Politechnika i Mesko dla przemysłu zbrojeniowego

d
Profesor Zbigniew Koruba odebrał od prezesa Mesko Waldemara Skowrona nominację do Komitetu Ekspertów do spraw Innowacyjności Projektów firmy Mesko Spółka Akcyjna.
Profesor Zbigniew Koruba odebrał od prezesa Mesko Waldemara Skowrona nominację do Komitetu Ekspertów do spraw Innowacyjności Projektów firmy Mesko Spółka Akcyjna. Politechnika Świętokrzyska
Udostępnij:
Naukowcy i studenci z Politechniki Świętokrzyskiej pomo-gą w opracowaniu nowych technologii zbrojeniowych. W skarżyskim Mesko otwarto właśnie Centrum Innowacji i Wdrożeń Grupy Amunicyjno-Rakietowej. Współpracować z zakładem będzie kilka uczelni w Polsce, w tym Politechnika Świętokrzyska.

Podczas uroczystości, która odbyła się w siedzibie spółki, profesor Zbigniew Koruba odebrał nominację do Komitetu Ekspertów do spraw Innowacyjności Projektów MESKO Spółka Akcyjna.

Dzięki współpracy powstaną oryginalne rozwiązania technologiczne, wspierane ekspertami z najsilniejszych polskich ośrodków naukowych, a naukowcy będą mieli szansę na budowanie technologii na światowym poziomie. Uruchomiony zostanie cały system zatrudnienia i programów stażowych dla młodych naukowców, którzy w przyszłości zasilą kadry całej Grupy Amunicyjno-Rakietowej.
Centrum Innowacji i Wdrożeń działa jako element w strukturach Mesko. Pracują w nim naukowcy z Politechniki Warszawskiej i Politechniki Świętokrzyskiej.

W skarżyskim Mesko otwarto Centrum Innowacji i Wdro-żeń Grupy Amunicyjno-Rakietowej.
W skarżyskim Mesko otwarto Centrum Innowacji i Wdro-żeń Grupy Amunicyjno-Rakietowej. Politechnika Świętokrzyska

- Współpraca to duża szansa dla Politechniki Świętokrzyskiej – podkreśla profesor Zbigniew Koruba, prorektor uczelni. Pozwoli na wykorzystanie laboratoriów stworzonych za kilkaset milionów i potencjału katedry technik komputerowych i uzbrojenia. W planach uczelni jest stworzenie własnego Centrum Badań Uzbrojenia Bezzałogowych Obiektów Ruchomych.

Taki patent na rozwój został sprawdzony w najpoważniejszych światowych gospodarkach, teraz przetestuje go skarżyskie Mesko.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Materiał oryginalny: Politechnika i Mesko dla przemysłu zbrojeniowego - Echo Dnia Świętokrzyskie

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie