Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Zmień się na zdrowie" - odcinek 57. Treningi zrobiły swoje. Uczestnicy zyskali formę na lato

Luiza Buras-Sokół
Kinga Beck-Tracz: Jej wydolność w pięciostopniowej skali wynosi 2. – Początkowo było 1, czyli bardzo słabo. Podczas wysiłku uczestniczka pobierała 6 mililitrów tlenu na kilogram masy ciała, teraz są to 23 mililitry, co świadczy o dużej poprawie wydolności organizmu – zauważa trenerka i właścicielka klubu Expert Fitness Olga Chaińska. Gibkość uczestniczki wynosi 38 centymetrów, zatem od początku programu poprawiła się o 8 centymetrów.
Kinga Beck-Tracz: Jej wydolność w pięciostopniowej skali wynosi 2. – Początkowo było 1, czyli bardzo słabo. Podczas wysiłku uczestniczka pobierała 6 mililitrów tlenu na kilogram masy ciała, teraz są to 23 mililitry, co świadczy o dużej poprawie wydolności organizmu – zauważa trenerka i właścicielka klubu Expert Fitness Olga Chaińska. Gibkość uczestniczki wynosi 38 centymetrów, zatem od początku programu poprawiła się o 8 centymetrów. Łukasz Zarzycki
- Przez te pół roku wszyscy zrobili ogromne postępy. Nie tylko schudli, co widać gołym okiem, ale też poprawili swoją kondycję, o czym świadczą wyniki ostatniej analizy - chwali swoich podopiecznych Olga Chaińska, trenerka i właścicielka kieleckiego klubu Expert Fitness.
Dariusz Kocia: O 10 centymetrów poprawiła się gibkość Dariusza Koci, obecnie wynosi 38 centymetrów. – Bardzo ładnie poprawiła się wydolność uczestnika.
Dariusz Kocia: O 10 centymetrów poprawiła się gibkość Dariusza Koci, obecnie wynosi 38 centymetrów. – Bardzo ładnie poprawiła się wydolność uczestnika. Startował jak niemal wszyscy – z najniższej jedynki, a dziś to już 3. Można więc o nim mówić jako o osobie średniozaawansowanej – podkreśla Olga Chaińska. Pan Darek zwiększył pobór tlenu podczas wysiłku z 15 mililitrów do 29 mililitrów. Może się też pochwalić maksymalną mierzalną siłą obu rąk.

Dariusz Kocia: O 10 centymetrów poprawiła się gibkość Dariusza Koci, obecnie wynosi 38 centymetrów. - Bardzo ładnie poprawiła się wydolność uczestnika. Startował jak niemal wszyscy - z najniższej jedynki, a dziś to już 3. Można więc o nim mówić jako o osobie średniozaawansowanej - podkreśla Olga Chaińska. Pan Darek zwiększył pobór tlenu podczas wysiłku z 15 mililitrów do 29 mililitrów. Może się też pochwalić maksymalną mierzalną siłą obu rąk.

Uczestnicy wciąż ćwiczą na urządzeniach cardio. - Dzięki temu spalają pozostałą jeszcze tkankę tłuszczową. Zostały im także treningi magic bar ze sztangami oraz grupowe spinbike, czyli rowerki - wylicza Olga Chaińska.

Nowością, którą trenerka zaproponowała na koniec programu jest grupowy jogging na zewnątrz. - Ładna pogoda sprzyja tego typu zajęciom - podkreśla ekspertka.

Do biegu gotowi...

Michał Zyguła: Uczestnik w trakcie programu poprawił swoją wydolność z poziomu 1 do 2. Zwiększył też pobór tlenu w czasie treningu – z 15 mililitrów
Michał Zyguła: Uczestnik w trakcie programu poprawił swoją wydolność z poziomu 1 do 2. Zwiększył też pobór tlenu w czasie treningu – z 15 mililitrów na kilogram masy ciała do 24 mililitrów. – Ogromne postępy zrobił jeśli chodzi o gibkość. Ładnie rozciągnął ciało. Na początku było to 41 centymetrów, obecnie jest to już 54 centymetry – dodaje Olga Chaińska z klubu Expert Fitness. Siła obu rąk uczestnika zwiększyła się do maksimum, czyli +1.

Michał Zyguła: Uczestnik w trakcie programu poprawił swoją wydolność z poziomu 1 do 2. Zwiększył też pobór tlenu w czasie treningu - z 15 mililitrów na kilogram masy ciała do 24 mililitrów. - Ogromne postępy zrobił jeśli chodzi o gibkość. Ładnie rozciągnął ciało. Na początku było to 41 centymetrów, obecnie jest to już 54 centymetry - dodaje Olga Chaińska z klubu Expert Fitness. Siła obu rąk uczestnika zwiększyła się do maksimum, czyli +1.

Bieganie obniża ciśnienie i poziom cholesterolu, pomaga w odchudzaniu, wzmacnia serce i odstresowuje - jak widać ma wiele zalet, a przy tym mogą je trenować niemal wszyscy.

Jak każdy sport, bieganie wymaga odpowiedniego przygotowania i istnieją pewne przeciwwskazania dla osób, którym ten rodzaj aktywności może zaszkodzić. - Przed rozpoczęciem treningów z lekarzem powinny skonsultować się osoby mające problemy z sercem, cukrzycę, choroby płuc, stale zażywające lekarstwa. Przeszkodą może być także menopauza, zwiększony poziom cholesterolu czy palenie papierosów - wylicza instruktor rehabilitacji ruchowej Olga Chaińska. - Jednak zdrowe osoby bez problemu mogą uprawiać jogging. Będą miały z tego same korzyści - dodaje.

Zresztą nie ma chyba prostszego, tańszego i bliższego naturze sportu niż bieganie. Doskonale poprawia samopoczucie i kondycję, pozwala przebywać na świeżym powietrzu, wzmacnia organizm, a przy tym…jest modne.

Pod okiem specjalisty

Odchudzanie w sześć tygodni

"Podejmij wyzwanie na odchudzanie" - do akcji wakacyjnej pod taką nazwą zaprasza klub Expert Fitness przy ulicy Szczecińskiej 1 w Kielcach. Program skierowany jest do osób chcących schudnąć, niezależnie od stopnia nadwagi bądź otyłości, od 16. roku życia bez górnej granicy wieku. Sześciotygodniowy program obejmuje cztery treningi w tygodniu, a także opiekę dietetyka, który ułoży indywidualną zbilansowaną dietę. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy 6-10 -osobowe, będą uczestniczyć w treningach grupowych dostosowanych do swoich możliwości fizycznych, zawsze pod okiem instruktora. Na początku każdego tygodnia będzie odbywał się pomiar i analiza pokazująca postępy ćwiczących. W ciągu programu można schudnąć od 10 do 15 kilogramów. Dodatkowe informacje na temat zajęć oraz płatności można uzyskac pod numerem telefonu: 41-342-22-24.

Treningi joggingu w klubie Expert Fitness prowadzone przez instruktorów trwają około godzinę. - W tym ćwiczący, a więc także czasie uczestnicy "Zmień się na zdrowie" miarowym rytmem biegają w plenerze, w ładnych, zielonych okolicach klubu. Są to marszobiegi, kto nie daje rady może uprawiać szybki marsz. Po drodze jest kilka przystanków na dodatkowe ćwiczenia wysmuklające, rozciągające i wzmacniające - tłumaczy Olga Chaińska. - Trening biegowy, zwłaszcza intensywny powoduje, że obciążenie organizmu zbliża się do granicy kontuzji. Obciążenia można zmniejszyć właśnie poprzez trening siłowy i rozciąganie - przestrzega instruktorka. - Trening siłowy stosowany z umiarem zwiększy odporność na kontuzje, a mocniejsze mięśnie będą lepszymi amortyzatorami naprężeń powstających w czasie biegu. Z kolei rozciągnięte mięśnie mniej się męczą oraz dają większy zakres ruchu - wyjaśnia specjalistka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: "Zmień się na zdrowie" - odcinek 57. Treningi zrobiły swoje. Uczestnicy zyskali formę na lato - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie