Złoto, srebro i brąz dla kajakarek klubu Jezioro Tarnobrzeg w Pucharze Polski i mistrzostwach Poznania

Wioletta Wojtkowiak
Magdalena Szczęsna, Urszula Opałka i Zuzanna Błażejczak
Młode zawodniczki Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg z sukcesami wystartowały w I rundzie Pucharu Polski i regatach kajakowych im. Wojciecha Skrzypczyńskiego, będącymi mistrzostwami miasta Poznania. W rywalizacji juniorek zdobyły w sumie cztery medale.

Startująca w kategorii juniorek Magdalena Szczęsna zdobyła złoty medal w wyścigach na dystansie 500 metrów i medal srebrny na 200 metrów. W kategorii juniorek młodszych Zuzanna Błażejczak zdobyła srebrny medal na 500 metrów oraz medal brązowy na 200 metrów (w tej kategorii uzyskała także najlepszy czas eliminacji).

Dobrze też zaprezentowała się Urszula Opałka, zajmując szóste miejsce w finale B na 500 metrów. Debiutująca na zawodach tej rangi Otylia Błażejczak zdecydowanie wygrała w finale B zajmując pierwsze miejsce w kategorii młodziczek.

Trener naszych kajakarek Piotr Kwasek podkreśla, że sportowe emocje były ogromne. Była to pierwsza w sezonie rywalizacja kajakarzy po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

W dwudniowej imprezie od 20 do 21 czerwca na torach regatowych poznańskiej Malty wzięło udział ponad 600 zawodników z 48 klubów z całej Polski z członkami Polskiej Kadry Narodowej na czele.