Potwierdzają się nasze doniesienia o nieprawidłowościach w skarżyskim Mesko. W marcu tego roku pisaliśmy o nepotyzmie, doniesieniach do prokuratury i personalnej wojnie wewnątrz należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej spółki. Teraz doszły do tego druzgocące wyniki audytu, jaki w latach 2012-2017 został przeprowadzony w zatrudniającej kilka tysięcy ludzi firmie.

Wyniki raportu z audytu, który zlecił w grudniu ubiegłego roku ówczesny prezes Mariusz Kolankowski ujawniła „Rzeczpospolita”. Informacje są szokujące. Wynika z nich, że Mesko mogłoby miałoby lepsze wyniki finansowe, gdyby nie żerujący od lat na spółce „budzący wątpliwości dostawcy". Audytorzy wymieniają spółkę Radena-S, której właścicielem jest były oficer bułgarskiego wojsk.

„Audytorzy odkryli nieprawidłowości także w zakupie tonerów (oferta przepłacona o 30 procent), podobnie zawyżone są usługi firmy transportowej pracującej dla Mesko czy producenta drewnianych skrzynek do pocisków do czołgów Leopard (projekt skrzynki znalazł się w specyfikacji technicznej pocisku i tylko ta firma może być wybierana na dostawcę). Tymczasem Mesko samo mogłoby robić skrzynki, bo ma własną stolarnię” – pisze Rzeczpospolita.

W raporcie jest także mowa o – pisaliśmy o tym w marcu – zatrudnieniu w charakterze doradcy prezesa spółki córki Stanisława Głowackiego, przewodniczącego Solidarności w Mesko. Funkcję tę pobierając miesięcznie około 5 tysięcy złotych brutto pełniła od marca 2012 roku do września 2016 roku – w czasie gdy prezesem był Waldemar Skowron.

Jak informuje „Rzeczpospolita, „zewnętrzny audyt w spółce zlecił pod koniec 2017 roku ówczesny prezes Mariusz Kolankowski. Decyzją nowego pełniącego obowiązki prezesa Dariusza Szlafki nie został dokończony, bo wypowiedział on pełnomocnictwa spółce audytorskiej”.

W poniedziałek Dariusz Szlafka zrezygnował ze stanowiska

Wyniki audytu przekazane zostały ministrowi obrony narodowej Mariuszowi Błaszczakowi.

Do informacji dotyczących sytuacji w zakładzie odniosła się w czwartek zakładowa Solidarność. Nazwała je „działaniami destabilizującymi pozycję jednego z najważniejszych ogniw w polskim przemyśle zbrojeniowym”.

Działacze w piśmie podpisanym przez przewodniczącego Stanisława Głowackiego zapowiadają, że nie będą „biernie przyglądać się złym efektom walki buldogów pod dywanem”.


POLECAMY RÓWNIEŻ:TOP10 najbardziej niebezpiecznych krajów na wakacje 2018

Wakacje 2018. Jedziesz do tych krajów? Sprawdź na co warto się zaszczepić!


TOP 10: Plaże nudystów w Polsce [18+] Jak wyglądają?

Nietypowe zwyczaje ślubne na świecie - TOP 10

Czy wiesz co zamówić w smażalni? Sprawdź, których ryb powinno się unikać!


Tego musisz spróbować. TOP 12 sportów wodnych
ZOBACZ TAKŻE: FLESZ: Nowelizacja ustawy o IPN - o co chodzi?

Źródło:vivi24