Wysoka porażka koszykarzy Stali Stalowa Wola w Lublinie

Kamil Jóźwik
Akademia Koszykówki Legii
Drugoligowi koszykarze Stali Stalowa Wola ponieśli pierwszą porażkę w tym sezonie. Podopieczni Bogdana Pamuły wysoko przegrali z z U!NB AZS UMCS Lublin.

U!NB AZS UMCS Lublin - Stal Stalowa Wola 88:61 (26:19, 18:15, 21:9, 23:18)

Stal: Bandyga 6, Kaczmarski 6 (2x3), Buczek, Tabor 5, Łabuda 9 (3x3) oraz Gumiński 10 (1x3), Pietras, Bejnar 9 (2x3), Szubart 10, Kindlik 6, Wojtanowicz, Siembida

Hutnicy fatalnie rozpoczęli spotkanie i już po ośmiu minutach przegrywali różnicą 13 punktów (13:26). W drugiej kwarcie straty udało się zmniejszyć do czterech "oczek" (32:36), ale po przerwie na parkiecie rządzili już akademicy.

Gospodarze byli zdecydowanie lepsi na tablicach (50 zbiórek przy 35 zawodników Stali) i skuteczniejsi (blisko 46 procent rzutów z gry), podopiecznym Bogdana Pamuły nie pomogło osiem celnych "trójek".

W najbliższą sobotę Stal podejmie GLKS Nadarzyn (godz. 18:30).