Zawodnicy z naszego regionu biegali w dawnej kopalni złota

/ram/
Marian Urbaniak (z lewej) i Jarosław Urbaniak prezentują pamiątkowe medale tegorocznego "Biegu po złoto”. archiwum
Na zawodników czekało pięć kilometrów niezwykle trudnej technicznie trasy.

Czterech reprezentantów naszego regionu rywalizowało w gronie ponad dwustu innych biegaczy na trasie "biegu po złoto" w… dawnej kopalni złota w Złotym Stoku (województwo dolnośląskie). Nasi zawodnicy uplasowali się w połowie stawki.

W zmaganiach o puchary i medale wzięli udział dwaj biegacze ze Stalowej Woli - Piotr Rochowski i Łukasz Piątek a także Marian i Jarosław Urbaniakowie z Trześni (powiat tarnobrzeski), reprezentujący barwy Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzycach.

Nietypowy profil trasy "Biegu po złoto" sprawia, że jest to jedyne w Polsce wyjątkowe wyzwanie łączące elementy biegu podziemnego, górskiego i przełajowego. Na zawodników czekało pięć kilometrów niezwykle trudnej technicznie trasy z przewyższeniem wynoszącym 500 metrów.

- Trasa prowadzi miedzy innymi poprzez podziemne korytarze kopalnianych sztolni z niskimi stropami, trzydziestometrowe metalowe podziemne schody, tory podziemnej kolejki i zbocza stoków z niezwykle stromymi podbiegami - mówi Marian Urbaniak.

W tegorocznym biegu wystartowało ponad dwustu zawodników z Polski i Ukrainy. W końcowej klasyfikacji open na miejscu 66 zakończył bieg Piotr Rochowski, Łukasz Piątek zajął 106 lokatę, Marian Urbaniak zajął 124 miejsce, natomiast Jarosław Urbaniak ukończył bieg na 128 miejscu.