Wybory samorządowe w Nisku. Kto powalczy o fotel burmistrza?

Zdzisław SurowaniecZaktualizowano 
Burmistrz Julian Ozimek, będzie walczył o kolejną kadencję Zdzisław Surowaniec
W Nisku tylko obecny burmistrz nie ma najmniejszych wątpliwości, że będzie startował w wyborach na burmistrza. Kto powalczy z nim o władzę?

Ważne

Radny Józef Sroka najpierw musi przekonać do siebie swoją partię. Zdzisław Surowaniec

Radny Józef Sroka najpierw musi przekonać do siebie swoją partię.
(fot. Zdzisław Surowaniec)

Ważne

Za tydzień sprawdzimy kto ma ochotę walczyć o władzę w gminach powiatu stalowowolskiego i niżańskiego.

Nisko przez ostatnie lata wypiękniało, zwłaszcza centrum miasta, gdzie odnowiono park i tańczy woda w fontannie. Problemów jest jeszcze cała fura, ale chętnych na stołek burmistrza Miasta i Gminy nie brakuje.

Burmistrz Julian Ozimek jest jedynym z potencjalnych kandydatów na to stanowisko, który od razu deklaruje, że będzie się starał o to, aby wyborcy wybrali go na trzecią kadencję. Krótko mówi dlaczego: - Chcę dokończyć to, co jest realizowane, a tylko ja mam wydeptane ścieżki do różnych instytucji.

LEWICOWE SYMPATIE

Był w Nisku bezapelacyjnym zwycięzcą ostatnich i poprzednich wyborów. Nie kryje swojej sympatii do Sojuszu Lewicy Demokratycznej, ale o dziwo, na pisowskim Podkarpaciu większości jego wyborców to nie przeszkadzało. Startuje jednak z własnego Niżańskiego Bloku Wyborczego. Odnosił sukcesy i chce w listopadzie to powtórzyć. - Im więcej kandydatów w pierwszej turze, tym mam większą szansę na wygraną - uśmiecha się.

Uważa, że jeśli zostanie burmistrzem, szybciej upora się ze sporymi potrzebami miasta i gminy, a te potrzeby to kanalizacja, wodociągi i poprawa dróg. - Kiedy przyjdzie ktoś nowy, zejdzie mu dwa lata na wydeptaniu ścieżek do Urzędu Marszałkowskiego. Trzeba wiedzieć kiedy wziąć papiery w zęby i jechać, trzeba wiedzieć w jakie drzwi wejść - mówi dosadnie.

O sobie wspomina, że mógłby już odejść z urzędu, bo osiągnął wiek emerytalny. - Ale zdrowie mam, chęci do pracy są, to mogę wiele dobrego jeszcze zrobić - deklaruje. - Poglądy polityczne jakie mam, to każdy wie, ale w pracy samorządowej nie pokazuję ich, bo skłóciłbym się ze wszystkimi. Nie dzielę ludzi według sympatii politycznych i chyba to jest doceniane - twierdzi. Podczas ostatniej sesji absolutoryjnej, po krótkiej dyskusji za udzieleniem mu absolutorium było 14 radnych, przeciwnych nie było, a od głosu wstrzymały się 4 osoby.

- Otrzymałem absolutorium bez większych zastrzeżeń, z czego bardzo się cieszę, ale jest to zasługa wszystkich, także radnych, którzy wspierali budżet. Jestem zadowolony, bo faktycznie wykonaliśmy bardzo dobrą robotę, wszystkie zadania zostały zrobione na wysokim poziomie i to jest najważniejsze - skomentował wynik, jakim podsumowana została jego kadencja.

SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z powiatu NIŻAŃSKIEGO

Wicestarosta Sławomir Czwal zdobył doświadczenie, które pomogłoby mu w mieście.
Zdzisław Surowaniec

Wicestarosta Sławomir Czwal zdobył doświadczenie, które pomogłoby mu w mieście.

(fot. Zdzisław Surowaniec)

DWÓCH CHĘTNYCH Z PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI - WYSTARTUJE JEDEN

Kto wystartuje w Nisku przeciw burmistrzowi Ozimkowi ?
Józef Sroka, radny i przewodniczący rady, zawodowo - kierownik w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli, z wykształcenia artysta plastyk, prawdopodobnie będzie po raz kolejny starał się przejąć stery rządów w mieście i gminie, jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Nie jest zrażony zbytnio ostatnim wynikiem, kiedy Ozimek zgarnął 83 procent głosów. Jednak nie deklaruje zdecydowanie czy stanie przeciwko burmistrzowi. - Jeszcze mamy czas, decyzja zapadnie po wakacjach. Jest taka opcja, ale to odległy czas - mówi.

Kolejną osobą, która funkcjonuje na przedwyborczej giełdzie jest Waldemar Ślusarczyk, przewodniczącego Rady Miejskiej w Nisku, związany z Prawem i Sprawiedliwością. Okazuje się, że to już nie spekulacje, tylko pewność. - W wewnętrznych rozmowach zgłosiłem swój akces do startowania w wyborach na stanowisko burmistrza - powiedział nam.

Dodał, że nie będzie dwóch kandydatów z Prawa i Sprawiedliwości. - Dla dobra sprawy ktoś będzie musiał odstąpić - stwierdził. Decyzja kto to będzie zapadnie po wakacjach.

RYWAL I WODNA KRYTYKA

Kolejnym kandydatem na fotel burmistrza jest Błażej Borowiec, radny związany z Porozumieniem Samorządowo-Gospodarczym. Zawodowo jest zastępcą podkarpackiego inspektora Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Startowałby na to stanowisko po raz pierwszy. - Nie ma ostatecznej decyzji - zapewnia plotki o swoim kandydowaniu. - Decyzja zapadnie po wakacjach - odpowiada. Zwraca uwagę, że w wyborach samorządowych na radnych będzie rewolucja, bo będą okręgi jednomandatowe, kiedy liczyć się będzie konkretny człowiek, a nie listy partyjne czy komitety wyborcze.

Jednak już teraz wiadomo, że Borowiec z grupą radnych z Porozumienia Samorządowo-Gospodarczego jest dyżurnym krytykiem Ozimka. Szczególnie rozlicza go za wodę, która po wybudowaniu własnego ujęcia, czasami przybiera kolor błotnisty. O obecnej władzy tak mówi: - W gminie od wielu lat brakuje długofalowej koncepcji rozwoju gospodarczego, a szczególnie razi brak działań dotyczących tworzenia i uzbrajania terenów inwestycyjnych otwierających gminę na inwestorów i dających szansę na przyciągnięcie do gminy inwestycji, a wraz z nimi nowych miejsc pracy dla naszych mieszkańców, a w konsekwencji wpływów z podatków do budżetu gminy. W gminie brakuje inwestycji, które generują wartość dodaną. Przyczyną takiego stanu rzeczy, naszym zdaniem, jest błędnie przyjęta strategia inwestycyjna bez kalkulacji efektu ekonomicznego. Kapitał i siła robocza w sposób naturalny przemieszcza się do miejsc o najkorzystniejszych warunkach. Szczególnie migracja z Niska młodych mieszkańców jest poważnym zagrożeniem i konsekwencją braku działań proinwestycyjnych.

WICESTAROSTA POWALCZY W MIEŚCIE?

W kolejce na fotel burmistrza wymienia się także Sławomira Czwala, wicestarostę niżańskiego. - Jest taka możliwość, ale to jeszcze nic pewnego - odpowiada enigmatycznie. Ma spore atuty. Przez cztery lata poznał od podszewki specyfikę miasta i powiatu, wciągnął się mocno w pracę samorządową i specyfikę niżańskiej społeczności. Jako wicestarosta poznał ludzi władzy w okolicznych miejscowościach, w urzędach wojewódzkich i marszałkowskim. Mieszka w Nisku, ma wykształcenie ekonomiczne. Czas więc pokaże czy zdecyduje się wystawić swoją osobę pod osąd wyborców i jakiego komitetu do tego użyje.

polecane: FLESZ: 10 matek, które zmieniły świat

Wideo

Materiał oryginalny: Wybory samorządowe w Nisku. Kto powalczy o fotel burmistrza? - Echo Dnia Podkarpackie

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 17

J
JAROMIR

Moim zdaniem czas Pana Ozimka już minął.Świadczą o tym -zły lub tragiczny stan drogi głównej w Nisku, ZŁY STAN WODY (CO JAKIŚ CZAS BAKTERIE COLI TRUJĄ LUDZI),miał być jakiś basen ale sprawy ucichły, wykopali zbiornik na Podwolinie z którego nie można korzystać, ulice robią tylko koło swoich a całą resztę traktują jak zło konieczne.przedsiębiorca z Zarzecza nie może się doczekać na doprowadzenie wody do nowego zakładu i odprowadzenie ścieków.Brak inwestycji przemysłowych i ludzie uciekają do stalówki. brak świateł na skrzyżowaniach co w godzinach szczytu doprowadza do długich korków.to tylko niewielka część spraw którymi Pan Ozimek nie zdążył zająć się przez dwie kadencje ale wszystkim kituje ile to ma siły i że na pewno zrobi to w trzeciej kadencji ale obłuda i brak poszanowania dla mieszkańców.Nie dajcie się mamić obietnicami wybierzmy nowe władze, niech starośc i obłuda idzie do muzem.MIESZKANIEC NISKA 2018 ROK  

zgłoś
n
nela

Takiego burmistrza jak p. Ozimek może pozazdrościć każda gmina. Właściwy człowiek na właściwym miejscu.

Inni niech się zajmą nasionami /B/.

zgłoś
L
Lawenda

Mam szacunek dla burmistrza Ozimka i już!  :D

zgłoś
A
Aptekarz

Szanowni Mieszkańcy Niska  , całość sprawowanej władzy w Nisku a w szczególności przez obecne władze może okreslić kuplet z filmu CK Dezerterzy :

" Pan mnie chwalisz to jest front , luksus widać nawet stąd , to są klapy , to jest gors , to jest sznyt to męski tors , taki front wiedeński szyk styl wojskowy poznasz w mig taki front wiedeński szyk styl wojskowy  w mig..

Pan się pytasz jak to jest , front cacany a tył pies ,to jest moda a nie błąd, tyły głupstwo ważny front.   Kto nie pojmie tego w lot nie jest dobry "patriot" , kto nie pojmie tego w lot nie jest patriot.

Debata nad ceną wody dopuszonej warunkowo przez pożal się Boże sanepid  - czy płacimy 100% czy 70 % to nie zmienia faktu że płacimy za gówno , nikt nie myśli o wpływie na zdrowie mieszkańców liczy się tylko "bicie piany"  i blichtr oraz jak przeżyć do następnej kadencji oraz postępujący parkinson władzy : palce do siebie i błona między palcami.

Żadnego długoterminowego planu rozwoju.

zgłoś
k
koniu

Julek przestań nas truć z kolesiem Kuziorą sam pij te ścieki 

zgłoś
o
obywatel
W dniu 05.07.2014 o 03:05, Gosc napisał:

Ozimek byly czlonek  KC PZPR obecnie SLD tak to teraz nazywaja jest Burmistrzem slabym i lepszym  nigdy nie bedzie . W Nisku wiele problemow do rozwiazania  ludzie paca za wode ktora przypomina sciek i nie bilansujaca sie wode . Obiecal wczesniej ze wie gdzie leza pieniadze z funduszy inwestycyjnych na przklad na obwodnice ??? i co gdzie jest obwodnica ??? Stary komuch robi ludzi w balona ,  dziwie sie gdzie majaj rozum mieszkancy Niska . Cas na zmany i wybrac nowego Burmistrza na przyklad jak w Janowie Lubelskim zadzi mlody prezny facet  i efekty sa (kryta plywalnia ,Zef natury a w Nisku co sie pytam ??? wie ktos ??? Pozostali kandydaci strach sie bac nikt sie nie nadaje Sroka z Raclawic z matka boska w klapie ?? Lepszym kandydatem bylby w Nisku znany juz nie zyjacy pan Godula ktory osmieszyl koiedys Ozimka na  calej lini . Ozimek musi odejsc !!

 

Najpierw trochę się zorientuj, a później "pleć" bzdury. Obwodnica jest finansowana z budżetu państwa, ponieważ ma odciążyć ruch na drodze krajowej. Jakby samo miasto chciało wybudować obwodnicę z dotacjami unijnymi to i tak nie da radę. Roczny budżet miasta: 40 mln; koszt obwodnicy wg. obecnego planu (cała długość) : 500 mln; 

 

Pieniądze na drogę w ramach oszczędności zabrał rząd, więc wiesz gdzie możesz jechać protestować.

zgłoś
a
ameno

Przy okręgach jednomandatowych 70% obecnych radnych nie wejdzie już do rady.

zgłoś
a
anonim

Panu B. już podziękujemy,.

zgłoś
d
doewci

Tyle to piękne i mądre, ewciu, co naiwne i idealistyczne. To są wybory i polityka, tutaj nie zawsze najlepszy wygrywa, a ten "co się najmniej chwali" nie wygrywa już nigdy. Sorry, ale taką mamy rzeczywistość. Znajomość literatury chwalebna, ale dopasowane do sytuacji blado.

zgłoś
e
ewa

LEW I ZWIERZĘTA

Gdy się wszystkie zwierzęta u lwa znajdowały,

Był dyskurs: jaki przymiot w zwierzu doskonały.

Słoń roztropność zachwalał, żubr mienił powagę,

Wielbłądy wstrzemięźliwość, lamparty odwagę;

Niedźwiedź moc znamienitą, koń ozdobną postać,

Wilk staranie przemyślne, jak zdobyczy dostać,

Sarna kształtną subtelność, jeleń piękne rogi,

Ryś odzienie wytworne, zając rącze nogi;

Pies wierność, liszka umysł w fortele obfity,

Baran łagodność, osieł żywot pracowity.

Rzekł lew, gdy się go wszyscy o zdanie pytali:

"Według mnie ten najlepszy, co się najmniej chwali".

 

zgłoś
a
analiza drobna

Loda - Chyba sam wymysliłe(a)ś Sułkowską. Wiadomo, że będzie wice przy Ozimku. A pzostali? Sroka ma zaplecze na wsiach i  w kościołach, Borowiec coś tam zbierze na 1000-lecia i wśród wojskowych, Czwal od młodych i znajomych, Ślusarczyk z Warchołów plus to co Sroka. Jak będzie więcej kandydatów to II tura możliwa. Przy małej liczbie (2-3), Ozimek może wygrać od razu.

zgłoś
b
bez

Ozimek raczej wygra, ale może przedyskutować jego konkurentów?

zgłoś
l
loda

Na niżańskiej giełdzie samorządowej co cichu(na razie!!!) mówi się o starcie pani Sułkowskiej.

zgłoś
p
podkarpatczyk

Zacytuję wypowiedź z sondy ulicznej TVP Info: " Do polityki i władzy pchaja się tylko idioci". Wszystko jedno kto zostanie burmistrzem w Nisku. 

zgłoś
v
vfgjhbkljn

ludzie tylko nie czwal bo to totalna porazka 

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3