Zabójczy kwadrans piłkarzy "Stalówki" i sensacyjna wygrana w Łodzi!

KAJ
Krzysztof Szymczak
Pierwsze w tym roku wyjazdowe zwycięstwo piłkarzy Krzysztofa Łętochy. Hutnicy pokonują wicelidera, Łódzki Klub Sportowy i to na jego terenie, dopisując sobie, arcyważne, w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty.

Faworyta środowego starcia na stadionie przy alei Unii wskazać było nietrudno. Gospodarze w ostatnich tygodniach wygrywali mecz za meczem, nierzadko czyniąc to bardzo efektownie (vide: 5:0 w Elblągu z Olimpią). Stalowowolanie zanotowali za to bolesną wpadkę z Garbarnią Kraków, tracąc gola na trzy minuty przed końcem spotkania.

Także pojedynek z wiceliderem ekipa Krzysztofa Łętochy rozpoczęła fatalnie. Już w szóstej minucie Doriana Frątczaka strzałem kolanem pokonał najbardziej przytomny w polu karnym obrońca Kamil Juraszek. Zadowoleni ze skromnego prowadzenia łodzianie nie forsowali potem tempa gry, a nieco oszołomionym przyjezdnym brakowało pomysłu na rozmontowanie defensywy rywala. W efekcie, poza strzałem Wojciecha Łuczaka (26 minuta) efektownie obronionym przez Frątczaka, na boisku w tej części gry nie działo się nic godnego odnotowania.

Po przerwie piłkarze "Stalówki" podejmowali próby ataku, ale do 77 minuty ich gra nie wyglądała najlepiej. Wówczas w objęciach kolegów utonął Stepan Hirskyj trafiając z kilku metrów po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Konsternację na stadionie w Łodzi pogłębiła bramka Sebastiana Łętochy, który potężnym uderzeniem, na minutę przed końcem, zapewnił swojemu zespołowi arcyważną pełną pulę.

ŁKS ŁÓDŹ - STAL STALOWA WOLA 1:2 (1:0)
Bramki:
1:0 - Kamil Juraszek (6)
1:1 - Stepan Hirśkyi (77)
1:2 - Sebastian Łętocha (89)
ŁKS: Michał Kołba – Paweł Pyciak, Maksymilian Rozwandowicz, Kamil Juraszek, Bartosz Widejko - Piotr Pyrdoł (60, Damian Guzik), Przemysław Kocot (73, Tomasz Margol), Wojciech Łuczak, Maciej Wolski, Patryk Bryła (79, Łukasz Zagdański)- Jewhen Radionow. Trenerzy: Jacek Janowski - Wojciech Robaszek. Kierownik drużyny: Jacek Żałoba.
Stal: Dorian Frątczak – Adam Waszkiewicz (85, Andrzej Trubeha), Szymon Jarosz, Grzegorz Janiszewski, Bartosz Sobotka - Przemysław Stelmach (62, Mateusz Bukowiec), Stepan Hirśkiy, Tomasz Żyliński (74, Adrian Gębalski), Michał Trąbka - Michał Mistrzyk, Adrian Dziubiński (46, Sebastian Łętocha). Trener: Krzysztof Łętocha.

Czerwona kartka: Bartosz Widejko (90+2, druga żółta) - ŁKS.
Żółte kartki: Bartosz Widejko, Maksymilian Rozwandowicz - Tomasz Żyliński, Szymon Jarosz, Stepan Hirśkyj, Sebastian Łętocha.
Sędziował: Rafał Rokosz (Katowice)