Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pomogą niepełnosprawnym pokonać bariery

Marzena SMORĘDA [email protected]
- Pomagamy niepełnosprawnym przełamać bierność zawodową i społeczną oraz pogodzić się z niepełnosprawnością - mówi Katarzyna Pawlusek, psycholog z z Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych w Kielcach.
- Pomagamy niepełnosprawnym przełamać bierność zawodową i społeczną oraz pogodzić się z niepełnosprawnością - mówi Katarzyna Pawlusek, psycholog z z Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych w Kielcach.
Niepełnosprawni są postrzegani na rynku pracy jako pracownicy mniej efektywni, trudniej jest więc im uwierzyć we własne siły i znaleźć pracę. Z pomocą może pośpieszyć im Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, od 14 lat działająca w Polsce, a od trzech także na kieleckim rynku.

Organizacja ta jest największym w kraju związkiem pracodawców zrzeszających przedsiębiorców zatrudniających osoby niepełnosprawne. Dąży do stworzenia jasnego i prostego systemu prawnego, zachęcającego do ich. Wieloletnie doświadczenie i współpraca z firmami, które przyjmują do pracy niepełnosprawnych przynosi corocznie efekty w postaci tysiąca etatów dla takich osób.

 

W ramach działań realizowanych ze środków PFRON, Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (której filia Oddziału Małopolskiego znajduje się w Kielcach) obok Punktów Poradnictwa prowadzi także Centra Pracy dla Osób Niepełnosprawnych. Jego pracownicy dbają o wszelkie sprawy związane z zatrudnieniem niepełnosprawnych, którzy mogą tam znaleźć odpowiednią dla siebie i dostosowaną do kwalifikacji i możliwości ofertę pracy. Mogą także uzyskać in-formacje o kursach, szkoleniach i możliwościach kształcenia, a także wsparcie doradcy zawodowego i prawnika. Porady te są także bezpłatne.

 

Centra Pracy wspierają osoby niepełnosprawne na rynku pracy i promują aktywne poszukiwanie zatrudnienia. Doradcy zawodowi pomagają nie tylko uwierzyć we własne siły i wskazać formy aktywności, ale także w napisaniu CV i listu motywacyjnego.

 

- Osoby, które zgłaszają się do naszego Punktu Poradnictwa, mogą liczyć na bezpłatną fachową pomoc prawnika, psychologa, pracownika do spraw świadczeń społecznych. Taka wizyta może wiele zmienić w sposobie patrzenia na świat. Jesteśmy po to, by pomagać pokonać bariery, które osobom niepełnosprawnym wydają się nie do pokonania – mówi Katarzyna Pawlusek, psycholog z kieleckiego oddziału Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

 

Giełdy pracy, pomoc przy zatrudnieniu, dostęp do kompu-tera, Internetu, sprzętu biurowego współfinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych to skuteczne i bardzo potrzebne osobom niepełnosprawnym formy działalności, z których warto skorzystać.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia