Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Potrzebne miejsce i kadra - samorządowcy i przedsiębiorcy debatowali o rozwoju przemysłu na północy województwa świętokrzyskiego

M.K.
Potrzebne miejsce i kadra - samorządowcy i przedsiębiorcy debatowali o rozwoju przemysłu na północy województwa świętokrzyskiegoO polityce przemysłowej na północy województwa mówili: Marek Bronkowski, Kazimierz Kotowski, Beata Wikowska, Leszek Walczyk, Marek Nowak i Dariusz Dąbrowski.
Potrzebne miejsce i kadra - samorządowcy i przedsiębiorcy debatowali o rozwoju przemysłu na północy województwa świętokrzyskiegoO polityce przemysłowej na północy województwa mówili: Marek Bronkowski, Kazimierz Kotowski, Beata Wikowska, Leszek Walczyk, Marek Nowak i Dariusz Dąbrowski. Monika Nosowicz-Kaczorowska
Debata gospodarcza "Perspektywy rozwoju przemysłu na północy województwa świętokrzyskiego" odbyła się we wtorek 20 października w siedzibie Agencji Rozwoju Regionalnego. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz samorządowych oraz przedsiębiorców.

Debatę podzielono na dwa panele. Dyskutowano o polityce przemysłowej na północy województwa oraz o sytuacji małych i średnich przedsiębiorstw w perspektywie unijnej na lata 2014 - 2020. Głos zabierali między innymi Kazimierz Kotowski, członek Zarządu Województwa, Arkadiusz Bąk, przewodniczący Sejmiku Województwa starosta Dariusz Dąbrowski, Marek Materek, prezydent Starachowic, Jarosław Główczyński, prezydent Ostrowca, Marek Bronkowski, burmistrz Sandomierza. Swoje opinie wyrazili też przedsiębiorcy, przedstawiciele takich firm jak Odlewnie Polskie i Envo ze Starachowic, Mesko ze Skarżyska, Koneckich Zakładów Odlewniczych, Piklington Sandomierz, BC-LDS z Ostrowca, Zakładów Urządzeń Kotłowych "Stąporków" S.A., Celsa Ostrowiec.

O perspektywach rozwoju przemysłu w Starachowicach mówił prezydent Marek Materek. Podkreślił dobre działania powiatu polegające na tworzeniu klas patronackich na potrzeby lokalnych przedsiębiorców.

- Bezrobocie mamy najniższe od kilku lat. Możemy być dumni, ale musimy robić wszystko, aby bezrobocie nadal spadało. Nasze działania wpasowują się w perspektywę rozwoju przemysłu. Mam na myśli projektowaną obwodnicę Starachowic, jej połączenie z planowaną obwodnicą Wąchocka, przebudowę ulicy Radomskiej w Starachowicach oraz stopniowe uwalnianie terenów na Bugaju, który zostanie przeznaczony na funkcje przemysłowe - powiedział Marek Materek.

Prezydent dodał, że osoby mieszkające w barakach na Bugaju dostaną mieszkania w nowym bloku socjalnym przy ulicy Ostrowieckiej oraz - jeśli uda się dojść do porozumieniaze Starostwem - w budynku przy ulicy Mrozowskiego powstaną kolejne mieszkania socjalne i komunalne.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia