Wygrana Stali, przegrana Siarki

Arkadiusz Kielar, Piotr Szpak
Koszykarze Stali Stalowa Wola (z piłką Michał Nikiel) po ciężkim boju pokonali we własnej hali Start AZS Lublin. S. Czwal
Koszykarze Stali Stalowa Wola po ciężkim boju pokonali u siebie Start AZS Lublin. W Inowrocławiu przegrała Siarka Tarnobrzeg, ale nie przyniosła wstydu.

Wygrana i porażka to bilans naszych pierwszoligowych koszykarzy w meczach 23 kolejki spotkań.

STAL STALOWA WOLA - Start AZS Lublin 76:71 (19:22, 14:25, 24:11, 19:13).
Stal: Partyka 21 (4x3), Pydych 20 (1x3), Nikiel 10, Prawica 7 (1x3), Jarecki 7 - Szczepaniak 9, Grzyb 2.
Start: Kowalski 25 (2x3), P. Jagoda 14 (1x3), Borkowski 11, Rak 8, Ł. Jagoda 2 - Karczewski 9 (3x3), Repeć 2.

Dwie "trójki" Rafała Partyki, "poprawka" Pawła Pydycha, a następnie Romana Prawicy - Stal zaczęła idealnie, ale... trzecią kwartę. I całe szczęście, bo w dwóch wcześniejszych kibice przecierali oczy ze zdumienia.

Ostatni w tabeli lublinianie prowadzili w Stalowej Woli do długiej przerwy z gospodarzami sensacyjnie 47:33. Choć musieli radzić sobie bez czołowych, ale kontuzjowanych zawodników - Jacka Olejniczaka, Arkadiusza Pelczara czy Pawła Hołoty. Okazało się jednak, że zastępująca ich młodzież gra bez kompleksów i wcale nie zamierzała "położyć się" przed faworyzowanymi stalowowolanami. A że ci grali długo tak, jakby mecz sam miał się wygrać, do końca mieliśmy emocje. Stal musiała gonić rywali, na 3,35 minuty przed syreną był jeszcze remis 65:65.

Na szczęście naszym w decydujących momentach nie zadrżały ręce, a na wyróżnienie zasłużył najlepszy w Stali Rafał Partyka.

Sportino Inowrocław - SIARKA TARNOBRZEG 91:72 (23:18, 30:13, 26:23, 12:18).
Siarka: Grzegorzewski 15, Wall 15, Bielak 12 (2x3), Zych 12, Kardaś 11 (1x3) - Włodarczyk 4, Polek 3 (1x3), Bąk.
Sportino: Wojdyła 25 (1x3), Żytko 21 (3x3), Gabiński 14, Robak 13, Majchrzak 6 (2x3) - Lofton 6 (1x3), Świderski 4, Nowak 2, Stężewski, Wierzbicki.

"Siarkowcy" pojechali do Inowrocławia bez kontuzjowanych Michała Marciniaka oraz Macieja Sudowskiego, na dodatek po pięciu przewinieniach osobistych, końca meczu na parkiecie nie doczekali Krzysztof Zych i Daniel Wall.

Popularny "Waluś" był zresztą najlepszym koszykarzem Siarki, ale wszyscy zawodnicy gości zasłużyli na pochwały, za podjęcie walki i ambicję. Ostatnią kwartę wygrała nawet nasza drużyna - 18:12, ale trzeba przyznać, że w Sportino grały wtedy rezerwy, zresztą w Siarce także, między innymi Waldemar Polek i Piotr Bąk. Goście po raz pierwsi wystąpili pod wodzą nowego trenera Mariana Wydro, ale do meczowego sprawozdania, w rubryce trener, wpisane zostało nazwisko kapitana "Siarkowców" Piotra Kardasia.

W innych meczach: Tarnovia Tarnowo Podgórne - Polonia 2011 Warszawa, Rybnik - Znicz Jarosław 63:93, Zastal Zielona Góra - Big Star Tychy, Prokom II Sopot - Żubry Białystok, Resovia Rzeszów - Politechnika Poznań 67:70, Wózki Pruszków - Sokół Łańcut 83:89.