Zmarł Piotr Sikorski ze Stalowej Woli, był Piotrem...

  Zmarł Piotr Sikorski ze Stalowej Woli, był Piotrem Chałturnikiem

  Zdjęcie autora materiału

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Do wiecznej orkiestry odszedł Piotr Sikorski (1952 -2018) – poeta, pieśniarz, aktywny uczestnik życia kulturalnego Stalowej Woli. Zmagał się z chorobą nowotworową, ostatnie dni życia spędził w szpitalu.
  Do wiecznej orkiestry odszedł Piotr Sikorski (1952 -2018) – poeta, pieśniarz, aktywny uczestnik życia Był zawsze pogodny, pełen pomysłów i życia

  Do wiecznej orkiestry odszedł Piotr Sikorski (1952 -2018) – poeta, pieśniarz, aktywny uczestnik życia Był zawsze pogodny, pełen pomysłów i życia ©archiwum

  W latach 1986- 1990 w Miejskim Domu Kultury był chórzystą Chóru Chłopięco – Męskiego Cantus a następnie Chóru Kameralnego.

  Był wyróżniany w licznych festiwalach, przeglądach, konkursach poetyckich, piosenki turystycznej i poezji śpiewanej. Swoimi wierszami, piosenkami podczas spotkań przy ognisku, wycieczek, rajdów, wieczorków poetyckich wzbogacał działalność Klubu PTTK „Łazik”, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Stowarzyszenia Uniwersyteckie Srebrne Lata jako „Piotruś Chałturnik”.

  Piotr Sikorski vel Piotruś Chałturnik urodził się w Krakowie w 1952 roku. Ukończył matematykę na Wyższej Szkole Pedagogicznej. W Stalowej Woli zamieszkał w 1977 roku.
  Śpiewał przy własnym akompaniamencie gitarowym na piknikach i spotkaniach towarzyskich. Był gitarzystą, samoukiem. Członkiem Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” od początku jej istnienia. Pisał wiersze i piosenki, tworzył od dwunastego roku życia. Jego utwory ukazywały się w prasie i almanachach literackich. Uczestnicząc wielokrotnie w łódzkich „Piernikaliach”. Został wyróżniony uzyskując status „Wesołego Piernika”.

  Na jednym z Festiwali Pieśni i Poezji Patriotycznej otrzymał wyróżnienie poetyckie. Zdobył także III miejsce w konkursie na najlepszy wiersz o Stalowej Woli. Prowadził własną stronę literacko-muzyczną, jego utwory muzyczne można było posłuchać na stronie: www.youtube.com/user/PiSiMan50’. (są już niedostępne).

  Po sobie pozostawił wiele wierszy, jak również ciepłych wspomnień.Był osobą lubianą, chętną zaangażować się w różne inicjatywy, wydarzenia rekreacyjno - sportowe. Często wybierając się na przejażdżki rowerowe w większej grupie zabierał ze sobą gitarę.

  Oto jeden z jego wierszy: „Ambitni na szczyt pod gorę idą, Miernoty staczają się na dno, Ja trawersem idę przez życie, Bo lubię to, Choć zachęcają bym się starał, Zarabiał więcej i sprężał się, Systematycznie rozsądnie działam, Tak dobrze jest, To co zrobiłem solidne jest, Zbyt szybko tego nie zniszczy czas, Po mnie nie trzeba nic poprawiać, Bo dobre jest, W uczuciach też nie było burzy, Stabilność życia spokojnie jest, Mam czas by z ludźmi porozmawiać, To życia sens” .

  Został pochowany 7 listopada na cmentarzu komunalnym w Stalowej Woli.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ SMOG SKRACA ŻYCIE

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.