

Artur Lebioda - członek komisji oświaty, kultury i sportu oraz komisji pomocy społecznej i zadań publicznych. Radny Niżańskiego Bloku Wyborczego.

Adam Madej - członek komisji oświaty, kultury i sportu oraz komisji budżetu i finansów. Radny Porozumienia Samorządowo-Gospodarczego.

Krzysztof Oczkowski - członek komisji budżetu i finansów oraz komisji rozwoju gospodarczego i gospodarki komunalnej. Radny wybrany z listy komitetu Prawa i Sprawiedliwości.

Jan Oleksak - członek komisji budżetu i finansów oraz komisji rewizyjnej. Radny Niżańskiego Bloku Wyborczego.

Marek Pachla - członek komisji oświaty, kultury i sportu oraz komisji rozwoju gospodarczego i gospodarki komunalnej. Radny wybrany z listy komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

Eugeniusz Piekarz - członek komisji pomocy społecznej i zadań publicznych oraz komisji rewizyjnej. Radny wybrany z listy komitetu Prawa i Sprawiedliwości.

Andrzej Sądej - przewodniczący komisji budżetu i finansów, członek komisji oświaty, kultury i sportu. Radny wybrany z listy komitetu Prawa i Sprawiedliwości.

Anna Stępień - członek komisji budżetu i finansów oraz komisji rozwoju gospodarczego i gospodarki komunalnej. Radna klubu Porozumienie Samorządowo-Gospodarcze.

Henryk Sudoł - przewodniczący komisji rewizyjnej, członek komisji pomocy społecznej i zadań publicznych. Wybrany z listy komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

Ryszard Sroka - członek komisji budżetu i finansów oraz komisji rewizyjnej. Wybrany z listy komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

Paweł Teofil - członek komisji budżetu i finansów oraz komisji rozwoju gospodarczego i gospodarki komunalnej. Radny wybrany z listy komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

Maria Wybacz - przewodnicząca komisji pomocy społecznej i zadań publicznych, członek komisji oświaty, kultury i sportu. Radna klubu Porozumienie Samorządowo-Gospodarcze.

Aktualną klasyfikację można śledzić na bieżąco na WWW.ECHODNIA.EU.

SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z powiatu NIŻAŃSKIEGO

RADA MIEJSKA NISKA

W tej kadencji Rada Miejska w Nisku składa się z 21 osób. Znaleźli się w niej radni wybrani z list trzech komitetów wyborczych. Najwięcej mandatów, bo aż 10, uzyskało Prawo i Sprawiedliwość. Niżański Blok Wyborczy ma 7 radnych. Opozycyjne Porozumienie Samorządowo-Gospodarcze zdobyło 4 mandaty. W ostatnim czasie sesje Rady Miejskiej robią się coraz dłuższe. To chyba znak zbliżających się wyborów, bo radni potrafią toczyć wielominutowe spory o rzeczy niekoniecznie najistotniejsze.

Czasem można odnieść wrażenie, że radnym nie zawsze chodzi tylko o interes mieszkańców gminy, a raczej o to, czyje będzie na wierzchu. Przykładem mogą być przepisy regulujące gospodarkę odpadami na terenie gminy. Uchwały śmieciowe rodziły się w ogromnych bólach, radni potrzebowali do tego kilku podejść.

Bardzo rzadko się zdarza, aby w istotnych sprawach niżańska rada była jednomyślna. Niekiedy można odnieść wrażenie, że do samorządów przenosi się te najgorsze zwyczaje z Wiejskiej. A to nikomu chyba nie służy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie