sportowy24
  Wychowanka Victorii Stalowa Wola Joanna Jóźwik ze złotym...

  Wychowanka Victorii Stalowa Wola Joanna Jóźwik ze złotym medalem

  /gli/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Wychowanka Victorii Stalowa Wola Joanna Jóźwik zdobyła złoty medal mistrzostw Polski w biegu na 800 metrów. Danuta Urbanik poza podium.
  Joanna Jóźwik zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. Wychowanka Victorii Stalowa Wola wygrała bieg na 800 metrów.

  Joanna Jóźwik zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. Wychowanka Victorii Stalowa Wola wygrała bieg na 800 metrów. ©PZLA

  Na koniec pierwszego dnia, czyli niedzieli, Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce, które odbywają się w Krakowie dobry występ zanotował Anna Wójcik. Zawodniczka Victorii Stalowa Wola zajęła w biegu na 5000 metrów dziewiąte miejsce, a na mecie mogła pochwalić się czasem 17:06,74. Złoty medal zdobyła Renata Pliś z Maratonu Świnoujście - 15:36,18.

  W poniedziałek największą szansą medalową był start dwóch naszych biegaczek w finale na 800 metrów. Wychowanka Victorii Stalowa Wola, Joanna Jóźwik, obecnie biegająca w barwach AZS-u AWF Warszawa, a także obecna zawodniczka stalowowolskiego Danuta Urbanik. W eliminacjach obie spisały się znakomicie i potwierdziły to w trakcie finału.

  Bieg wygrała Joanna Jóźwik, a na mecie zameldowała się z czasem 2:02,99. Urbanik zakończyła zawody na czwartym miejscu, a do medalu zabrakło tak niewiele. Czas Danuty to 2:04,98, a trzecia na mecie Syntia Ellward z Floty Gdynia - 2:04,72.

  Niestety poza podium znalazł się Kamil Gurdak ze Stali Nowa Dęba. W finale biegu na 800 metrów Kamil uzyskał czas 1:49,20 co dało mu piąte miejsce. Szkoda, bo w eliminacjach Gurdak pokazał, że jest w wysokiej formie. Złoty medal zgarnął Adam Kszczot z RKS-u Łódź - 1:46,70.

  We wtorek zakończenie mistrzostw. Na 1500 metrów pobiegną zawodniczki Victorii: Anna Wójcik oraz Danuta Urbanik.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!