Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wydział mechaniczno-technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli otrzymał sprzęt pomiarowy od firmy Mitutoyo Polska - zdjęcia

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Od lewej prezydent Lucjusz Nadbereżny, rektor Piotr Koszelnik i Jakub Ruszkowski, wiceprezes Mitutoyo Polska
Od lewej prezydent Lucjusz Nadbereżny, rektor Piotr Koszelnik i Jakub Ruszkowski, wiceprezes Mitutoyo Polska Politechnika Rzeszowska
Wydziału mechaniczno-technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli otrzymał w darze sprzęt pomiarowy od firmy Mitutoyo Polska. Odbyło się otwarcie nowej pracowni pomiarowej.

Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Z tej okazji w siedzibie Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli, 29 października nastąpiło otwarcie nowej pracowni pomiarowej, która będzie działać w ramach laboratoriów wydziału.

Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane przez rektora profesora doktora habilitowanego inżyniera Piotra Koszelnika oraz Jakuba Ruszkowskiego, wiceprezesa firmy Mitutoyo Polska Sp. z o.o. 

Nowoczesne laboratorium od Mitutoyo

– To na pewno bardzo dobra wiadomość dla Politechniki Rzeszowskiej i dla Miasta Stalowej Woli, że nasz wydział wzmacnia się o tak nowoczesne laboratorium znacznej wartości. Chciałbym podziękować firmie Mitutoyo Polska za tak ważne wsparcie naszej Politechniki. Za pokazanie, że tu, w takim mieście jakim jest Stalowa Wola pojawia się kolejny, nowoczesny sprzęt, który wzmacnia ofertę edukacyjną dla studentów. Jest to też informacja dla przyszłych studentów, że nie trzeba wybierać wielkich ośrodków miejskich, dlatego, że w Stalowej Woli jest Politechnika Rzeszowska, która ma wielkie możliwości kształcenia na najnowocześniejszych urządzeniach i wspaniałą kadrę dydaktyczną. Poza tym ta uczelnia jest dla nas symboliczną i fizyczną bramą do Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej. Młodzi ludzie już w trakcie studiów mogą odbywać praktyki w sąsiednich przedsiębiorstwach – powiedział obecny na uroczystości Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. 

Podniesienia kompetencji absolwentów

– Bardzo rzadko zdarza się, że firma decyduje się na darowiznę sprzętu wysokiej wartości i o wysokim potencjale dla uczelni. Mam nadzieję, że w ślad za firmą Mitutoyo Polska pójdą także inni. Jest to dla nas wyróżnienie, że mogliśmy przyjąć taki sprzęt, niemałej wartości pół miliona złotych. Jest to dla nas także zobowiązanie, żebyśmy ten sprzęt wykorzystali. Będziemy go wykorzystywać w celu podniesienia kompetencji naszych absolwentów, aby byli lepszymi inżynierami i lepiej znajdowali się na rynku pracy. Wiemy z naszych analiz, że gospodarka Stalowej Woli i okolic, która rozwija się bardzo intensywnie, potrzebuje i poszukuje inżynierów. Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli będzie unikalny. Nie sądzę, aby było zbyt wiele laboratoriów, które będą mogły w podobnej skali wesprzeć gospodarkę – zabrał głos rektor Piotr Koszelnik.

 

– Dla nas najważniejszą sprawą jest być blisko zarówno przemysłu, jak i uczelni we wszystkich ośrodkach naukowych. Dla nas nie ma innej możliwości współpracy, jak wychowywanie i kształcenie nowych inżynierów od samego początku. Jeśli będą mieli dostęp do najnowszego sprzętu, to lokalny przemysł może „iść w górę”. Bez tego nie będzie to możliwe. Do tego wzrostu dokładamy też naszą cegiełkę i mamy nadzieję, że ten sprzęt będzie dobrze służył przemysłowi i badaniom naukowym – podsumował wiceprezes Jakub Ruszkowski. 

Inżynierskie studia stacjonarne w Stalowej Woli

Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli, prowadzi inżynierskie studia stacjonarne na kierunku: zarządzanie i inżynieria produkcji w specjalnościach: informatyka w zarządzaniu przedsiębiorstwem, systemy zarządzania jakością produkcji, zarządzanie procesami produkcyjnymi w odlewnictwie oraz magisterskie studia stacjonarne na kierunku: mechanika i budowa maszyn w specjalnościach: inżynieria spawalnictwa, inżynieria technologii specjalnych, komputerowo wspomagane wytwarzanie, pojazdy specjalne i specjalizowane. Uczelnia posiada laboratoria laserowe, obrabiarek CNC, inżynierii odwrotnej, metrologii, badań nieniszczących, badań niszczących, mikroskopowe, analiz chemicznych i nowo otwarte laboratorium pomiarowe z urządzeniami od Mitutoyo Polska. 

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stalowawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto