Złote medale kajakarek klubu Jezioro Tarnobrzeg w 3. Mistrzostwach Polski na Ergometrach Kajakowych

Wioletta Wojtkowiak
Zawodniczki Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg zdobyły złoto w sztafecie kobiet podczas 3. Mistrzostw Polski na Ergometrach Kajakowych w Poznaniu. Klub Kajakowy Jezioro Tarnobrzeg
Cztery medale - trzy złote i brązowy - zdobyły zawodniczki Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg w I Pucharze Polski - 3. Mistrzostwach Polski na Ergometrach Kajakowych w Poznaniu.

Na wydarzenie zorganizowane 16 lutego przez Wielkopolski Związek Kajakowy zjechali najlepsi kajakarze z całego kraju, m.in. polscy medaliści olimpijscy: Aneta Konieczna, Izabela Dylewska i Kajetan Broniewski. Zaproszenie przyjęła także trzykrotna medalistka olimpijska, Szwedka Susanne Gunnarsson.

W zawodach w hali sportowej Politechniki Poznańskiej wystartowało ponad 250 zawodników z 20 klubów. Reprezentantki Tarnobrzega znalazły się wśród zwycięzców poszczególnych wyścigów.

Otylia Błażejczak wywalczyła złoty medal w kategorii młodziczek (K1 500 m.) Zuzanna Błażejczak zdobyła złoty medal w kategorii juniorek młodszych (K1 500 M.), w tej samej kategorii czwarte miejsce zajęła Urszula Opałka. Brązowy medal wśród juniorek zdobyła Magdalena Szczęsna.

Kajakarki Jeziora Tarnobrzeg triumfowały w sztafecie kobiet na 3000 metrów ( K-1 3000m sztafeta open) płynąc po złoty medal w składzie: Otylia Błażejczak, Zuzanna Błażejczak, Urszula Opałka, Magdalena Szczęsna.

Dumny z występu zawodniczek ich trener Piotr Kwasek mówi, że ten sukces to dobry prognostyk przed nadchodzącym sezonem.