ZAPIS RELACJI LIVE. Stal Stalowa Wola przegrała z Wisłą Puławy

Damian Wiśniewski
- Możemy i musimy się zbliżyć do Wisły w tabeli - mówi Adam Waszkiewicz (w białej koszulce) KS Wiązownica
W sobotę 31 października odbędą się mecze 17. kolejki grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi. W najciekawiej zapowiadającym się pojedynku Stal Stalowa Wola zagra z liderem, Wisłą Puławy. Początek meczu o godzinie 13, około pół godziny wcześniej rozpoczniemy tutaj relację live z tego pojedynku.

RELACJA LIVE

ODŚWIEŻ, ABY ZAKTUALIZOWAĆ

Stal Stalowa Wola - Wisła Puławy 0:3 (0:2)
Bramki:
Rafał Kiczuk 7, Adrian Paluchowski 15, 82.
Żółte kartki: Piotr Witasik 27, Piotr Zmorzyński 69. Volodymyr Khorolskyi 74.
Stal: Korziewicz - Waszkiewicz, Stępniowski (60. Grabarz), Witasik - Mroziński, Wiktoruk (46. Zięba), Zmorzyński (69. Sobotka), Szifer (46. Jopek), Surmiak (68. Stelmach), Khorolskyi - Fidziukiewicz
Wisła: Owczarzak - Cheba, Cyfert, Pielach, Kuban - Kiczuk, Piotrowski (90+1. Kąkol) - Zając (85. Brągiel), Drozdowicz, Bartosiak (70. Kacprzycki) - Paluchowski.
Sędzia: Krzysztof Pachołek (Lubaczów)

14:52
Dziękujemy za wspólne śledzenie relacji live, zachęcamy do śledzenia pozostały materiałów z tego, meczu, które wkrótce pojawią się na naszym portalu.

90+5'
Koniec! Wysoka wygrana Wisły Puławy w Stalowej Woli.

90+4'
Wisła ma rzut wolny na własnej połowie boiska.

90+2'
Sobotka oddał strzał z rzutu wolnego, piłkę spokojnie złapał bramkarz Wisły

90+1'
Druga zmiana w Wiśle Borys Piotrowski schodzi, wchodzi Marcel Kąkol

90'
Khorolskyi uderzył, ale piłka wyraźnie minęła bramkę Wisły.

88'
Niedokładny strzał Pielacha po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

86'
Owczarzak potrzebował chwili na dojście do siebie po zderzeniu z zawodnikiem Stali, ale już wszystko w porządku i wrócił do gry.

85'
Zmiana w Wiśle: Tomasz Zając schodzi, a Dariusz Brągiel wchodzi na boisko

84'
Drozdowicz oddałstrzałz powierrza, piłka minęła bramkę.

82'
GOOOOOL! 3:0 dla Wisły! Znów Adrian Paluchowski!

80'
Jopek faulował rywala w ataku.

78'
Stal ma rzut wolny w środkowej strefie boiska.

76'
Nieudany atak Mrozińskiego prawą stroną boiska.

74'
Volodymyr Khorolskyi ukarany żółtą kartką

72'
Niedokładne dośrodkowanie Cyferta w pole karne Stali.

70'
Łukasz Kacprzycki z Wisły wchodzi za Bartłomieja Bartosiaka.

69'
Zmorzyński schodzi z boiska, a wchodzi na nie Bartosz Sobotka

69'
Żółta kartka dla Piotra Zmorzyński

68'
Przemysław Stelmach zmienia Rafała Surmiaka.

66'
Niedokładne dośrodkowanie Mrozińskiego z rzutu rożnego.

64'
Dużo walki w środkowej strefie boiska w ostatnich minutach

62'
Groźnie pod bramką Stali! Korziewicz obronił sytuację sam na sam z bramkarzem!

60'
Zmiana w Stali, Grabarz wszedł za Stępniowskiego

59'
Dośrodkowanie w pole karne Stali, ale tam dobrze interweniował Korziewicz, który złapał pilkę

57'
Szybki atak Wisły, ale Paluchowski był na spalony,

55'
Fidziukiewicz oddał strzał z powietrza, ale został zblokowany.

53'
Dużo walki w środkowej strefie boiska panuje od początku drugiej połowy. Stal ma problemy z wykreowaniem sobie sytuacji podbramkowej.

51'
Wisła zaatakowała prawą stroną boiska, ale została zablokowana.

49'
Mroziński oddał strzał z rzutu wolnego, ale nie dość, że Owczarek odbił piłkę to sędzia Pachołek dopatrzył się faulu na jednym z zawodników Wisły.

48'
Mroziński dośrodkował z rzutu wolnego, ale goście wybili piłkę z własnego pola karnego.

46'
Zaczynamy drugą połowę. Dwie zmiany w Stali, Filip Szifer został zastąpiony przez Szymona Jopka, a Bartosz Wiktoruk przez Michała Ziębę.

45+1'
Koniec pierwszej połowy.

44'
Stal starała się zaatakować prawą stroną boiska, ale została zablokowana.

42'
Michał Fidziukiewicz oddał lekki strzał na bramkę, Owczarzak złapał piłkę.

40'
Mroziński wstrzelił piłkę w pole karne gości, ale tam dobrze interweniowali obrońcy

38'
Zupełnie nieudany strzał Fidziukiewicza z dystansu, piłka poleciała daleko od bramki gości.

37'
Stal utrzymuje się przy piłce, ale Wisła trzyma rywali daleko od własnego pola karnego.

35'
Surmiak faulował jednego z rywali w okolicach linii środkowej.

33'
Gra toczy się teraz w środkowej strefie boiska.

31'
Niecelny strzał Fidziukiewicza sprzed pola karnego.

29'
Groźnie pod bramką Stali! Z rzutu wolnego minimalnie przestrzelił Bartłomiej Bartosiak!

27'
Żółta kartka dla Piotra Witasika

26'
Mroziński próbował dośrodkować z prawej strony boiska, ale został zablokowany.

24'
Piotr Witasik wybił piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony boiska.

23'
Fidziukiewicz starał się zaskoczyć Piotra Owczarzaka, ale ten złapał piłkę.

22'
Dalekie zagranie z głębi pola w kierunku Fidziukiewicza, ale ten nie sięgnął piłki.

21'
Zmorzyński dośrodkował z lewej strony boiska, a piłka po uderzeniu, jakie oddał Khorolskyi, minęła daleko bramkę

20'
Witasik upadł w polu karnym Wisły po wrzutce z rzutu wolnego, ale sędzia pokazuje, że nie ma mowy o rzucie karnym.

19'
Khorolskyi był faulowany na połowie Wisły, ale daleko od jej pola karnego.

17'
Tym razem na bramkę Stali uderzał Drozdowicz, ale nie trafił w jej światło.

15'
2:0 dla Wisły! Adrian Paluchowski wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony boiska i pokonał Matthew Korziewicza!

14'
Po dośrodkowaniu w pole karne Stali nikt nie zdołał oddać strzału i piłka wyszła na aut bramkowy.

12'
Stal długo wymienia podania, ale robi to daleko od pola karnego gości.

10'
Piotr Zmorzyński dośrodkował z lewej strony w pole karne, ale piłka minęła tam wszystkich i je opuściła.

9'
Stal dłużej jest przy piłce, ale niewiele jak na razie jej to przynosi. Konkretniejsi są goście z Puław.

7'
GOOOOL! Wydawało się, że Stal lepiej zaczęła mecz, ale po golu Rafała Kiczuka prowadzi Wisła!

5'
Aj, było blisko gola dla Stali! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Piotr Mroziński, a bramkarz Wisły z trudem odbił piłkę!

3'
Po dośrodkowaniu z prawej strony strzał oddał Filip Szifer, ale został zablokowany.

1'
Sędzia dał znak, mecz zaczęli gospodarze

12:55
Zapraszamy do zapoznania się ze składem Stali

12:50
Zapraszamy na relację live z meczu Stal Stalowa Wola - Wisła Puławy

Dla Stali Stalowa Wola może być to jedno z najważniejszych spotkań w tym sezonie, a prawdopodobnie najważniejsze jak dotąd od jego rozpoczęcia.

Podopieczni trenera Szymona Szydełko znajdują się w tabeli ligowej na miejscu piątym i do pierwszej Wisły tracą aż 15 punktów. Strata ta robi się jednak nieco mniej poważna ze względu na to, że zielono-czarni mają o daw mecze rozegrane mniej. Triumf w bezpośrednim starciu może więc okazać się kluczowym w kontekście walki o powrotny awans do drugiej ligi.

- Możemy i musimy się zbliżyć do Wisły w tabeli. Mamy nastawienie bojowe i interesują nas tylko trzy punkty. Doskoczymy tylko co prawda na trzy punkty mniej, to jeden z wielu meczów i nie jesteśmy nawet na półmetku rozgrywek, ale wszystkie pozostałe mecze też trzeba będzie wygrywać - powiedział przed tym meczem w rozmowie z mediami klubowymi Adam Waszkiewicz, obrońca Stali Stalowa Wola.

W poprzedni weekend on i jego koledzy z drużyny mieli zagrać przeciwko beniaminkowi, ŁKS Probudex Łagów, jednak mecz ten nie doszedł do skutku z powodu zagrożenia epidemicznego. Część z nich zagrała wówczas w starciu Stali II Stalowa Wola w czwartej lidze.

- Nasz mikrocykl przygotowań nieco się wydłużył z wiadomych względów, mecz z ŁKS Probudex Łagów został przełożony. Mieliśmy dwa tygodnie treningów i były to trudne przygotowania jak na ten okres sezony. W ostatnią niedzielę mieliśmy tak jakby jednostkę meczową, ponieważ większość zawodników zagrała w drugim zespole, 90 minut na pełnych obrotach. Mam nadzieję, że będziemy dobrze przygotowani do starcia sobotniego - dodał Adam Waszkiewicz.

Wisła Puławy w tym sezonie radzi sobie bardzo dobrze i jest liderem tabeli. W jej szeregach jest kilku bardzo dobrych zawodników, takich jak między innymi Adrian Paluchowski, Emil Drozdowicz czy Bartłomiej Bartosiak.

- Są to piłkarze z czwartego poziomu rozgrywkowego. Na pewno mają przeszłość ekstraklasową, ale w naszym zespole też się tacy znajdują - powiedział także Adam Waszkiewicz.

Wisła Puławy w tym sezonie przegrała tylko raz, z Siarką Tarnobrzeg 1:2. Czy Stal także zdoła ją pokonać?