Zderzenie busa z ciężarówką na krajowej trasie w Nagnajowie....

  Zderzenie busa z ciężarówką na krajowej trasie w Nagnajowie. Są ranni

  Marcin Radzimowski

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Zderzenie busa z ciężarówką na krajowej trasie w Nagnajowie. Są ranni
  1/33
  przejdź do galerii

  ©Marcin Radzimowski

  Siedem osób rannych - w tym trzy ciężko, w zderzeniu dostawczego renault master i pasażerskiego busa renault trafic – to bilans piątkowego wypadku na drodze krajowej numer 9 w Tarnobrzegu-Nagnajowie.
  Na miejscu zderzania przez kilka godzin pracowały służby ratunkowe, droga była całkowicie zablokowana. Rannych przewieziono karetkami do szpitali w Tarnobrzegu, Sandomierzu, Nowej Dębie i Mielcu.

  - W sumie w obu samochodach podróżowało 12 osób, siedmioro ranni trafilo do szpitali, pozostałym udzielona została doraźna pomoc – relacjonował młodszy brygadier Jacek Widuch, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu. - Czworo poszkodowanych było zakleszczonych w mocno uszkodzonych samochodach, uwolnili ich dopiero strażacy z wykorzystaniem sprzętu hydraulicznego.

  Do wypadku doszło przy wjeździe na most na Wiśle. Przebieg wypadku zapewne zarejestrowała kamera zamontowana na moście kilkanaście metrów od miejsca wypadku.

  Jak doszło do zdarzenia? Dostawczym renault master jadącym w kierunku Radomia podróżowało trzech mężczyzn. Jechali z Sanoka w okolice Kielc. Z przeciwka jechał bus renault trafic z dziewięcioma osobami. Kierowca i pasażerowie to obywatele Ukrainy, pośród nich są trzy kobiety i w sumie dwa małżeństwa. Bus jechał z Niemiec do Harkowa na Ukrainie.

  - Ja byłem pasażerem. Nagle zauważyłem, jak tamten bus przekracza oś jezdni. On nie wpadł w poślizg, po prostu zaczął zjeżdżać na nasz pas. Może kierowca zasnął - mówił nam sanoczanin, pasażer renault master. - To szczęście od Boga, że żyjemy. W czasie drogi żegnałem się znakiem krzyża przed każdym mijanym kościołem. To szczęście od Boga, że żyjemy.

  Osobom, które z wypadku wyszły bez większych urazów, zapewniono wsparcie. Z racji udziału w wypadku obcokrajowców, powiadomiono wojewódzki Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i Konsulat Ukrainy w Polsce. Do czasu nadejścia pomocy ze strony konsulatu, zadziałały władze Tarnobrzega.

  - Znaleźliśmy miejsce w internacie dla tych osób, oczywiście z wyżywieniem. Pozostaną tam do czasu aż się sytuacja wyklaruje. Prezydent Dariusz Bożek dał nam samochód do dyspozycji, bo żona jednego z poszkodowanych jest w szpitalu w Mielcu, a on chciał być z nią - mówi Marek Bukała, naczelnik wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Tarnobrzega.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. ROŚNIE PŁACA MINIMALNA - ILE WYNOSI?

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (9)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (9) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]