Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy dostanie profesjonalny...

  Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy dostanie profesjonalny sprzęt od WOŚP

  Klaudia Tajs

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Katalog schorzeń podopiecznych placówki jest bardzo szeroki.Wielu z nich nie może poruszać się już samodzielnie, dlatego profesjonalny sprzęt jest
  1/3
  przejdź do galerii

  Katalog schorzeń podopiecznych placówki jest bardzo szeroki.Wielu z nich nie może poruszać się już samodzielnie, dlatego profesjonalny sprzęt jest niezbędny ©Klaudia Tajs

  Dobra wiadomość nadeszła do Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego w Tarnobrzegu od przedstawicieli Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Informacja wprawiła w zachwyt pracowników, ale także podopiecznych placówki i ich najbliższych.
  Jedzie wózek kąpielowy i stół pionizujący
  Po raz pierwszy tarnobrzeska placówka przy ulicy Dekutowskiego otrzyma sprzęt od Fundacji. - Będzie to wózek kąpielowy i stół pionizujący wysokiej klasy szwajcarskiej firmy - wylicza Barbara Zych, kierownik placówki. - Bardzo się z tego cieszymy, bo mamy wielu pacjentów leżących, dlatego wykonanie prawidłowej i całościowej kąpieli jest często utrudnione, a jak wiadomo utrzymanie codziennej toalety jest elementem niezbędnym w naszej pracy. Czekamy na sprzęt.
  Barbara Zych oddaje zasługi pani Danucie Stec, która kilkanaście lat temu, jako koordynator tarnobrzeskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była pomysłodawcą zwrócenia się po pomoc do Fundacji prowadzonej przez Jerzego Owsiaka.

  Liczą na więcej
  Wózek i stół pionizujący to nie jedyny sprzęt od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jaki może służyć z podopiecznym Barbary Zych. Na początku października ubiegłego roku, kierowniczka zwróciła się do Fundacji z prośbą o przekazanie jej podopiecznym nowoczesnej generacji łóżek rehabilitacyjnych, stołów pionizujących i wszelkiego rodzaju urządzeń typu pompy przeciwbólowe czy pompy przeciwcukrzycowe, które są niezbędne w zakładzie.

  W Zakładzie Pielęgnacyjno - Opiekuńczym w Tarnobrzegu przebywa obecnie 76 pacjentów. Ponadto placówka podpisała kontrakt opieki długoterminowej, domowej, z której korzysta 15 osób.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (6) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Zobacz koniecznie:

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  ŻYCZENIA NA BOŻE NARODZENIE - SPRAWDŹ

  ŻYCZENIA NA BOŻE NARODZENIE - SPRAWDŹ

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!