Zawodnicy Jeziora Tarnobrzeg cztery razy na podium 2 Grand Prix Polski

Marcin Radzimowski
Złoty, srebrny i dwa brązowe medale przywiozła ekipa Integracyjnego Klubu Sportowego Jezioro Tarnobrzeg z Gdańska, gdzie rozegrano 2. Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W zawodach tych wśród 166 uczestników wystąpiło sześciu zawodników i dwie zawodniczki IKS Jezioro Tarnobrzeg.

W klasie łączonej 9-10 kobiet w barwach IKS-u zadebiutowała 10-letnia Magdalena Pawłasek. W swoim debiucie dzielnie walczyła ze starszymi, doświadczonymi rywalkami, i tak w meczu z Krystyną Ring z Silesi Katowice przegrała 0:3 (-8,-1,-11) oraz 1:3 (-7,-3,11,-5) w pojedynku Dorotą Mitutą ze Startu Zielona Góra.

Maciej Nalepka zwyciężył w klasie 3, pokonał wszystkich swoich przeciwników po 3:0. W rozgrywkach grupowych Piotra Schmidt Podaj Dalej Konin oraz Mateusza Ziarnika Start Bydgoszcz, w półfinale Marka Szafrańca Silesia Katowice w finale Mariusza Czerwińskiego Start Radom potwierdzając dominację w kraju w tej grupie startowej na wózkach.

Piotr Sokalski zajął 2 miejsce w klasie łączonej 1-2 i tak pokonał 3:1 (11,-4,11,11) Sławomira Gontarza Podaj Dalej Konin uległ 2:3 (-4,11,-9,11,-7) Wiesławowi Dzilińskiemu Start Szczecin oraz zwyciężył 3: 0 (8,5,3) Stanisława Józefczaka UKS TS Sparta Lubań.
Emilia Kotarska w klasie łączonej 1-5 kobiet wywalczyła 3 miejsce, w fazie grupowej wygrała 3:0 (3,4,6) z Ewą Gembalską Start Kalisz i przegrała 2:3 (11,11,-9,-10,-9) z Barbarą Rompa Szansa-Start Gdańsk a w walce o finał uległa 0:3 (-9,-7,-7) Dorocie Bucław IKS AWF Warszawa.

Paweł Mazuryk w klasie 8 uplasował się na najniższym stopniu podium, w rozgrywkach grupowych pokonał po 3:0 Marcina Mroczka Szansa-Start Gdańsk, Krystiana Kowalczyka IKS AWF Warszawa i Jacka Wawra Start Zielona Góra. W 1 rundzie 3:0 (4,5,5,) Maciej Połuboczko Start Szczecin natomiast w półfinale przegrał po wyrównanej walce 0:3 (-10,-11,-13) z Mariuszem Olczakiem KS Bronowianka Kraków. Mariusz Matejek i Antoni Biedziuk w klasie 9 zajęli 5-8 miejsce.

Dziś, 10 października w Drzonkowie kończy sie zgrupowanie kadry przed Mistrzostwami Świata PTT World Championships, które odbędą się 15-21 października na Słowenii w Lasko/Celje. W turnieju wystąpią dwaj zawodnicy IKS-u - Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka.