Wysoka porażka KSZO 1929 Ostrowiec w sparingu z Siarką Tarnobrzeg. Jakub Burek wrócił ze zgrupowania z Wisłą Płock, doszedł Jakub Mażysz

Bartosz Wartałowicz
Marcin Radzimowski
Zawodnicy KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski zostali rozgromieni w meczu kontrolnym z Siarką Tarnobrzeg. Podopieczni trenera Rafała Wójcika przegrali aż 0:6 z drugoligowcem z województwa podkarpackiego.

Wysoka porażka piłkarzy KSZO 1929 Ostrowiec z Siarką Tarnobrzeg

KSZO 1929 Ostrowiec - Siarka Tarnobrzeg 0:6 (0:3)
Bramki: Kacper Cichoń 25, 27, zawodnik testowany 28, Piotr Cichocki 50, Ołeksandr Jacenko 77, 78.
KSZO (I połowa): Burek - Maidanevych, Sylwestrzak, Zawodnik testowany, Cukrowski - Brągiel, Dziubiński, Tymoshenko, Nawrot, Bełczowski - Mażysz.
KSZO (II połowa): Ziółko - Maidanevych, Zawodnik testowany, Mężyk, Cukrowski - Brągiel, Zimnicki, Tymoshenko, Dziubiński - Mażysz, Zdyb.
Siarka: (I połowa): Szymański - Stefanik, Bierzało, zawodnik testowany - zawodnik testowany, Cichoń, Tyl, Zawiślak, Cichocki, Kwaśniewski - zawodnik testowany. (II połowa) Szymański - Bieniarz, Czmełenko, zawodnik testowany - zawodnik testowany, Cichoń, Kaliniec, Cichocki - Zawiślak, zawodnik testowany, Paweł Mróz oraz Krempa, Jacenko, Jędrychowski, Sulkowski.

Dopiero zaczęliśmy granie sparingów, a Siarka za chwilę rozpoczyna rozgrywki ligowe i jest na innym etapie przygotowań. To jest inny poziom świeżości, szybkości i dynamiki. Byliśmy gorsi w każdym elemencie. Na razie nie ma to większego znaczenia, ciężko trenujemy i gramy z wyżej notowanymi rywalami i możemy zobaczyć, w jakim miejscu obecnie jesteśmy. Widać braki w naszej linii obrony i na pewno będziemy szukać wzmocnień i liczyć na powroty kontuzjowanych zawodników

- wyjaśnił trener KSZO Rafał Wójcik.

Jak wygląda sytuacja kadrowa KSZO 1929 Ostrowiec?

W sparingu z Siarką Tarnobrzeg zagrał Jakub Burek, który niedawno jeszcze był na obozie przygotowawczym Wisły Płock. Jak poinformował nas trener KSZO, bramkarz zostaje w drużynie z Ostrowca Świętokrzyskiego. Na testach w klubie jest jak dotąd jeden zawodnik.
- Testowaliśmy jednego zawodnika i niewykluczone, że od poniedziałku pojawią się u nas kolejni piłkarze. Sytuacja jest dynamiczna - zakończył trener KSZO.

Do zespołu dołączył niedawno Jakub Mażysz. 27-letni napastnik ostatnio występował w Podlasiu Biala Podlaska, w rundzie jesiennej zdobył 5 goli w 17 meczach.