MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pracownicy kieleckiego Kolportera oddawali krew na... wyścigi (WIDEO)

marzena
Aneta Sobaś, pracownica kieleckiego Kolportera oddał w czasie piątkowej akcji  450 mililitrów krwi. Na zdjęciu z pielęgniarką Anną Kosibą podczas zabiegu pobierania życiodajnego leku.
Aneta Sobaś, pracownica kieleckiego Kolportera oddał w czasie piątkowej akcji 450 mililitrów krwi. Na zdjęciu z pielęgniarką Anną Kosibą podczas zabiegu pobierania życiodajnego leku. Aleksander Piekarski
Pracownicy kieleckiej firmy Kolporter pośpieszyli w piątek, 24 lipca, z pomocą potrzebującym krwi. Przed wieżowcem firmy przy ulicy Zagnańskiej stanął ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach., w którym krew oddało honorowo prawie sto osób.

Przy mobilnej stacji krwiodawstwa od rana ustawiła się długa kolejka pracowników firmy, którzy odpowiedzieli na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, i zostali honorowymi dawcami krwi, czyli najcenniejszego leku ratującego życie.

– Akcja została zorganizowana zupełnie spontanicznie i pracownicy firm wywodzących się z Kolportera ochoczo na nią odpowiedzieli. W efekcie już dzień wcześniej na liście honorowych krwiodawców zapisanych było ponad 60 osób. Dzisiaj dołączyły do nich kolejne – mówiła Bożena Migała z Grupy Kolporter.

 

 

– Chyba każdy rozumie że krew ratuje życie, więc jeśli jest możliwość, by zrobić to bez specjalnego kłopotu, na miejscu w pracy, warto było skorzystać z tej okazji – mówiła Aneta Sobaś tuż po zabiegu, w trakcie którego oddała 450 mililitrów krwi. Dumny ze swoje postawy był także wiceprezes zarządu Kolportera Mateusz Wiśniewski. – To bardzo ważne, aby pomagać w ten sposób ludziom chorym – mówił.

Akcja jest tym bardziej potrzebna, bo w okresie letnim w szpitalach bardzo brakuje krwi. – Tak jest co roku stad różnego rodzaju apele i akcje zachęcające do tego, aby zostać krwiodawcą – mówiła Zdzisława Sitarz-Żelazna, zastępca dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

NBP nowy do 14.07

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia