Za nami Weekend Cudów. Dzięki wam rodziny z Tarnobrzega będą...

  Za nami Weekend Cudów. Dzięki wam rodziny z Tarnobrzega będą mieć piękniejsze święta (ZDJĘCIA)

  Zdjęcie autora materiału

  Wioletta Wojtkowiak

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Wolontariusze "Szlachetnej Paczki" zawieźli w sobotę i niedzielę dary do rodzin. Osoby, które zgodziły się na kontakt z darczyńcami
  1/15
  przejdź do galerii

  Wolontariusze "Szlachetnej Paczki" zawieźli w sobotę i niedzielę dary do rodzin. Osoby, które zgodziły się na kontakt z darczyńcami ci mogli odwiedzić osobiście. Paczki ufundowane przez pracowników tarnobrzeskiego magistratu przywiózł między innymi prezydent Dariusz Bożek.
  ©Wioletta Wojtkowiak

  - W życiu się tak nie cieszyłam, co za niespodzianka... - rozpłakała się osiemdziesięcioletnia pani Stanisława, do której wolontariusze Szlachetnej Paczki zawieźli dary. Podczas finału akcji, w sobotę i niedzielę, pomoc trafiła pod dwadzieścia dwa adresy w Tarnobrzegu.
  To dzięki darczyńcom, którzy mogli przecież historie rodzin przeczytać i nie przejmować się niczym, a jednak postanowili odmienić los chociaż jednej. Skrzyknęli znajomych. Przywieźli paczki a razem z nimi coś więcej niż jedzenie i ubranie. To poczucie, że jest się dla kogoś ważnym, że ktoś pomyślał właśnie o nich, spełnił ich marzenie miało w tak zwany Weekend Cudów wiele rodzin. W Tarnobrzegu dwadzieścia dwie.

  Marzą o godnym życiu

  Wolontariusze “Szlachetnej Paczki” mówią, że jedną trzecią z tegorocznej grupy stanowią seniorzy. Kiedyś poświęcali się dla innych, teraz są schorowani, samotni, pozostawieni przez dzieci sami sobie.

  W paczkach, które przygotowali dla pani Stanisławy i jej bliskich pracownicy urzędu miasta były najpotrzebniejsze i wymarzone rzeczy, na które nie było tej rodziny stać - nowa kuchenka gazowa, pościel, kołdry, poduszki, żywność. Przez ostatnie osiem miesięcy pani Stanisława nie wstawała z łóżka. Schorowaną matką i jej cierpiącym na depresję synem opiekuje się córka. W marcu rodzina przeżyła wielką tragedię. Zmarł syn pani Stanisławy. Domownicy utrzymują się dzięki zasiłkom z pomocy społecznej. Starsza pani nie kupuje wszystkich lekarstw, tylko te najpotrzebniejsze.

  Dla piętnaściorga wolontariuszy tarnobrzeskiego rejonu Szlachetnej Paczki sobota i niedziela były niezwykle wzruszającymi dniami, zwieńczającymi ich kilkumiesięczną pracę. Spośród 47 zgłoszonych do programu rodzin musieli odrzucić te roszczeniowe, a objąć opieką te, które “mądrej pomocy” naprawdę potrzebują, dla których będzie ona impulsem, żeby zmieniać swoje życie na lepsze, zawalczyć o poprawę losu. Dzisiaj, kiedy opowiadają o „swoich” rodzinach wilgotnieją im oczy.

  - Kiedy pozna się sytuację, w jakiej ci ludzie się znaleźli naprawdę ciężko zadać pytanie, które jest w formularzu a brzmi ono: o czym marzysz? Słyszymy, że marzą po prostu o godnym życiu - mówi 19-letni wolontariusz Arek.

  Mieć coś w łazience oprócz mydła

  Biedy u rodzin Szlachetnej Paczki nie widać na co dzień, bo nie proszą o pomoc, chociaż trudno im związać koniec z końcem. Nigdy nie myśleli, że znajdą się w takiej sytuacji. Dopóki nie przyszła choroba, starość, wypadek czy inne nieszczęście. Marzą o rzeczach, na które my nie zwracamy uwagi, bo to przecież takie oczywiste mieć kuchenkę czy kołdrę. Ich marzenia? Wykupić lekarstwa, mieć szampon, własne łóżko, ciepłe buty czy upiec ciasto.

  - Pani, która dowiedziała się od nas, że dostanie paczkę zaplanowała, że tej nocy nie zaśnie. Tak się cieszyła, że pierwszy raz będzie miała chemię, żeby posprzątać każdy kąt, pierwszy raz wykąpie się w wannie z przeróżnymi kosmetykami, bo po raz pierwszy będzie miała coś oprócz mydła - mówi Aleksandra Germańska z tarnobrzeskiego sztabu.

  Zobacz galerię


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ SMOG SKRACA ŻYCIE

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo