MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Politechnika Świętokrzyską i Zakłady Mechaniczne w Tarnowie będą współpracować

Elżbieta ŚWIĘCKA [email protected]
Prezes Zakładów Mechanicznych w Tarnowie (drugi z le-wej) i rektor Politechniki Świętokrzyskiej profesor Stanisław Adamczak podpisują umowę o współpracy.
Prezes Zakładów Mechanicznych w Tarnowie (drugi z le-wej) i rektor Politechniki Świętokrzyskiej profesor Stanisław Adamczak podpisują umowę o współpracy.
Politechnika Świętokrzyską i Zakłady Mechaniczne w Tarnowie podpisały umowę o współpracy. Będą teraz prowadzić wspólnie badania i konferencje naukowe, praktyki zawodowe dla studentów inżynierii bezpieczeństwa i uzbrojenia oraz studia doktoranckie dla pracowników zakładu.

Umowę podpisali rektor Politechniki Świętokrzyskiej, profesor Stanisław Adamczak i prezes przedsiębiorstwa Krzysztof Jagiełło. Profesor Adamczak podkreślił wagę umowy, ponieważ uczelnia po raz pierwszy nawiązuje współpracę z firmą spoza regionu świętokrzyskiego, z 90-letnią tradycją w produkcji uzbrojenia, nie tylko dla armii polskiej, ale także armii państw zrzeszonych w NATO.

 

Umowa zakłada prowadzenie wspólnych badań, między innymi przy produkcji zdalnie sterowanych platform z działami, do pojazdów bezzałogowych. Obie instytucje będą organizowały seminaria oraz konferencje naukowe, a studenci politechniki będą odbywać praktyki zawodowe i dyplomowe w przedsiębiorstwie. Najlepsi mają szansę na stypendia, fundowane przez zakład, a także otrzymywać gwarancje zatrudnienia w nim po studiach.

Prace dyplomowe, związane z produkcją przedsiębiorstwa, będą później wykorzystywane w praktyce, a pracownicy tarnowskiej firmy będą mogli poszerzać swoją wiedzę, podejmując studia doktoranckie na kieleckiej uczelni.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia