Wychowanek Stali Stalowa Wola, Kacper Śpiewak, strzelił dwa gole dla reprezentacji Polski u21

Damian Wiśniewski
Kacper Śpiewak (z prawej) w barwach Stali Stalowa Wola
Kacper Śpiewak (z prawej) w barwach Stali Stalowa Wola Marcin Radzimowski
Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała na własnym boisku Łotwę 5:0, a dwa gole strzelił dla niej Kacper Śpiewak. Piłkarz ten jest wychowankiem Stali Stalowa Wola.

Przed kilkoma dniami Śpiewak zadebiutował w reprezentacji Polski do lat 21 w meczu z Niemcami, który jego drużyna wygrała 4:0. W tamtym meczu wszedł na boisko z ławki rezerwowych i tak samo było we wtorek - w 43. minucie wszedł na boisko w miejsce kontuzjowanego Adriana Benedyczaka i już trzy minuty potem wpisał się na listę strzelców.

Drugą bramkę urodzony w 2000 roku zawodnik strzelił w 63. minucie spotkania i było to trafienie, które ustaliło wynik pojedynku na 5:0 dla Polski.

Kacper Śpiewak to zawodnik, który po rewelacyjnej rundzie wiosennej 2019/2020, podczas której wskoczył do pierwszego składu drugoligowej wówczas Stali Stalowa Wola, odszedł do Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Wówczas drużyna ta grała w Fortuna 1 Lidze, ale od obecnego sezonu występuje w PKO BP Ekstraklasie. W rozgrywkach tych Śpiewak strzelił jak na razie dwa gole.

Polacy po pokonaniu Łotwy zajmują w tabeli grupy B trzecie miejsce i mają 13 punktów na koncie. Do pierwszych Niemców tracą dwa oczka, podobnie jak do drugich zawodników z Izraela. Żeby bezpośrednio awansować na mistrzostwa Europy u21 trzeba wygrać grupę. Drużyna, która zajmie drugie miejsce, będzie zestawiona z drugimi ekipami z innych grup i na podstawie wyników tych reprezentacji wyłoni się kolejnych finalistów.