0 1 połowa

Wisła Kraków

1

1 1 połowa

• Koniec meczu! Zagłębie Sosnowiec pokonuje Wisłę Kraków (2:1), mimo że na przerwę schodziła ze stratą!

• ... ale strzał Emmanuela Kumaha, zmierzający do siatki, został zablokowany!

• Diagonalne podanie Daniela Hoyo-Kowalskiego przecięte przez Szymona Pawłowskiego. Jednak sędzia dopatrzył się zagrania ręką ok. 30 metrów od bramki Zagłębia. W "szesnastkę" pobiegł Mateusz Lis...

• Tomasz Nawotka przedarł się prawą stroną w pole karne i strzela w boczną siatkę!

• Co najmniej 3 minuty dłużej potrwa druga połowa. Tyle dolicza Krzysztof Jakubik.

• Jęk zawodu w sektorze gospodarzy! Zblokowany strzał Olafa Nowaka odbija jeszcze Mateusz Lis na rzut rożny!

• Patrik Mraz dostaje piłkę, ale jego strzał był daleki od ideału.

• Bez zagrożenia pod bramką Mateusza Lisa

• Korner dla Zagłębia z prawej strony. Żarko Udovicić nie spieszy się, by wznowić grę.

• Tymczasem we Wrocławiu Górnik prowadzi! W 79. minucie drugiego gola dołożył Igor Angulo

• 26/11 Strzały.strzały celne 10/6

Wynik robi wrażenie.

• Giorgi Iwaniszwili zmienia Vamarę Sanogo.

• Krzysztofa Drzazgę zmienia Aleksander Buksa.

• Piłka po rykoszecie od Daniela Hoyo-Kowalskiego (strzelał Szymon Pawłowski) przelatuje tuż obok spojenia na rzut rożny! Korner gospodarzy nie przynosi zagrożenia.

• Mateusz Lis ratuje Wisłę przed utratą trzeciego gola! Umiejętnie "skrócił kąt" w sytuacji sam na sam z Vamaraą Sanogo i zdołał odbić jego strzał z narożnika pola bramkowego!

• 3 048 widzów ogląda remontadę beniaminka.

• Dobre podanie diagonalne Rafała Boguskiego do Marko Kolara ustawionego w narożniku pola bramkowego. Uprzedził go jednak interweniujący Mateusz Cichocki.

• Rzut wony dla gospodarzy z prawej strony. Niezła centra na bliższy słupek do Mateusza Cichockiego, ale jego strzał broni Mateusz Lis.

• 67. minuta meczu we Wrocławiu. Śląsk - Górnik Zabrze 1:1 (Robak 4' k. - Angulo 53' k.)

• Emmanuel Kumah zmienia Sławomira Peszkę, który "zgasł" po zmianie stron.

• Niepilnowany Krzysztof Drzazga wyskakuje wysoko do centry Wojciecha Słomki! Jego strzał głową z kilku metrów broni Dawid Kudła!

• Tomasza Nawotka centruje z linii końcowej na dalszy słupek. Tam Rafał Pietrzak głową spokojnie zgrywa piłkę do własnego bramkarza.

• Kolejny groźny strzał Olafa Nowaka! Jego próbę odbija Mateusz Lis!

• 21/8 Strzały/strzały celne 8/5

• Paweł Brożek kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już Wojciech Słomka

• Goście dążą do wyrównania.Futbolówkę po centrze Krzysztofa Drzazgi spokojnie łapie Dawid Kudła.

• Sytuacja w Sosnowcu zmieniła się o 180 stopni! Vamara Sanogo przedarł się z piłką w pole karne i podaje płasko na dalszy słupek do Olafa Nowaka, który dopełnia formalności strzelając do "pustaka"!

• GOL DLA ZAGŁĘBIA! OLAF NOWAK!!!

• Niewiele brakowało, by błąd Mateusza Lisa zamienił na gola Olaf Nowak! Bramkarz Wisły zdołał naprawić swój błąd!

• Seria podtrzymana

• Ostrzeliwanie okolic bramki Mateusza Lisa. Próba Olafa Nowaka o metr-półtora chybiła celu.

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia. Ostatecznie goście wznawiają grę z "piątki".

• Żółta kartka dla Krzysztofa Drzazgi za faul na Tomaszu Nawotce tuż przy narożniku pola karnego. Własnego.

• Kolejna próba Mateusza Możdżenia. Tym razem nieudana.

• Kapitalne uderzenie z dystansu pomocnika beniaminka. Niewiele brakowało, by rozerwał siatkę!

• ZAGŁĘBIE WYRÓWNUJE! MATEUSZ MOŻDŻEŃ!!!

• Olafowi Nowakowi nie udało się dojść do dośrodkowania Patrika Mraza.

• Marko Kolar wbiega z piłką w pole karne. Podaje przed "szesnastkę" do Rafała Boguskiego. Ten strzela daleko od bramki Dawida Kudły.

• Druga odsłona rozpoczęta. Wisła Kraków przystępuje do niej bez zmian.

• Na drugie trzy kwadranse wychodzi Olaf Nowak, który zmienia Giorgiego Gabedawę.

• +2' Krzysztof Jakub zaprasza obie drużyny na przerwę. Po bramce Krzysztofa Drzazgi z 5. minuty Wisła Kraków prowadzi w Sosnowcu z Zagłębiem.

• +1' Zupełnie nieudany strzał Lukasa Gressaka. "Kontry nie będzie"

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Po centrze z rzutu rożnego Piotr Polczak zgrywa piłkę na dalszy słupek, skąd Tomasz Nawotka przewrotką uderza obok bramki!

• Żółta kartka dla Rafała Boguskiego za dyskusje.

• Ostre starcie między Vamarą Sanogo a Rafałem Pietrzakiem. obrońca Wisły poleciał jak z procy wprost w siedzącego kilka metrów za linią końcową... fotoreportera.

• Tomasz Nawotka ruszył z kontrą prawą stroną. Posyła podanie na drugą flankę... do nikogo.

• Plasowane uderzenie Mateusza Możdżenia pada łupem Mateusza Lisa.

• Paweł Brożek na spalonym.

• W odpowiedzi z dalszej odległości uderzał Szymon Pawłowski. W sam środek bramki, czym ułatwił interwencję Mateuszowi Lisowi.

• Optymistyczne zagranie z lewej strony w pole karne gospodarzy. Dawid Kudła spokojnie chwyta piłkę.

• Patrik Mraz skosił Pawła Brożka jak trawę na wiosnę. Żółta kartka.

• Nie zawsze idzie tak, jak chcemy

• 8/2 Strzały/strzały celne 6/5

• Lukas Gressak zmienia Michaela Heinlotha. Nie wydaje się, by ta zmiana była podyktowana urazem

• Gospodarze domagają się rzutu karnego po rzekomym zagraniu ręką jednego z zawodników Wisły! Po centrze z rzutu rożnego Żarko Udovicić zagrywa na 10. metr do Giorgiego Gabedawy, którego atomowe uderzenie zostało zablokowane.

Krzysztof Jakub nakazuje grać dalej.

• Michael Heinloth traci piłkę przed własnym polem karnym na rzecz Sławomira Peskzi. Zdaniem sędziego skrzydłowy Wisły faulował.

• Krótkie rozegranie i centra Rafała Pietrzaka do dalszy słupek. Tam 15-letni Daniel Hoyo-Kowalski faulował w walce o pozycję.

• Po chwili wyciągnięty jak struna Dawid Kudła z trudem odbija piłkę na korner po strzale Pawła Brożka zza 16. metra!

• Składna akcja "Białej Gwiazdy" na 25-30. metrze od bramki Zagłębia. W końcu piłkę na strzał dostał Dawid Szot, ale uderzył techniczno-anemicznie w środek bramki, czym znacznie ułatwił interwencję Dawidowi Kudle.

• Mateusz Lis spokojnie łapie piłkę na 5. metrze, uprzedzając nadbiegającego Giorgiego Gabedawę.

• Szymon Pawłowski wywalczył korner z prawej strony. Z dośrodkowaniem Żarko Udovicicia radzą sobie goście.

• Idzie młode

• Piotr Polczak wyskakuje (!) najwyżej do centry z prawego narożnika. Uderza głową wysoko nad poprzeczką.

• Vamara Sanogo w roli prawoskrzydłowego zagrywa płasko na bliższy słupek. Marcin Grabowski zmienia tor lotu za linię końcową.

• Bramkarz Zagłębia odbija piłkę po atomowym strzale Rafała Pietrzaka z rzutu wolnego!

• Dawid Kudła broni nogami strzał Marko Kolara z bliskiej odległości! Po chwili ten był faulowany tuż przed linią boczną pola karnego!

• Teraz było ciekawie przed drugą bramką. W ostatniej chwili Mateusz Cichocki wybija piłkę spod nóg Krzysztofa Drzazgi.

• Oskrzydlająca akcja Patrika Mraza zakończona centra do osamotnionego Giorgiego Gabedawy. Uprzedził go Matej Palcić.

• Anemiczna próba Vamary Sanogo nie mogła zaskoczyć Mateusza Lisa.

• Kibice Wisły w Sosnowcu

• To nie był koniec akcji. Zakończył ją niecelnym strzałem Mateusz Możdżeń zza linii 16. metra.

• Nie wyszło lewą, to Zagłębie zaatakowało prawą stroną. Nieźle centrował Tomasz Nawotka, ale krakowianie wyjaśniają sytuację wybiciem na uwolnienie.

• Niepilnowany przy linii bocznej "szesnastki" Wisły był Żarko Udovicić. Pospieszył się z centrą w pole karne. Nie dość, że wrzucał, gdy nie było żadnego z kolegów przed bramką gości, to jeszcze podał do Mateusza Lisa.

• Równolegle we Wrocławiu Śląsk gra z Górnikiem Zabrze. Gola dla gospodarzy strzelił Marcin Robak z rzutu karnego już w 4. minucie

• Przerwa w grze. Urazu doznał Dawid Szot po starciu z Szymonem Pawłowskim w środku pola. "Biała Gwiazda" przez moment będzie grac w "dziesiątkę".

• Akcja gości lewą flanką i do podbitej piłki skacze - przy biernej postawie Piotra Polczaka - Sławomir Peszko. Piłka odbiła się od skrzydłowego Wisły i spada pod nogi Krzysztofa Drzazgi, który z rywalem na plecach uderza w stronę bramki. Lukas Hrosso musnął piłkę, która wpada do siatki!

• GOL DLA WISŁY! KRZYSZTOF DRZAZGA!!!

• Składna akcja gospodarzy lewą flanką. Płaskie zagranie w pole karne do Giorgiego Gabedawy, który sprytnie przepuszcza piłkę do wbiegającego Tomasza Nawotki. Ten nie zorientował się w zamiarze Gruzina.

• "Biała Gwiazda" ruszyła prawą stroną. Urwał się nią Rafał Boguski, ale podanie w stronę napastników przecina Mateusz Możdżeń.

• Piłka po strzale Żarko Udovicicia mija bramkę Mateusza Lisa w bezpiecznej odległości.

• Na gwizdek Krzysztofa Jakubika zaczynają ze środka gospodarze.

• Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy poświęcona zmarłemu Alojzemu Jarguzowi.

• Przywitanie kapitanów - są nimi Szymon Pawłowski i Rafał Boguski.

• Przy gromkich brawach kibiców obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron.

• W zespole Wisły Kraków zadebiutuje dzisiaj Daniel Hoyo-Kowalski. To najmłodszy zawodnik w historii "Białej Gwiazdy".

• Wisła zajmuje 10. miejsce i ma 42 punkty (Zagłębie – 25). Podopieczni trenera Macieja Stolarczyka zaczęli rundę finałową od porażki z Wisłą Płock 2:3, chociaż prowadzili 2:0. Szkoleniowiec podkreśla, że celem „Białej Gwiazdy” jest zajęcie pierwszego miejsca w grupie spadkowej.

• Zagłębie Sosnowiec cały czas okupuje ostatnie miejsce w tabeli. Obecnie ma siedem punktów straty do zajmującej bezpieczną pozycję Arki Gdynia. Żółto-niebiescy po 15 meczach bez wygranej, w końcu odnieśli zwycięstwo i chociaż na chwilę wydostali się ze strefy spadkowej.

• Rezerwowi Wisła: Kamil Broda, Artur Balicki, Patryk Moskiewicz, Wojciech Słomka, Maciej Śliwa, Emmanuel Kumah, Aleksander Buksa.

• Rezerwowi Zagłębie: Matko Perdijić, Martin Toth, Damian Ryndak, Tomasz Nowak, Giorgi Iwaniszwili, Lukas Gressak, Olaf Nowak.

• Zespół z Sosnowca nie może pozwolić sobie na stratę kolejnych punktów, jeśli myśli o zachowaniu Lotto Ekstraklasy. Zadanie dzisiaj ułatwione - "Biała Gwiazda" zagra bez wielu graczy podstawowego składu. Zapraszamy na relację na żywo z meczu, w którym Zagłębie Sosnowiec podejmie krakowską Wisłę.