ZAPIS RELACJI LIVE. Stal Stalowa Wola po rzutach karnych pokonała Siarkę Tarnobrzeg i zdobyła Puchar Polski podokręgu Stalowa Wola

Damian Wiśniewski
Po dwóch zwycięstwach Stali Stalowa Wola nad Siarką Tarnobrzeg w ramach rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi dojdzie między tymi zespołami do trzeciego pojedynku. Tym razem stawką będzie Regionalny Fortuna Puchar Polski na szczeblu okręgu Stalowa Wola. Mecz zostanie rozegrany w środę piątego maja, początek o godzinie 16.

ZAPIS RELACJI LIVE

Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg 0:0, rzuty karne 6:5
Żółte kartki: Khorolskyi, Wietecha, Wiktoruk, Waszkiewicz - Rogala, Gajewski, Duda, Bierzało, Janeczko.
Stal: Wietecha - Waszkiewicz, Khorolskyi, Zięba, Sobotka - Drobot (86. Wojtak), Wiktoruk, Jopek, Mistrzyk - Mroziński - Płonka (57. El Bouh)
Siarka: Pietryga - Kowalik (89. Bury), Bierzalo, Józefiak, Duda, Sulkowski - Tabor, Rogala, Szołtys (46. Skrzypek), Janeczko (46. Bałdyga) - Gajewski.
Sędzia: Sebastian Godek (Rzeszów).

Karne
16. karny: KONIEC! Wietecha obronił strzał Burego! Stal - Siarka 6:5.

Karne
15. karny: Zięba pokonał Pietrygę. Stal - Siarka 6:5.

Karne
14. karny: Skrzypek pokonał Wietechę! Stal - Siarka 5:5.

Karne
13. karny: Khorolskyi pokonał Pietrygę! Stal - Siarka 5:4

Karne
12. karny: Duda pokonał Wietechę! Stal - Siarka 4:4.

Karne
11. karny: Jopek pokonał Pietrygę! Stal - Siarka 4:3.

Karne
10. karny: Tabor pokonał Wietechę, gramy dalej! Stal - Siarka 3:3.

Karne
Czwarty karny: Sulkowski pokonał Wietechę. Stal - Siarka 1:1.

Karne
Trzeci karny: Pietryga broni strzał Wiktoruka! Stal - Siarka 1:0.

Karne
Drugi karny: Bałdyga w słupek! Stal - Siarka 1:0

Karne
Pierwszy karny: Mistrzyk pokonał Pietrygę. Stal - Siarka 1:0

90+5'
Koniec drugiej połowy, o tym kto wygra, zadecydują rzuty karne!

90+5'
Ależ było blisko gola dla Siarki! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z piłką minął się Wietecha, potem głową uderzał Bałdyga i mało brakowało, by padła bramka!

90+4'
Zamieszanie w polu karnym Siarki. Po strzale Mrozińskiego piłka odbiła się od jednego z tarnobrzeżan, a Stal domagała się podyktowania rzutu karnego. Sędzia pokazał, że nie ma o tym mowy

90+3'
Bałdyga oddał strzał głową, ale był on niecelny

90+2'
Żółta kartka dla Waszkiewicza

90+1'
Cztery minuty sędzia doliczył do drugiej połowy.

90'
Gajewski był faulowany w środkowej strefie boiska. Tymczasem żółtymi kartkami ukarani zostali Duda i Wiktoruk.

89'
Zmiana w Siarce, Bury wszedł za Kowalika

88'
Bałdyga starał się oddać strzał z okolic linii pola karnego, ale został zablokowany. Następnie po długim zagraniu pod szesnastkę Siarki daleko wyszedł Pietryga, minął się z Piłką, ale zaasekurowali go obrońcy

87'
Józefiak minął się z piłką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Stali.

87'
Żółta kartka dla Wietechy za dyskusje z arbitrem.

86'
Wojtak wszedł na boisko za Drobota.

85'
Mistrzyk dośrodkował z prawej strony boiska, a Pietryga po rykoszecie złapał piłkę.

83'
El Bouh dośrodkował w pole karne Siarki, ale tam dobrze poradzili sobie tarnobrzeżanie.

81'
Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Stali, ale piłka wyszła na aut bramkowy.

79'
Żółta kartka dla Gajewskiego

78'
Groźna wrzutka z prawej strony boiska w pole karne Stali, ale tam w piłkę nie trafił Gajewski.

77'
Wracamy do gry. Bałdyga faulował jednego z rywali w ataku.

75'
Duda doznał jakiejś kontuzji i potrzebna jest przerwa w grze.

74'
Drobot dośrodkował płasko w pole karne Siarki, a tam obrońcy w ostatniej chwili uprzedzili Mistrzyka

72'
Długie podanie z głębi pola w kierunku Bałdygi, ale tego uprzedził Wietecha.

70'
I teraz dobra sytuacja dla Siarki, Kowalik oddał strzał z około 16. metra od bramki, ale trafił prosto w bramkarza!

68'
Odpowiada Stal, El Bouh trafił w boczną siatkę!

66'
Otworzył nam się nieco mecz, tym sprzed pola karnego groźnie przymierzył Bałdyga, ale i on nie dał rady zaskoczyć bramkarza!

65'
Teraz niedokładnie uderzył z dystansu Mroziński

63'
Skrzypek oddał niezły strzał z dystansu, ale piłka nieznacznie minęła bramkę Stali.

62'
Nie ma gola! Lekki strzał Sulkowskiego świetnie obronił Wietecha!

61
Rzut karny dla Siarki! Faulowany w polu karnym przez Ziębę był Kowalik!

60'
Kolejna wrzutka w pole karne Siarki, tym razem dobrze interweniował Pietryga.

59'
Wrzutka z rzutu rożnego w pole karne Siarki, ale dobrze interweniowali tarnobrzescy obrońca.

57'
Zmiana w Stali, schodzi Płonka, wchodzi Ilias El Bouh.

56'
A teraz żółta kartka dla Bierzały za faul w ataku.

55'
Żółta kartka dla Korolskyiego

54'
Jopek już wrócił do gry. Tymczasem faulowany na połowie Siarki był jej obrońca

53'
Sulkowski dośrodkował z lewej strony boiska, złapał piłkę Wietecha.

52'
Jakiegoś urazu doznał Szymon Jopek, który przebywa za linią boczną boiska.

51'
Jeden z zawodników Siarki faulował rywala na połowie Sali

49'
To powinien być gol dla Stali! Mroziński dostał piłkę w polu karnym Siarki, oddał strzał i trafił w słupek! Następnie futbolówkę dostał Płonka, ale zaplątał się i nie zdołał oddać strzału!

47'
Gajewski oddał strzał z około 16 metrów od bramki Stali, ale zrobił to bardzo lekko i Wietecha złapał piłkę

46'
Zaczynamy drugą połowę

45+2'
Koniec pierwszej połowy.

45+1'
Mistrzyk oddał strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany

44'
Sobotka był faulowany na połowie Stali

42'
Zięba zaatakował prawą stroną, ale został zatrzymany przez obrońcę Siarki

40'
Tym razem Mistrzyk dośrodkował z lewej strony w szesnastkę Siarki, ale piłka wyszła za linię końcową boiska

38'
Kolejna wrzutka Mrozińskiego z lewej strony, znów łapie futbolówkę Pietryga.

37'
Mroziński dośrodkował z lewej strony w pole karne Siarki, ale tam dobrze interweniował bramkarz.

36'
Teraz zrobiło się groźnie pod bramką Siarki! Najpierw Wietecha wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, a potem Drobot po szybkiej kontrze przestrzelił w sytuacji sam na sam z Pietrygą!

35'
Chaotyczne są ataki obu zespołów w ostatnich minutach. Jedni i drudzy mają olbrzymie problemy ze stworzeniem zagrożenia pod bramką rywala

32'
Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu piłki przez Rogalę nieznacznie minął się z nią Sulkowski

31'
Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Stali, ale tam obrońcy poradzili sobie z zagrożeniem

29'
Wiktoruk dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne Siarki, a po zgraniu głową przez Jopka tarnobrzeżanie wybili piłkę z własnej szesnastki.

28'
Żółta karta dla Pawła Rogali.

27'
Mroziński dostał piłkę w polu karnym, wstrzelił ją wzdłuż linii bramkowej, ale nikt jej nie przeciął i wyszła za boisko.

26'
Drobot próbował zaatakować lewą stroną boiska, ale został zatrzymany przez Kowalika

24'
Mistrzyk dośrodkował w pole karne Siarki z prawej strony boiska, ale Duda wybił piłkę.

23'
Janeczko był faulowany w okolicach linii środkowej boiska.

22'
Szołtys faulował jednego z rywali pod polem karnym Stali.

21'
Pierwszy stały fragment gry dla Siarki na połowie rywali. Z rzutu rożnego dośrodkował Sulkowski, ale po małym zamieszaniu zielono-czarni zapobiegli większemu zagrożeniu pod własną bramką.

19'
Dwa strzały na bramkę tarnobrzeżan. Najpierw Mroziński został zablokowany, a następnie Drobot przestrzelił.

18'
Sobotka o mało nie zaskoczył Pietrygi po rzucie rożnym, ale bramkarz Siarki nie dał się zaskoczyć.

17'
Wiktoruk dośrodkował z rzutu wolnego, ale Siarka znów dobrze interweniowała we własnej szesnastce. Po chwili Mistrzyk posłał niedokładne dośrodkowanie.

16'
Kowalik faulował Drobota na własnej połowie boiska.

15'
Płonka próbował oddać strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany

14'
Faul Gajewskiego w ataku na połowie Stali.

13'
Sobotka dośrodkował z rzutu wolnego, ale zrobił to niedokładnie i tarnobrzeżanie wybili piłkę.

11'
Bierzało faulował Mrozińskiego na połowie Siarki

10'
Wracamy do gry. Przy piłce Siarka, ale wciąż ma problemy z choćby przekroczeniem linii środkowej boiska.

8'
Przerwa w grze, Wiktoruk doznał kontuzji i czeka na pomoc medyczną.

6'
Spokojniejszy fragment gry. Przy piłce jest teraz Siarka, ale nie pomysłu na to, jak zaatakować rywala na jego połowie.

4'
Piłka w bramce Siarki, ale gol nie został uznany. Najpierw Jopek wpadł z piłką w pole karne Siarki, a tam po zamieszaniu piłkę do bramki wpakował Drobot. Sędziowie dopatrzyli się jednak spalonego i bramki nie uznali.

3'
Drobot zaatakował lewą stroną boiska, ale tam dobrze interweniowali tarnobrzeżanie

1'
Zaczynamy spotkanie!

***

Dotychczasowe dwa spotkania pomiędzy Stalą Stalowa Wola, a Siarką Tarnobrzeg na pewno nie kończyły się dobrze dla tej drugiej drużyny. W pierwszym z nich, rozgrywanym w Tarnobrzegu, stalowowolanie zwyciężyli 4:1. W drugim, który odbył się w Stalowej Woli w ostatnią sobotę, wygrali 4:0. Teraz znów zagrają u siebie.

W ostatnim meczu Siarka do przerwy potrafiła utrzymać czyste konto, a jej gra posypała się w drugiej części spotkania, przede wszystkim przez fatalne błędy obrony, które doprowadziły jej przeciwników do łatwego zdobywania bramek. Jeśli tym razem tarnobrzeżanie będą chcieli wziąć skuteczny rewanż na rywalu zza miedzy, to będą musieli przede wszystkim unikać prostych pomyłek w formacji defensywnej.

- Jako zespół trzecioligowy nie mamy prawa tracić bramek w taki sposób. Wszyscy państwo widzieli, w jaki sposób one padały, to nas dyskwalifikuje jako zespół trzecioligowy, bo takie sytuacje nie zdarzają się nawet w juniorach. Mam ogromny żal do chłopaków, że do tego dopuścili. Na drugą połowę wyszliśmy z jakimś planem, a w pierwszej sytuacji tracimy bramkę. Drugi gol po drybling bramkarza, nie można było się z tego podnieść. W końcówce też straciliśmy bramki po naszych ewidentnych błędach - powiedział po ostatnim spotkaniu szkoleniowiec Siarki Tarnobrzeg, Sławomir Majak.

Trener Stali Stalowa Wola, Damian Skakuj, mógł być natomiast dużo bardziej zadowolony z tego, co zaprezentowali jego podopieczni, choć gdyby zielono-czarni byli równie skuteczni na początku pierwszej połowy, co w drugiej części meczu, to zwycięstwo byłoby jeszcze bardziej okazałe.

- W pierwszych 10 minutach meczu stworzyliśmy sobie kilka okazji, ale nic nie chciało nam wpaść. Dążyliśmy jednak do celu i na szczęście po przerwie poszliśmy za ciosem. Zdobyliśmy bramkę i dzięki bardzo dobrej grze strzeliliśmy kolejne gole. Wynik moim zdaniem odzwierciedla to, co działo się na boisku. Wszyscy zasługują na pochwałę za dobrą grę i myślę, że do następnego meczu podejdziemy z podobnym zaangażowaniem i rezultat będzie podobny - mówił po tamtym meczu Damian Skakuj.

Drużyna Stali Stalowa Wola drogę do finału rozgrywek miała następującą: 8:1 z Olimpią Pysznica, 2:0 z Doliną-Tanew Wólką Tanewską oraz 2:0 ze Spartą Jeżowe. Tarnobrzeżanie natomiast notowali następujące rezultaty: 7:0 ze Stalą Gorzyce, 4:3 z Sokołem Kamień i 11:0 z LZS Zbydniów.

Zwycięzca środowego meczu awansuje do rozgrywek o Regionalny Fortuna Puchar Polski na szczeblu województwa podkarpackiego. Jeśli i tam uda mu się zatriumfować, to będzie miał okazję zagrać w centralnym Fortuna Pucjhrze Polski w sezonie 2021/2022.

W ubiegłym roku finał na szczeblu okręgu Stalowa Wola wygrała 5:0 Unia Nowa Sarzyna, ogrywając w ten sposób Sokół Sokolniki. Siarka Tarnobrzeg odpadła wcześniej z tym Sokołem przegrywając 3:4, a Stal Stalowa Wola jako drugoligowiec nie musiała brać udziału w tych rozgrywkach.

W finale na szczeblu wojewódzkim Karpaty Krosno w ubiegłym roku ograły 4:0 Wisłok Wiśniowa.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0