Prasówka 17.08.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 16.08. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „WIADOMOŚCI ECHA DNIA. Śmierć na zalewie w Sielpi. Policja ujawnia szczegóły dramatu”?

Prasówka 17.08: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 WIADOMOŚCI ECHA DNIA. Śmierć na zalewie w Sielpi. Policja ujawnia szczegóły dramatu

Dramat nad zalewem w Sielpi. Rewolucja w Galerii Echo w Kielcach. Świętokrzyska policjantka zwyciężczynią ekstremalnego Biegu Katorżnika. Zapraszamy na Wiadomości Echa Dnia.

Nie przegap promocji!

📢 Tych grzybów nigdy nie zbieraj. Za ich zerwanie grożą potężne kary finansowe! Zobacz zdjęcia

W naszych lasach pojawia się coraz więcej grzybów. Nie ma nic bardziej przyjemnego niż spacer po lesie połączony z grzybobraniem. Zbierając grzyby musimy zwrócić uwagę nie tylko na te, które są trujące, ale również te, które objęte są ścisłą ochroną. Za ich zbieranie grożą kary finansowe.

📢 Uważaj na te połączenia z pomidorami. To dzieje się z organizmem, gdy jemy pomidory [17.08.2022]

Pomidory to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych warzyw spożywanych w Polsce. Są nie tylko smaczne, ale też niskokaloryczne i naprawdę zdrowe. Posiadają wiele witamin, cennych składników odżywczych i właściwości. Przy niektórych połączeń pomidory tracą jednak swoje właściwości - zobaczcie!

Prasówka 17.08: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Takie będą wynagrodzenia we wrześniu 2022. Pensje po lipcowych zmianach brutto i netto [17.08.2022]

W styczniu tego roku wprowadzono pakiet zmian podatkowych w ramach programu "Polski Ład". Sposób wdrażania reformy był krytykowany, rząd zdecydował się na zmianę przepisów w czasie obowiązywania roku podatkowego. Weszły one w życie z początkiem lipca. Jedną z najważniejszych zmian jest obniżka podatku PIT z 17 na 12 procent. Oznacza ona, że wypłaty netto wielu Polaków od lipca są wyższe i takie same będą także we wrześniu.

📢 Uważaj na te produkty! Są szkodliwe dla zdrowia i życia. Sklepy się ich pozbywają! Oto najnowsze ostrzeżenia GIS (16.08.2022)

Najnowsze ostrzeżenie GIS. Uważaj na te produkty. One są wycofywane ze sprzedaży. Jeśli je kupiłeś, oddaj do sklepu lub wyrzuć. W tym artykule znajdziesz ich terminy ważności i numery partii. Ten artykuł jest regularnie aktualizowany.

📢 Dożynki 2022 w Solcu-Zdroju. Wspaniałe wieńce i show zespołu Toporki. Zobacz zdjęcia

W poniedziałek,15 sierpnia, w Solcu-Zdroju odbyły się dożynki. Gminne święto plonów wypadło bardzo okazale. Zobacz zdjęcia.

📢 Galeria handlowa Vendo Park w Skarżysku - Kamiennej tuż przed otwarciem. Zobacz zdjęcia

W środę 17 sierpnia o godzinie 9 zostaną otwarte sklepy w nowo powstałej galerii handlowej Vendo Park w Skarżysku - Kamiennej. O godzinie 12 nastąpi uroczyste otwarcie obiektu, z atrakcjami dla klientów. Zobaczcie, jak wygląda galeria na dzień przed rozpoczęciem działalności.

📢 Zespoły Milano i Zbóje na podsumowanie Święta Plonów w Zawichoście. Widownia szalała. Zobacz zdjęcia

Występ Zespołu Milano i Zbóje zwieńczył tegoroczne obchody święta plonów w Zawichoście. Podczas koncertów uczestnicy dożynek pokazali, że potrafią się bawić. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Kiedy pojedziemy nową „siódemką” ze Świętokrzyskiego do Krakowa? Nie prędko. Zobaczcie zdjęcia z budowy

W tym roku nie pojedziemy nowym odcinkiem S7 z Kielc do Krakowa. Oddanie kolejnego planowane jest dopiero na 2023 rok. Następnych dwóch w kolejnych latach. Zobaczcie zdjęcia z budowy S7 od granicy województw do Krakowa.

📢 Mieszkańcy mogli zwiedzać radomskie lotnisko. Temu wydarzeniu towarzyszyło ogromne zainteresowanie. Zobaczcie zdjęcia

Przy okazji pikniku wojskowego wszyscy chętni mogli zwiedzić obiekty Portu Lotniczego Warszawa Radom. Już niedługo mają pojawić się dobre wiadomości na temat latania z Radomia.

📢 Mistrzowie Smaku 2022. Katarzyna Żurek z Dworu Markus w Lipniku Kelnerem roku w powiecie opatowskim. Zobacz zdjęcia

Za nami finał akcji Echa Dnia Mistrzowie Smaku, w której wraz z Państwem wybraliśmy najlepsze lokale gastronomiczne i pracowników branży. W kategorii Kelner Roku w powiecie opatowskim najwięcej głosów zdobyła Katarzyna Żurek z Dworu Markus w Lipniku. Poznajmy ją.

📢 Piękna kielczanka, Gabriela Winiarska w teleturnieju "Postaw na milion". Będzie asystentką prowadzącego. Zobacz zdjęcia

Kielczanka Gabriela Winiarska wygrała casting do kolejnej edycji telewizyjnego programu "Postaw na milion". Dziewiętnastoletnia dziewczyna ma wiele pasji i talentów - odnosiła sukcesy w wyborach Miss Ziemi Świętokrzyskiej, obecnie prezentuje ubrania ekskluzywnych marek w Grand Luxury Outlet w Kielcach, od października tego roku rozpocznie studnia w Warszawskiej Szkole Filmowej. Zobaczcie, jak prezentuje się na zdjęciach.

📢 W 6. Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Radomiu zagubiono pistolet VIS 100. Jak do tego doszło? Jest śledztwo w tej sprawie

W 6. Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej mającej siedzibę w Radomiu zagubiono pistolet VIS 100. Żandarmeria Wojskowa pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie prowadzi śledztwo w tej sprawie.

📢 Tragiczny finał poszukiwań 26-latka z powiatu starachowickiego. W zalewie w Sielpi znaleziono ciało mężczyzny

Tragiczny finał poszukiwań 26-latka z powiatu starachowickiego, który w weekendową noc zaginął w Sielpi w powiecie koneckim. We wtorkowe popołudnie w zalewie odnaleziono ciało mężczyzny.

📢 Kobiety zaginęły w trakcie spływu Nidą. Strażacy przeszukiwali koryto rzeki

Dwie kobiety zaginęły podczas spływu kajakiem po Nidzie – takie zgłoszenie w poniedziałkowe przedpołudnie, 15 sierpnia postawiło na równe nogi pińczowskich strażaków. Na miejsce wyruszyły jednostki zaopatrzone w pontony i łodzie.

📢 W Radomiu mieszka wielu wojowników. Poznajcie najlepszych zawodników MMA. Zobacz TOP 10

Radom coraz bardziej odznacza się na mapie polskiego MMA. Na chwilę obecną region może pochwalić się kilkoma zawodnikami występującymi w topowych organizacjach w Polsce.

📢 Zniszczyli tarliska ryb w Kamionce, jest reakcja Wód Polskich. Zobacz zdjęcia

Podczas budowy gazociągu na terenie gminy Suchedniów do rzeki Kamionki dostały się duże ilości gliny, które zniszczyły tarliska ryb. W tej sprawie interweniował kielecki okręg Polskiego Związku Wędkarskiego. Wody Polskie wniosły do inwestora o przywrócenie rzeki do dobrego stanu ekologicznego.

📢 Kultowa stąporkowska impreza powróciła. Biegun Ciepła był prawdziwym hitem. Zobacz nowe zdjęcia

Nie zawiodły ani gwiazdy, ani mieszkańcy gminy Stąporków. Kultowa impreza Biegun Ciepła, która powróciła po dwuletniej pandemicznej przerwie była hitem.

📢 Kolejny lokal Marhaba Kebab w Radomiu gotowy na otwarcie. W dniu otwarcia będą zniżki dla klientów

W środę, 17 sierpnia odbędzie się oficjalne otwarcie kolejnego Marhaba Kebab w Radomiu. Na pierwszych gości lokalu będą czekały zniżki.

📢 Tu nie będzie prądu w województwie świętokrzyskim. W tych miejscowościach nie będzie prądu od 16 do 21 sierpnia. Dokładne adresy i daty

Gdzie w województwie świętokrzyskim nie będzie dziś prądu? Dostawcy prądu informują o wyłączeniach prądu, które mają nastąpić w miejscowościach województwa świętokrzyskiego. Planowe wyłączenia związane są z konserwacją sieci lub innymi pracami. Lepiej być przygotowanym na taką okoliczność. Sprawdź, gdzie od 15 do 21 sierpnia 2022 roku nie będzie prądu. Brak energii elektrycznej wystąpi od poniedziałku między innymi w takich powiatach jak: kielecki, buski, staszowski, sandomierski, konecki, jędrzejowski, włoszczowski, a także w Kielcach.

📢 W świętokrzyskich lasach więcej grzybów! Jest pierwszy w tym roku wysyp prawdziwków. Na zdjęciach Wasze zbiory z weekendu 13-15 sierpnia

Z informacji otrzymanych od leśników wynika, że w niektórych miejscach pojawiły się grzyby. Tam, gdzie w ostatnich dniach popadało, warto ich poszukać. Leśnicy informują, że można już mówić o pierwszym w tym roku wysypie prawdziwków. Na zdjęciach Wasze zbiory z długiego weekendu 13-15 sierpnia.

📢 Dożynki Parafialne w parafii Nawarzyce, w gminie Wodzisław. Zobacz zdjęcia z uroczystości i piękne wieńce

W niedzielę 14 sierpnia odbyły się dożynki parafialne w miejscowości Nawarzyce. Po części obrzędowej była wspólna zabawa oraz grillowanie. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Ruszył płatny parking dla klientów Galerii Echo w Kielcach. Kierowcom pomagają hostessy. Zobaczcie zdjęcia i film

We wtorek, 16 sierpnia zaczął działać system pobierania opłat za parkowanie w Galerii Echo w Kielcach - największej galerii handlowej w regionie i jednej z największych w Polsce. Przez jakiś czas kierowców wjeżdżających na teren obiektu wspierają stojące przy szlabanach hostessy, które tłumaczą nowe zasady korzystania z parkingu i wręczają ulotki informacyjne. Zobaczcie zdjęcia i film.

📢 Kieleccy policjanci działali w gminie Połaniec. Zlikwidowali plantację, przejęli kilogramy suszu

Na trzy miesiące aresztowany został 34-latek ze Staszowa podejrzany o to, że na działce swej babci w gminie Połaniec uprawiał konopie, z jakich przygotowuje się marihuanę. W trzech miejscach rosło łącznie ponad 350 krzaków.

📢 Obraz na Bramie Warszawskiej w Opatowie wisi już sto lat. Mieszkańcy o tym pamiętają. Zobacz zdjęcia

W poniedziałek, 15 sierpnia w kolegiacie świętego Marcina w Opatowie, odbyły się obchody setnej rocznicy zawieszenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Bramie Warszawskiej.

📢 Znani z regionu radomskiego na wakacjach. Jak spędzają urlopy, gdzie wypoczywają? Dziś część 5. Zobaczcie zdjęcia

Znani mieszkańcy regionu radomskiego, przedstawiciele świata polityki, samorządu, kultury, sportu czy innych dziedzin życia korzystają z letniego wypoczynku, zaś zdjęcia z wakacyjnych wypraw zamieszczają też w swoich mediach społecznościowych. Zobaczcie czwartą część naszego cyklu "Znani na wakacjach".

📢 Parafianie z Wrzaw mieli dożynki. Były piękne wieńce i pachnący chleb [ZDJĘCIA]

Przysiółek Wrzaw - Goczałkowice, był gospodarzem tegorocznych dożynek Parafii Wrzawy (powiat tarnobrzeski), zorganizowanych 15 sierpnia w popularne święto Matki Bożej Zielnej. Rolnicy poświęcili tegoroczne pierwociny i chleb z tegorocznych ziaren zbóż.

📢 Wspaniałe dożynki parafialne w Trześni. Było kolorowo i tradycyjnie. Zobaczcie grupy dożynkowe i ich wieńce [ZDJĘCIA]

Msza święta polowa przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Trześni (gmina Gorzyce) 15 sierpnia w święto Matki Bożej Zielnej rozpoczęła Dożynki Parafialne parafii pod wezwaniem Świętej Rodziny w Trześni. Później był ceremoniał chleba, prezentacje wieńców, objazd grup dożynkowych po miejscowościach.

📢 HIT! Radomskie stare obiekty sportowe na unikatowych zdjęciach. Tak kiedyś wyglądały stadiony, hale i baseny!

Radom się zmienia, a także zmieniają się obiekty sportowe w naszym mieście. Większość już nie istnieje, a część mocno się zmieniła.

📢 Zderzenie samochodów na skrzyżowaniu ulicy Kościelnej i Żeromskiego w Białobrzegach. Jedno z aut dachowało

Do groźnego wypadku drogowego doszło dziś w Białobrzegach. Na skrzyżowaniu ulic Kościelnej i Żeromskiego doszło do zderzenia dwóch samochodów. Nikt nie doznał obrażeń.

📢 Tradycyjne święto plonów w Zawichoście. Sołectwa przygotowały piękne wieńce dożynkowe. Zobacz zdjęcia

Na Małym Rynku w Zawichoście odbyło się tradycyjne święto plonów. Tegorocznymi gospodarzami święta plonów byli Barbara Sałata oraz Sławomir Kolasiński. Wieniec z Dziurowa pojedzie na Powiatowe Święto Plonów, które odbędzie się w Samborcu. Zobaczcie zdjęcia z wydarzenia.

📢 Tłumy na koncercie CamaSutry gwiazdy wieczoru pierwszego dnia XXIV Jarmarku na świętego Jacka w Klimontowie. Zobacz zdjęcia

Małgorzata Główka i jej zespół CamaSutra gwiazdą wieczoru pierwszego dnia XXIV Jarmarku na świętego Jacka w Klimontowie. Przed sceną bawiła się liczna rzesza fanek i fanów wykonawczyni. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Wyłączenia prądu w regionie radomskim. W tych miejscowościach nie będzie prądu od 15 sierpnia do 21 sierpnia. Podajemy dokładne daty, adresy

Dostawcy prądu informują o wyłączeniach prądu, które mają nastąpić w miejscowościach regionu radomskim. Planowe wyłączenia związane są z konserwacją sieci lub innymi pracami. Lepiej być przygotowanym na taką okoliczność. Sprawdź, gdzie od 15 sierpnia do 21 sierpnia 2022 roku nie będzie prądu. Brak energii elektrycznej wystąpi od poniedziałku między innymi w Radomiu oraz w powiatach: białobrzeskim, grójeckim, kozienickim, lipskim, przysuskim, radomskim, szydłowieckim i zwoleńskim.

📢 Wiele znanych osób na meczu Korony Kielce z Wartą Poznań na Suzuki Arenie. Biskup, dowódca brygady, poseł, trener Czesław Palik i inni

Poniedziałkowy mecz Korony Kielce z Wartą Poznań na Suzuki Arenie cieszył się dużym zainteresowaniem. Obejrzało go ponad 12 tysięcy osób, w tym gronie było wiele znanych osób.

📢 Zdjęcia kibiców Korony Kielce z meczu z Wartą Poznań w PKO Ekstraklasie. Tak wspieraliście dopingiem Żółto-Czerwonych

Kibice Korony Kielce po raz kolejny w tym sezonie PKO Ekstraklasy zdali egzamin i gorącym dopingiem wspierali zespół w pojedynku z Wartą Poznań. Mamy dla Was kolejną porcję zdjęć kibiców Korony.

📢 Mazurek Dąbrowskiego na Suzuki Arenie przed meczem Korony Kielce z Wartą Poznań. Terytorialsi na trybunach. Zobaczcie wideo

Przed rozpoczęciem meczu Korony Kielce z Warta Poznań na Suzuki Arenie zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. 15 sierpnia obchodziliśmy 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej, czyli Cudu nad Wisłą i jednocześnie święto Wojska Polskiego.

📢 Ponad 12 tysięcy kibiców na meczu Korony Kielce z Wartą Poznań. Zobaczcie ciekawe zdjęcia fanów Żółto-Czerwonych na Suzuki Arenie

Znowu bardzo dobra frekwencja na Suzuki Arenie. Mecz Korony Kielce z Wartą Poznań w piątej kolejce PKO Ekstraklasy obejrzało 12 743 kibiców.

📢 Piękni i Młodzi dali czadu na dożynkach gminy Piekoszów w Jaworzni. Zobacz zdjęcia

📢 Tak kibicowaliście Koronie Kielce w meczu z Wartą Poznań na Suzuki Arenie w 5. kolejce PKO Ekstraklasy. Zobaczcie zdjęcia

Ponad 12 tysięcy kibiców wspierało Koronę Kielce w meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy z Wartą Poznań. Na Suzuki Arenie kielecki zespół przegrał 0:1, ale od 12 minuty grał w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartkę dostał Sasza Balić.

📢 PKO Ekstraklasa. Byliście na meczu Korony Kielce z Wartą Poznań na Suzuki Arenie? Szukajcie się na zdjęciach

Korona Kielce przegrała z Wartą Poznań 0:1 w meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy rozegranym w poniedziałek na Suzuki Arenie. Przez całe spotkanie podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego mieli ogromne wsparcie sowich kibiców.

📢 HOROSKOP DZIENNY na WTOREK 16 sierpnia 2022. Sprawdź horoskop NA DZIŚ dla twojego znaku zodiaku. Co cię spotka 16.08.2022?

📢 W Tarnobrzegu pobiegli dla Ochotników Dzikowskich, pokonali dystans 1920 metrów [ZDJĘCIA]

Kilkudziesięciu uczestników, głównie dzieci, zgromadził poniedziałkowy bieg "Dzieci dla Ochotników Dzikowskich 1920". Liczył się sam udział, a dla każdego uczestnika na mecie czekał pamiątkowy medal i pyszna zupa - zalewajka.

📢 Gminne Dożynki gminy Samborzec i piknik strażacki w Koćmierzowie. Zobacz zdjęcia

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią odbyły się Gminne Dożynki w Koćmierzowie, Gmina Samborzec. Był to radosny dzień dla wszystkich tych, którym na sercu leży kultywowanie tradycji i krzewienie kultury w społeczeństwie. Dożynki połączono z piknikiem strażackim.

📢 Gminne Święto Plonów w Klimontowie i pierwszy dzień Jarmarku na świętego Jacka. Piękne wieńce na wystawie. Zobacz zdjęcia

Trwa Jarmark na Świętego Jacka w Klimontowie. Pierwszy dzień świętowania to Gminne Dożynki. Sołectwa przygotowały 15 pięknych i misternie wykonanych wieńców dożynkowych.

📢 Biegun Ciepła w Stąporkowie. Udany festyn i koncert. Szymon Chodyniecki i zespół Fox dali czadu. Zobaczcie zdjęcia

W niedzielę, 14 sierpnia Stąporków się bawił na imprezie Biegun Ciepła. Gwiazdami byli Szymon Chodyniecki i zespół Fox. Nie zawiedli, zabawa była znakomita. Zobaczcie zdjęcia

📢 Obchody w Stalowej Woli pamiątki Bitwy Warszawskiej oraz święta Matki Bożej Zielnej. Zobacz zdjęcia

15 sierpnia, na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z bolszewikami z 1920 roku, obchodziliśmy święto polskich Sił Zbrojnych. Stalowa Wola od kilku lat aktywnie organizuje obchody tego święta.

📢 Święto Wojska Polskiego. Piknik z darmową grochówką ściągnął na Zamek Krzyżtopór tłumy. Zobaczcie zdjęcia

Z okazji Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie zorganizowały piknik na Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. W świąteczny poniedziałek pojawiły się tłumy ludzi. Gościem pikniku była poseł Agata Wojtyszek. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Święto Wojska Polskiego w Radomiu. Mieszkańcy zwiedzali niedostępne na co dzień obiekty lotnicze. Zobaczcie zdjęcia

W poniedziałek, 15 sierpnia w Radomiu z okazji Święta Wojska Polskiego przygotowano oficjalną uroczystość i wiele atrakcji. Jedną z nich była możliwość zwiedzania lotniska.

📢 Festyn rodzinny w Orońsku. Gwiazdą imprezy był Miły Pan. Na stadionie Oronki było mnóstwo osób. Zobaczcie zdjęcia

W poniedziałek 15 sierpnia na stadionie Oronki Orońsko odbył się festyn rodzinny, podczas którego gwiazdą był Miły Pan.

📢 Dożynki Gminy Mniów i Festiwal Zalewajki. Wygrana Żurawinek i Serbinanek. Potem dobra zabawa. Zobaczcie zdjęcia

W niedzielę odbyły się Dożynki Gminy Mniów. Przygotowano moc atrakcji, imprezie towarzyszył Festiwal Zalewajki. Był tez koncert i świetna zabawa. Zobaczcie galerię zdjęć i filmy.

📢 Parafialny piknik w Skarżysku Kościelnym. Byłeś - znajdź się na zdjęciach

W poniedziałek 15 sierpnia w Skarżysku Kościelnym już po raz XII odbył się parafialny festyn. Impreza była bezalkoholowa. Zorganizowało ją Stowarzyszenie na rzecz odnowy zabytków przy parafii Świętej Trójcy w Skarżysku Kościelnym.

📢 PKO Ekstraklasa. Korona Kielce przegrała z Wartą Poznań 0:1. Od 12 minuty grała w dziesiątkę, a bramkę straciła z karnego. Zobaczcie zdjęcia

Korona Kielce od 12 minuty grała w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Saszy Balicia, i przegrała na Suzuki Arenie z Wartą Poznań 0:1 w meczu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

📢 Kękę, Wydra i inni. Znane osoby na meczu Radomiaka Radom z Lechią Gdańsk. Zobaczcie kto oglądał spotkanie z wysokości trybun

W niedzielę Radomiak Radom na własnym boisku podejmował Lechię Gdańsk, którą pokonał 4:1. Mecz z wysokości trybun oglądało wiele znanych osób. Byli artyści, między innymi Kękę i Szymon Wydra. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Dożynki 2022 gminy Piekoszów w Jaworzni. Mnóstwo atrakcji na święcie plonów. Zobacz zdjęcia

W poniedziałek, 15 sierpnia, na placu za Szkołą Podstawową w Jaworzni odbyło się święto plonów, czyli dożynki gminy Piekoszów. Zaplanowano mnóstwo atrakcji, a gwiazdą wieczoru będzie popularny zespół disco-polo - Piękni i Młodzi.

📢 Piłkarze ręczni Łomży Industrii Kielce już trenują w Hiszpanii. A sztab na plaży. Zobacz zdjęcia

W niedzielę wieczorem piłkarze ręczni Łomży Industrii Kielce dotarli do położonego w północnej Hiszpanii Santander, gdzie będą przebywali na krótkim zgrupowaniu. W poniedziałek mistrzowie Polski trenowali w miejscowej hali.

📢 Gminne Dożynki w Łoniowie i 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej. Było piękne święto. Zobaczcie zdjęcia

Od barwnego korowodu i prezentacji wieńców dożynkowych z przerwą na ulewny deszcz rozpoczęły się Gminne Dożynki w Łoniowie. Dożynkowe wieńce zaprezentowało sześć sołectw. W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy wygrało sołectwo Jasienica. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Dożynki 2022 Gminy Pacanów. Gwiazdą wieczoru był zespół Voyager. Zobaczcie zdjęcia

W niedzielę, 14 sierpnia w Pacanowie odbyło się gminne święto plonów. Gwiazdą wieczoru był zespół Voyager. Zobaczcie zdjęcia

📢 Festyn Parafialny w Sędziszowie. Świetna zabawa przez cały dzień i wiele smakołyków. Zobaczcie zdjęcia

W niedzielę 14 sierpnia odbył się festyn parafialny w Sędziszowie. Zabawa trwała przez cały dzień, aż do późnego wieczora. Odbył się kiermasz, można było posmakować lokalnych smakołyków, pysznych ciast oraz zjeść coś z grilla. Zobaczcie galerię zdjęć.

📢 Słynny Odpust klasztorny w Rytwianach przyciągnął tysiące ludzi. Był biskup i znany aktor. Zobaczcie zdjęcia

Tysiące ludzi przybyły w poniedziałek 15 sierpnia do rytwiańskiej Pustelni Złotego Lasu na słynny Odpust klasztorny. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny od lat przybywają tu wierni, pielgrzymi, turyści z różnych stron Polski. W ten poniedziałek tłum były nieprzebrane. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Święto Wojska Polskiego w Radomiu. Wystąpił Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Zobacz zdjęcia

W poniedziałek, 15 sierpnia w Radomiu na Placu Corazziego i w Parku Kościuszki z okazji Święta Wojska Polskiego przygotowano wiele atrakcji. Jednym z elementów wydarzenia były występy artystyczne.

📢 Odpust w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kazimierzy Małej. Miał bardzo uroczystą oprawę. Zobaczcie zdjęcia i wideo

W poniedziałek, 15 sierpnia w parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kazimierzy Małej odbyła się uroczystość odpustowa.

📢 Święto Plonów w Daleszycach. Najpiękniejszy wieniec zrobiły Sukowianki znad Lubrzanki. Zobaczcie zdjęcia

Niedzielne Dożynki Gminne w Daleszycach udały się znakomicie. Była uroczysta msza święta, piękne dożynkowe wieńce oraz występy artystyczne. Zobaczcie galerię zdjęć z uroczystości i zabawy.

📢 Wspaniałe dożynki gminy Włoszczowa w Łachowie z piękną pogodą i tłumem gości. Zobaczcie zdjęcia

Najpierw była wspólna modlitwa, korowód i prezentacja wieńców dożynkowych, a potem znakomita zabawa i dobra kuchnia kół gospodyń wiejskich. Tak było w niedzielę, 14 sierpnia, podczas dożynek gminy Włoszczowa w Łachowie.

📢 Dożynki Gminy Dwikozy w Rzeczycy Mokrej. Piękne wieńce dożynkowe. Zobaczcie zdjęcia

Rolnicy i mieszkańcy z terenu gminy Dwikozy podziękowali za tegoroczne plony. Gminne Dożynki odbyły się w miejscowości Rzeczyca Mokra. Były piękne wieńce dożynkowe, stoiska wystawiennicze i wiele atrakcji. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Dożynki parafialne w Rembieszycach, w gminie Małogoszcz. Zobacz zdjęcia z tegorocznego święta plonów

W niedzielę, 14 sierpnia, jak w wielu miejscowościach w Polsce, po dwuletniej przerwie odbyły się dożynki parafialne w Rembieszycach. Po części obrzędowej odbyła się wspólna zabawa oraz grillowanie. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Koło Gospodyń Wiejskich Kaczyce z najlepszą potrawą w powiecie opatowskim w konkursie Bitwa Regionów! Zobacz zdjęcia

W niedzielę 14 sierpnia w Zochcinku koło Opatowa w ramach Bitwy Regionów odbył się Piknik z Produktem Polskim. W czasie imprezy odbył się konkurs na najlepszą potrawę powiatu opatowskiego. Wygrała potrawa - pierogi z kapustą kiszoną, grzybami i okrasą z cebulki - przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich Kaczyce, gmina Lipnik i będzie reprezentować powiat na konkursie wojewódzkim. Zobaczcie zdjęcia z rywalizacji.

📢 Pyszna pizza neapolitańska i potrawy prosto z Włoch. W Kielcach ruszyła pizzeria UNO Pizza Napoletana. Zobacz zdjęcia

W poniedziałek, 15 sierpnia, przy ulicy Warszawskiej 6 w Kielcach ruszyło UNO Pizza Napoletana. Zjemy tutaj doskonałą pizzę neapolitańską wypiekaną w zaledwie 60 sekund! W menu znajdują się także pyszne potrawy prosto z Włoch.

📢 Ze śpiewem na ustach zakończyli tegoroczne żniwa. Mieszkańcy gminy Włoszczowa podziękowali za plon. Zobacz obrzęd dożynkowy

Dożynki od 2015 roku to jedna z ważniejszych uroczystości w gminie Włoszczowa. To czas, by świętować zakończenie żniw i prac polowych, a także podziękować za dary, które daje ziemia. Tegoroczne święto plonów odbyło się w niedziele, 14 sierpnia w Łachowie.

📢 Bogate dożynki na stadionie w Kowali. W programie występy gwiazd muzyki i kabaretu. Zobaczcie szczegóły

Już 28 sierpnia na stadionie w Kowali odbędą się dożynki gminne. Impreza zapowiada się niezwykle ciekawie. Poniżej szczegółowy program wydarzenia.

📢 Wybieraliśmy najpiękniejszy wieniec dożynkowy. To dzieło z Czarncy. Zobaczcie zdjęcia

Podczas niedzielnych dożynek gminy Włoszczowa w Łachowie odbył się konkurs wieńców. Najpiękniejszym został wybrany wieniec z Czarncy.

📢 Dożynki na lotnisku w Masłowie: Nagrody dla rolników, za piękne wieńce i wiejskie michy!

Świetna zabawa taneczna nie tylko w ludowych rytmach, konkursy oraz wyróżnienia dla Aktywnych Rolników Gminy Masłów. Tak było podczas Dożynek Gminnych, które odbyły się na lotnisku w Masłowie. Najsmaczniejszą potrawą wybrano „Michę Zielarki” Brzezinianek, a za najpiękniejszy wieniec uznano ten przygotowany przez Kopcowianki.

📢 Tak się bawi gmina Chmielnik! Wspaniała zabawa na dożynkach gminnych w Śladkowie Dużym. Zobaczcie zdjęcia i filmy

W niedzielę 14 sierpnia w Śladkowie Dużym, w gminie Chmielnik odbyły się Dożynki Gminne. Mieszkańcy podziękowali za tegoroczne żniwa, potem była znakomita zabawa do późnego wieczora. Zobaczcie zdjęcia i filmy.

📢 Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski na dożynkach gminy Włoszczowa w Łachowie. Zobaczcie zdjęcia

Dożynki gminy Włoszczowa odbyły się w Łachowie w niedzielę, 14 sierpnia. Jednym z gości był wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski.

📢 Ale cuda w Śladkowie Dużym! Zachwycające słomiane konstrukcje na dożynki. Zobaczcie zdjęcia

📢 Uroczysta msza z okazji Dnia Energetyka odbyła się w Kozienicach. Oddano też hołd żołnierzowi Armii Krajowej. Zobacz zdjęcia

Z okazji Dnia Energetyka, w kościele pod wezwaniem Świętej Rodziny w Kozienicach odbyła się uroczysta msza święta. Oddano też hołd żołnierzowi Armii Krajowej.

📢 Dymarki Świętokrzyskie 2022. Tysiące ludzi na koncercie Lady Pank i wspaniała zabawa. Zobaczcie zdjęcia

Tysiące ludzie przyszły na finałowy koncert 54. Dymarek Świętokrzyskich jaki odbył się w niedzielę 14 sierpnia, późnym wieczorem w Nowej Słupi. Gwiazdą był Lady Pank. Zobaczcie galerię zdjęć z magicznego koncertu tej legendarnej grupy

📢 Dożynki 2022 w Wiślicy. Barwny korowód i koncert Milano. Zobacz zdjęcia

W niedzielę, 14 sierpnia, w Wiślicy odbył się gminne święto plonów. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

📢 Ponad 100 lat temu walczyli z bolszewikami. Poznaj 10 bohaterów z regionu świętokrzyskiego. Zobacz zdjęcia

📢 Pałac Kołłątajów w Wiśniowej otwarty po rewitalizacji. Piknik wojskowy, koncert pieśni patriotycznych i dobra zabawa. Zobaczcie zdjęcia

W niedzielę 14 sierpnia uroczyście otwarto Pałac Kołłątajów w Wiśniowej koło Staszowa po pierwszym etapie rewitalizacji. Tego dnia odbył się też piknik historyczny "Polaków drogi do Niepodległej". Było też wiele atrakcji dla najmłodszych. Zobaczcie galerię zdjęć.

📢 Tysiące ludzi bawiło się na Dożynkach Powiatowo – Gminnych w Gielniowie. Tradycyjne obrzędy i dużo atrakcji

Tysiące ludzi bawiło się na Dożynkach Powiatowo – Gminnych w Gielniowie. Były tradycyjne obrzędy dziękczynne, ale nie zabrakło też części artystycznej z udziałem całej plejady gwiazd – zespołu Boys, Cleo, Mateusza Mijala i Milano.

📢 Koncert zespołu Piersi na Święcie Śliwki 2022. Szydłów tętnił życiem! Koncert zgromadził tłumy

Gwiazdą niedzieli na Święcie Śliwki 2022 w Szydłowie był zespół Piersi. Koncert zgromadził tłumy ludzi. Zobacz na zdjęciach w galerii, jak się bawili.

📢 Hummel 4 liga. Byliście na meczu Neptuna Końskie z Klimontowianką PBI Klimontów? Szukajcie się na zdjęciach

Kibice dopisali, ale inauguracyjny mecz Hummel 4 ligi nie ułożył się po myśli Neptuna Końskie. Podopieczni trenera Arkadiusza Bilskiego niespodziewanie przegrali u siebie z Klimontowianką Klimontów 0:2.

📢 Czy upał, czy nie - Świętokrzyska Ibiza tętni życiem, czyli nieustająca zabawa na plażach zalewu w Sielpi

W niedzielę, 14 sierpnia zalew w Sielpi może nie przeżywał kompletnego oblężenia, ale z pewnością nie można powiedzieć, aby w Świętokrzyskiej Ibizie było cicho i spokojnie. Wręcz przeciwnie. Plaże pełne były świetnie bawiących się wczasowiczów. A dzieci chętnie bawiły się w wodzie czy na placach zabaw.

📢 Dzień Oleśnicy 2022. Miła atmosfera i dobra muzyka. Zobacz zdjęcia

W niedzielę, 14 sierpnia odbył się Dzień Oleśnicy. Ludzie dopisali, na scenie odbywały się ciekawe występy. Zobacz zdjęcia w galerii.

📢 Dożynki w Tuczępach. Baciary gwiazdą gminnego święta plonów. Oto zdjęcia z koncertu

W niedzielę, 14 sierpnia, odbyło się gminne święto plonów w Tuczępach. Gwiazdą był zespół Baciary. Oto zdjęcia z koncertu.

📢 Gminne Święto Plonów w Łącznej. Byłeś - znajdź się na zdjęciach

W niedzielę 14 sierpnia w Łącznej po dwuletniej, spowodowanej epidemią przerwie, odbyły się tradycyjne dożynki. Było mnóstwo atrakcji, gwiazdą imprezy był zespół Classic.

📢 Koła gospodyń wiejskich na Święcie Śliwki w Szydłowie. Panie spisały się na medal! Zdjęcia

Atrakcją Święta Śliwki 2022 były stoiska kół gospodyń wiejskich. Panie prezentowały się wspaniale w strojach ludowych, a ogromnym powodzeniem cieszyły się potrawy serwowane na stoiskach. Kto nie był, niech żałuje! Zobaczcie w galerii zdjęć.

📢 Byliście na zwycięskim meczu Radomiaka z Lechią Gdańsk w PKO Ekstraklasie? Szukajcie się na zdjęciach

Radomiak po bardzo dobrym meczu pokonał Lechię Gdańsk 4:1. Mamy dla Was zdjęcia kibiców Radomiaka z tego pojedynku PKO Ekstraklasy.

📢 VI Radomski Zlot Miłośników Marki Mercedes – Benz. Zobacz jakie pojazdy pojawiły się na pokazie nad zalewem w Siczkach

  • To samochody z duszą, a wiele z nich mimo kilkudziesięciu lat od wyprodukowania jeżdżą bez remontów – przekonywali uczestnicy 6 już Radomski Zlot Miłośników Marki Mercedes – Benz, który odbył się nad zalewem w Siczkach.

📢 Imponujący piknik wojskowy w Grójcu. Wyrzutnia rakiet langusta, czołg Leopard, ciężki sprzęt wojskowy i mnóstwo atrakcji

Wyrzutnia rakiet langusta, czołg Leopard, ciężki sprzęt wojskowy, koncerty, konkursy – to tylko niektóre atrakcje odbywającego się w Grójcu pikniku wojskowego. Sprzęt wojskowy pokazywany w niedzielę w Grójcu będzie można zobaczyć w poniedziałek w Radomiu.

📢 16. Świętokrzyski Zlot Zabytkowych Aut i Motocykli w Tokarni. Pojazdy pokazało kilkuset właścicieli

W niedzielę, 14 sierpnia na terenie Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni miał miejsce 16. Świętokrzyski Zlot Zabytkowych Aut i Motocykli. Po raz pierwszy w skansenie zaprezentowało się muzeum motoryzacji ARS OLD CAR. W sektorze małomiasteczkowym swoje pojazdy pokazało się kilkuset właścicieli. Zobaczymy między innymi odrestaurowanego Opla P4 z 1936 roku. Uczestnicy Motopikniku będą mogli podziwiać: syreny, warszawy, polonezy, fiaty, żuki, skody, renault, nyski oraz motocykle: junaki, sokoły i SHL- ki.

📢 Takie ciekawe samochody na giełdzie w Miedzianej Górze. Oto zdjęcia i ceny. Pełna różnorodność marek, modeli i cen - 14.08.2022

W niedzielę tradycyjnie odbyła się cotygodniowa giełda w Miedzianej Górze pod Kielcami. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się auta. Różne marki, kolory i ceny - klienci chętnie oglądali ofertę i negocjowali zakup ze sprzedawcami. Zobaczcie na zdjęciach, jakie auta można było znaleźć w niedzielę, 14 sierpnia na giełdzie w Miedzianej Górze.

📢 41. Kielecka Piesza Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę. Pątnicy modlili się w Kaplicy Cudownego Obrazu i uczestniczyli w mszy świętej

Ponad 1200 osób z diecezji kieleckiej dotarło 13 sierpnia na Jasną Górę. Zwieńczeniem 41. Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki była msza święta, podczas której homilię wygłosił biskup kielecki Jan Piotrowski.

📢 XVI Święto Papryki w Klwowie odbyło się mimo deszczu. Publiczność cierpliwie przeczekała ulewę. Zobacz zdjęcia

Deszcz i burza zakłóciła XVI Święto Papryki w Klwowie. Mimo deszczowej aury publiczność dopisała, a wiele osób nie specjalnie przejmowało się letnim prysznicem.

📢 Komplet widzów na meczu siatkarskim Polska – Ukraina. Znajdź się na zdjęciach

W sobotę, 13 sierpnia o godzinie 18:10 reprezentacja Polski siatkarzy rozegrała spotkanie towarzyskie z Ukrainą w Radomskim Centrum Sportu. Hala była pełna kibiców, wyprzedano wszystkie bilety.

📢 Golec uOrkiestra na Święcie Śliwki w Szydłowie. Szaleństwa na koncercie. Zobacz zdjęcia

Gwiazdą pierwszego dnia Święta Śliwki 2022 w Szydłowie był Golec uOrkiestra. Muzycy zaśpiewali swoje najbardziej znane utwory, czym porwali publiczność.

📢 Święto Śliwki 2022 w Szydłowie. Mnóstwo ludzi, dobra zabawa. Zobacz zdjęcia

W sobotę, 13 sierpnia, zamkowy dziedziniec w Szydłowie zaroił się od mieszkańców i turystów. Święto Śliwki wypadło niezwykle okazale i ściągnęło do miasta prawdzie tłumy. Zobacz w galerii zdjęć.

📢 Dymarki Świętokrzyskie w Nowej Słupi. Były pokazy historyczne, koncerty i muzyka ludowa. Zobacz zdjęcia

W sobotę, 13 sierpnia, Nowa Słupia gościła uczestników Dymarek Świętokrzyskich. Uciechę mieli fani historii starożytnej, muzyki ludowej i folkowej. Zobacz więcej w galerii zdjęć.

📢 Śmiertelny wypadek w Jałowęsach na krajowej "74". Ciężarówka przygniotła osobówkę

Tragedia na krajowej trasie numer 74 w Jałowęsach w powiecie opatowskim. W sobotni ranek ciężarówka z naczepą, przewożąca skrzynki z owocami, zderzyła się z volkswagenem. 64-letni kierowca zmiażdżonej osobówki zginął na miejscu.

📢 Galeria handlowa Vendo Park w Skarżysku tuż przed otwarciem. Zobacz, co oferują sklepy

Już w najbliższą środę, 17 sierpnia zostanie uroczyście otwarta nowa galeria handlowa Vendo Park w Skarżysku - Kamiennej. Odwiedziliśmy sklepy szykujące się na przyjęcie klientów. Zobaczcie, co można będzie w nich kupić. Uwaga - to nie koniec inwestycji, galeria jeszcze się powiększy.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jak żołnierz dawca ratuje ludzkie życie

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie