Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zabrnie już nie przysiółek, ale nazwa sołectwa

Klaudia Tajs [email protected]
Od stycznia Zabrnie będzie nazwą uznaną administracyjnie.
Od stycznia Zabrnie będzie nazwą uznaną administracyjnie. Klaudia Tajs
Zgodę na wpisanie miejscowości Zabrnie do urzędowego wykazu nazw i miejscowości w Polsce, wydał Minister Administracji i Cyfryzacji. O wpis prosili mieszkańcy, którzy od lat zmagali się z administracyjnym bałaganem.

- Do tej pory Zabrnie, jako tako nie istniało było przysiółkiem, a istniało Zabrnie Górne, które jest znacznie mniejsze od samego Zabrnia - tłumaczy Kazimierz Skóra, wójt Grębowa. - Mieliśmy problem z naborem wniosków unijnych, bo Zabrnie jako sołectwo istniało, ale nie było to odpowiednio i urzędowo udokumentowane .

Tymczasem Zabrnie to samoistna miejscowość, w skład której wchodzi Zabrnie Górne, Lisia Góra oraz Olendry, jako część wsi oraz Zabrnie Dolne, Niwka i Nowiny jako przysiółki. Zabrnie to 218 mieszkańców, mieszkających w 218 nieruchomościach, których reprezentuje radny, sołtys i rada sołecka. Urzędowa nazwa Zabranie jako wieś zacznie obowiązywać od pierwszego stycznia przyszłego roku. Co to oznacza dla mieszkańców? - Ludzie nie poniosą z tytułu zmiany żadnych kosztów - zapewnia wójt Skóra.

- Zmieniły się tylko nazwy i granice administracyjne wsi. Pozbędziemy się bałaganu i będziemy mogli ze spokojem aplikować o pieniądze z zewnątrz, zarówno te krajowe, jak i unijne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie