Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zachęcali do korzystania z unijnego wsparcia

kat
O możliwościach skorzystania z unijnego wparcia dowiedzieli się przedstawiciele lokalnych samorządów, placówek oświatowych i organizacji pozarządowych.
O możliwościach skorzystania z unijnego wparcia dowiedzieli się przedstawiciele lokalnych samorządów, placówek oświatowych i organizacji pozarządowych. kat
Szkoły, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy i samorządy mogą jeszcze zmobilizować siły i zdobyć unijne pieniądze na rozwój.

Pracownicy oddziału zamiejscowego Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu przedstawili w piątek możliwości ubiegania się o wsparcie finansowe z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Kapitał Ludzki.

Było to pierwsze z cyklu zaplanowanych spotkań, w trakcie których pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy, zachęcają do sięgnięcia po unijne pieniądze. Udział w spotkaniu był bezpłatny i skierowany przede wszystkim do przedstawicieli samorządu terytorialnego, instytucji pomocy społecznej, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, szkół, instytucji szkoleniowych. - Spotykamy się dziś w Tarnobrzegu, by zaprezentować skuteczne sposoby na pozyskiwanie unijnych pieniędzy - wyjaśnił Tadeusz Gospodarczych, wicedyrektor ds. poradnictwa i pośrednictwa pracy w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie.

PIENIĄDZE CZEKAJĄ

O tym, że Podkarpacie nie jest białą plamą w zakresie sięgania po unijne pieniądze, w ramach tego bloku wsparcia, mówiła Grażyna Dytko, kierownik wydziału koordynacji z Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie. - Aktualnie plasujemy się na pierwszym miejscu w kraju w zakresie podpisanych umów - mówiła kierowniczka Dytko. - Na koniec maja podpisanych zostało 1 tysiąc 455 umów na kwotę 1,3 mld złotych. Z terenu powiatu tarnobrzeskiego umowy podpisały 44 podmioty na 36 milionów złotych.

Najistotniejszą informacją przekazaną podczas wczorajszego spotkania, była ta, która mówiła o tym, do kogo skierowana jest oferta. - Jest to fundusz z ludzką twarzą skierowany do konkretnego kowalskiego - dodała Grażyna Dytko. - Do takiego, który nie ma kwalifikacji, do bezrobotnego, takiego który jest zagrożony wykluczeniem społecznym. Forma wsparcia zależy od projektodawcy. Może to być fachowe szkolenie, które da okresowe kwalifikacje zawodowe czy nową pracę. Może to być także staż.

Jako przykład podmiotu, który może sięgnąć po pieniądze, kierownik Dytko podała organizacje pozarządowe zajmujące się osobami niepełnosprawnymi. - Tym osobom także można pomóc poprzez załatwienie lepszych programów informatycznych, dostępnych dla osób niewidomych czy głuchoniemych - wyliczyła. - Kwoty zależą od samego projektu. Może to być nawet wniosek na 300 tysięcy złotych, na przykład dla bezrobotnych kobiet, które po urlopach macierzyńskich mają problem ze znalezieniem pracy.

WSPARCIE PRZY WNIOSKU

Zachęcając do korzystania z unijnego wsparcia, organizatorzy spotkania nie zapomnieli o najważniejszym. Przypomnieli siedzącym w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu, że są instytucje, które pomogą im poprawnie napisać wniosek, z którym wielu benificjentów ma problemy. - To działające w czterech największych miastach Podkarpacia, w tym także w Tarnobrzegu Regionalne Ośrodki, w których można uzyskać bezpłatną poradę w zakresie wypełnienia wniosków unijnych - tłumaczyła Krystyna Bęc, kierownik oddzial zamiejscowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu. - To ogromne ułatwienie dla potencjalnych projektodawców nie tylko w dostępie do wiedzy, ale także w czasie, kiedy starają się o pieniądze. Porady udzielane są bezpłatnie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie