Porażka MKS-u Kluczbork z Pniówkiem Pawłowice 1:2 w meczu 31. kolejki III ligi

Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne
Zdjęcie archiwalne Wiktor Gumiński
W meczu 31. kolejki III ligi MKS Kluczbork przegrał na wyjeździe z Pniówkiem Pawłowice 1:2.

W meczu w Pawłowicach z miejscowym Pniówkiem MKS Kluczbork chciał zatrzeć złe wrażenie po ostatnim zremisowanym 2:2 meczu z Unią Turza Śląska. Z kolei gospodarze także zremisowali 2:2, ale z walczącym o awans Śląskiem II Wrocław. Z pewnością chcieli przedłużyć dobrą serię.

Pierwsza bramka w meczu padła w 39. minucie. Gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Dawida Weisa. Do przerwy nic się już nie wydarzyło.

Chwilę po zmianie stron ambitnie grający MKS doprowadził do remisu. Bramkę na 1:1 strzelił w 51. minucie Krzysztof Napora. Wydawało się, że goście mogą przechylić szalę rywalizacji na swoją korzyść, jednak to Pniówek po golu Dawida Hanzela cieszył się ze zwycięstwa.

Ekipie z Kluczborka zostały do rozegrania jeszcze tylko trzy mecze. W najbliższej kolejce czekają nas derby Opolszczyzny, a do Kluczborka zawita LZS Starowice Dolne. Ten mecz odbędzie się w niedzielę (26 maja) o godzinie 17.00.

Potem MKS czeka jeszcze wyjazd do Częstochowy na mecz z rezerwami Rakowa, a sezon zamknie meczem u siebie z LKS-em Goczałkowice Zdrój.

Pniówek Pawłowice - MKS Kluczbork 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Weis - 39., 1:1 Napora - 51., 2:1 Hanzel - 90.
MKS: Osobiński – Dachnowski, Szota, Trojanowski (46. Paszkowski), Maj – Wienczek (85. Nowak), Wojtyra (70. Zawada), Neison, Napora, D. Lewandowski (60. Tuszyński) – Włodarczyk (60. Rachel).
Żółta kartka (MKS): Szota.