Prasówka 26.07.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 26.07.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Taka na co dzień jest żona Dominika Abusa z Gogglebox. Zdjęcia Igi robią wrażenie! [27.07.2021 r.]”?

Prasówka 26.07: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Taka na co dzień jest żona Dominika Abusa z Gogglebox. Zdjęcia Igi robią wrażenie! [27.07.2021 r.]

Agnieszka Kotońska, Dominik Abus, Sylwia Bomba, czy Mateusz Borkowski to tylko niektórzy, którym dzięki udziale w "Gogglebox" udało się zyskać rozpoznawalność. W sieci znana staje się także partnerka Dominika.

Nie przegap promocji!

📢 To oni dostaną czternastą emeryturę. Zobaczcie, dla kogo dodatkowe pieniądze [lista - 27.07.2021 r.]

W 2021 roku po raz pierwszy emeryci z najniższym świadczeniem dostaną czternastą emeryturę. W przeciwieństwie do trzynastej emerytury to świadczenie jest jednorazowe i nie trafi do wszystkich emerytów. Zobaczcie, kto może liczyć na wypłatę dodatkowego świadczenie emerytalnego i co trzeba zrobić, aby je dostać.

📢 Dni wolne od nauki w nowym roku szkolnym 2021/22. Oto aktualny kalendarz szkolny [lista - 27.07.2021 r.]

Choć przed młodzieżą szkolną jeszcze miesiąc wakacji, wielu już myśli o powrocie do szkoły, a tym samym o dniach, które będą wolne od zajęć lekcyjnych. Sprawdzamy, jak wygląda tegoroczny kalendarz szkolny, jak wypadają dni wolne.

Prasówka 26.07: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tym osobom przysługuje więcej niż 26 dni urlopu wypoczynkowego. Oto zasady! [27.07.2021 r.]

Z reguły pracownikowi należy się 20 lub 26 dni urlopu. Są jednak osoby, które w roku odpoczywają o kilka dni dłużej.

📢 Tak zarabiają leśnicy. Stawki od gajowego do dyrektora Lasów Państwowych [27.07.2021 r.]

Sowite wynagrodzenia i pokaźny socjal - tak zwykle postrzegani są etatowi pracownicy Lasów Państwowych. Ile w tym prawdy? Postanowiliśmy sprawdzić.

📢 Uwaga na burze z gradem! Są ostrzeżenia pogodowe dla Świętokrzyskiego

W nocy z poniedziałku, 26 lipca na wtorek, 27 lipca nad regionem świętokrzyskim przejdą burze z gradem. Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla wszystkich powiatów województwa.

📢 Wypadek w Tarnobrzegu. Samochód potrącił rowerzystę. Nastolatek trafił do szpitala [ZDJĘCIA]

W poniedziałek, 26 lipca około godziny 19 doszło do wypadku na ulicy Sienkiewicza (osiedle Mokrzyszów) w Tarnobrzegu. Kobieta kierująca autem marki renault scenic na przejeździe dla rowerów potrąciła 14-letniego rowerzystę. Nastolatek trafił do szpitala. Ruch odbywa się wahadłowo.

📢 PKO BP Ekstraklasa. Poniedziałkowy trening Radomiaka na bocznym boisku przy Struga (ZDJĘCIA)

📢 Kukurydziany Labirynt w Kurozwękach oblegany przez turystów! Jak wygląda w tym roku? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Herby czterech rodzin które miały w swoim posiadaniu pałac w Kurozwękach: Kurozwęckich, Lanckorońskich, Sołtyków i Popielów oraz napis "Kurozwęki od XIV wieku do 2021 roku". Tak wygląda w tym roku labirynt z kukurydzy i konopi w Kurozwękach, który od piętnastu lat jest ogromną atrakcją dla turystów odwiedzających tamtejszy Zespół Pałacowo - Parkowy.

📢 W Wierzbicy działa nowa firma Domy.Expert. Produkuje gotowe elementy domów i składa je na budowie

W Wierzbicy działa firma Domy.Expert. Nowoczesny zakład znajduje się w Wierzbicy przy drodze wojewódzkiej numer 727 (w kierunku Jastrzębia i Szydłowca). Firma ma propozycję dla osób, które mają w planach budowę władnego domu i chcieliby to zrobić szybko i bezproblemowo. Co ciekawe, elementy domu są produkowane w fabryce, a potem składane na budowie.

📢 Minister zdrowia Adam Niedzielski w Jeżowem. Grupa antyszczepionkowców próbowała go zakrzyczeć. Padły mocne słowa [ZDJĘCIA, WIDEO]

Minister zdrowia Adam Niedzielski chciał w poniedziałek zorientować się dlaczego gmina Jeżowe w powiecie niżańskim jest jedną z najsłabiej zaszczepionych w Polsce przeciwko COVID-19. Zajmuje jeśli chodzi o tak zwany poziom wyszczepienia czwarte miejsce od końca w Polsce.

📢 Zespół Playboys miał wypadek samochodowy. Radomska kapela nie dojechała na koncert do Sierpca

25 lipca w niedzielę wieczorem pijany kierowca wjechał na auto, w którym znajdowali się członkowie znanego radomskiego zespołu disco polo Playboys. Niestety, kapela nie dojechała na koncert do Sierpca na Mazowszu.

📢 Tylko u nas! Filmowa super produkcja historyczna rusza w Świętokrzyskim. Znamy imponujące szczegóły filmu "Łuna"

W tym tygodniu w regionie świętokrzyskim rozpoczną się zdjęcia do nowej filmowej super produkcji historycznej pt "Łuna". Jej reżyserem jest kielczanin Konrad Łęcki. Obraz jest koprodukowany przez Telewizję Polską i Polski Instytut Sztuki Filmowej przy współudziale Podkarpackiego Funduszu Filmowego. Fabuła na razie objęta jest tajemnicą.

📢 Wesele jak marzenie, odbyło się w Marzyszu, w gminie Daleszyce. Zobaczcie zdjęcia

Mieszkańcy Marzysza i okolicznych miejscowości w gminie Daleszyce mogli w niedzielę, 25 lipca zobaczyć jak niegdyś wyglądał wiejski obrzęd weselny, posłuchać ludowej kapeli, weselnych pieśni i przyśpiewek, a także popróbować weselnego jadła i... wspólnie zatańcować. Ależ była zabawa. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Te imiona mają pecha. Ich życie nie jest usłane różami. Masz tak na imię? Lepiej miej się na baczności 26.07.2021

Imię, które nosimy, może wpływać na to, jacy jesteśmy. Księga imion to kopalnia wskazówek, dzięki którym możemy dowiedzieć się, w jakich sferach życia mamy szczęście, a w jakich powinniśmy być nadzwyczaj ostrożności. Pod uwagę bierze się różne czynniki - pochodzenie imienia, dosłowne znaczenie, a nawet jego długość. Sprawdź w galerii, czy imię, które nosisz, jest pechowe!

📢 Czołowe zderzenie w Tarnawie. Droga była całkowicie zablokowana [ZDJĘCIA]

Na trasie w miejscowości Tarnawa w powiecie jędrzejowskim doszło w poniedziałek po godzinie 12.30 do wypadku.

📢 Święto Ryby w Motyczu Poduchownym z atrakcjami. Oj, działo się! (ZDJĘCIA)

Święto Ryby w Motyczu Poduchownym (gmina Gorzyce) przyciągnęło w niedzielę wielu pasjonatów wędkarstwa i spokojnego wypoczynku w otoczeniu urokliwej przyrody. Wiele emocji dostarczyły zawody wędkarskie, ale atrakcji tego dnia było znacznie więcej.

📢 Wspaniały przegląd artystyczny w Sichowie Małym. Było wiele ciekawych występów i atrakcji (DUŻO ZDJĘĆ)

W sobotę, 17 lipca w Sichowie Małym miał miejsce Przegląd dorobku kulturalnego i dziedzictwa lokalnych zespołów folklorystycznych - "Letnie tradycje wiążą pokolenia i budują więzi międzygminne". Było wiele ciekawych występów i atrakcji.

📢 Piękna uroczystość 77 rocznicy bitwy w obronie Oleszna (ZDJĘCIA)

Uroczystość 77. Rocznicy Bitwy w obronie Oleszna odbyła się w niedzielę, 25 lipca.

📢 Radosny piknik rodzinny w Ciernie-Żabieńcu w gminie Nagłowice. Mieszkańcy wypoczywali i bawili się w pięknych okolicznościach przyrody

Przy dobrej zabawie, pięknej pogodzie i pysznym jedzeniu mieszkańcy miejscowości Cierno-Żabieniec w gminie Nagłowice oraz okolicznych miejscowości, spędzili niedzielne popołudnie podczas pikniku rodzinnego, zorganizowanego w miejscowym parku. Na scenie zaprezentowały się dzieci oraz młodzież. Były też gry, konkursy i zabawy dla najmłodszych.

📢 Wypadek na zakręcie śmierci w Stalowej Woli. Samochód dachował w rowie, ranna została kobieta w ciąży (ZDJĘCIA)

Kobieta w ciąży została ranna w wypadku, do jakiego doszło w poniedziałek, 26 lipca około godziny 8.30 na drodze wojewódzkiej numer 871 w granicach administracyjnych Stalowej Woli, przy granicy z Jamnicą (powiat tarnobrzeski).

📢 Awantura w miejscowości Jagodne. Policjant sięgnął po broń

Policjant sięgnął po broń, by uspokoić osoby, które próbowały powstrzymać go przed zatrzymaniem agresywnego mężczyzny - tak stróże prawa relacjonują wydarzenia, do jakich doszło w niedzielny wieczór w miejscowości Jagodne w powiecie starachowickim.

📢 Śmierć podczas pracy na polu. Co się wydarzyło w Masłowie Drugim?

Tragedia na polu w Masłowie Drugim pod Kielcami. W poniedziałek kilkanaście minut przed godziną 11 mężczyzna zaalarmował policjantów, że jego ojciec miał wypadek.

📢 Wypadek przy Orlenie w Tarnobrzegu. W zderzeniu samochodu z motocyklem ranny motocyklista (ZDJĘCIA)

Do groźnego wypadku doszło w poniedziałek przed południem na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego, Rusinowskiego i Czerwonego Krzyża, obok stacji paliw Orlen "pod grzybem". Motocyklista uderzył tam w bok samochodu, którego kierowca nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu.

📢 Tak odpoczywają znani mieszkańcy regionu radomskiego na wakacjach. Zobacz!

📢 Udany piknik w sołectwie Motyczno. Dopisały pogoda i goście (ZDJĘCIA)

Są w naszej gminie miejsca, w których sąsiedzkie relacje wykraczają poza granice grzecznościowych ukłonów przez szybę samochodu - jak mówią niektórzy, w obecnych czasach człowiek drugiego człowieka prędzej spotka na fb, niż na drodze. Należy do nich sołectwo Motyczno, w którym od kilku już lat odbywają się spotkanie integracyjne wsi. Tak było w minioną sobotę 24 lipca.

📢 PKO Ekstraklasa. Wyceny piłkarzy Radomiaka. Najdroższy Rhuan Castro. Aktualna wartość rynkowa blisko dwa miliony euro (ZDJĘCIA)

📢 Uroczystości w 77 rocznicę bitwy pod Pielaszowem (ZDJĘCIA)

Uroczyste obchody 77. rocznicy bitwy pod Pielaszowem odbyły się w niedzielę, 25 lipca w Pielaszowie, pod pomnikiem poświęconym poległym w "Bitwie pod Pielaszowem".

📢 Znane Anny w regionie radomskim świętują 26 lipca swoje imieniny (ZDJĘCIA)

26 lipca swoje imieniny świętują Anny. W Polsce (i nie tylko) jest to jedno z najpopularniejszych imion kobiecych. Nosi je także wiele znanych mieszkanek regionu radomskiego oraz pań, które właśnie stąd się wywodzą. Sprawdźcie, które z nich świętują.

Zobacz kolejne zdjęcia >>>

📢 Gospodarstwo z Iżykowic najbezpieczniejsze w Świętokrzyskiem. Kto je prowadzi? [FOTO]

Gospodarze Dorota i Michał Zielińscy z Iżykowic w gminie Działoszyce, w powiecie pińczowskim zajęli pierwsze miejsce w etapie wojewódzkim konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” organizowanym już po raz 18 przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Prowadzą gospodarstwo najbezpieczniejsze w Świętokrzyskim.

📢 Tłumy na I Zlocie Motoryzacyjnym w Sędziszowie. Pojawiły się prawdziwe perełki wśród aut i motocykli (ZDJĘCIA, WIDEO)

Z inicjatywy młodych pasjonatów motoryzacji - mieszkańców gminy Sędziszów, po raz pierwszy w mieście zorganizowano Zlot Motoryzacyjny. Niedzielna impreza okazała się strzałem w dziesiątkę, bowiem na miejscu zjawiło się nie tylko wielu posiadaczy pięknych i wyjątkowych samochodów czy motocykli, ale także mnóstwo zaciekawionych mieszkańców. Nie zabrakło ciekawych konkursów i muzycznej zabawy, którą poprowadził Mateusz Jawor "Vernom".

📢 Magda Narożna pokazuje swój samochód i dom. Tak mieszka wokalistka zespołu "Piękni i Młodzi" 26.07.2021

Magda Narożna ma piękny dom pod Łomżą. Dom jest otoczony lasem, ale wokalistka nie boi się tam mieszkać, gdyż posesji strzegą dwa olbrzymie owczarki środkowoazjatyckie. Magda Narożna może się także pochwalić wspaniałym samochodem - lexusem. Zobacz zdjęcia

📢 W Bielinach ratowali życie. To była bardzo owocna akcja oddawania krwi (ZDJĘCIA)

W niedzielę, 25 lipca przeprowadzona została letnia zbiórka krwi w Bielinach. Po wstępnym wywiadzie medycznym zarejestrowano 72 osoby. Ostatecznie do oddania krwi zostało zakwalifikowanych 60 osób i pozyskano w ten sposób 27 litrów bezcennego leku ratującego zdrowie i życie.

📢 Setki ludzi na pikniku Ku Pamięci Kubusia w Sanoku. Zebrane pieniądze przeznaczą na leczenie Bartusia Przychodzkiego z Sandomierza [ZDJĘCIA]

W niedzielę, 25 lipca, a terenie Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku na Podkarpaciu zorganizowano Rodzinny Piknik Charytatywny „Ku Pamięci Kubusia”. Zebrane podczas niego pieniądze miały być przeznaczone na operację Kubusia Zwierzchowskiego z Bliznego, niestety, chłopiec zmarł w ubiegły poniedziałek. Rodzina postanowiła, że pieniądze z pikniku, jak i ponad 3 miliony złotych ze zbiórki na Siepomaga przekaże walczącemu z rdzeniowym zanikiem mięśni Bartusiowi Przychodzkiemu z Sandomierza. Dzięki wspaniałemu gestowi rodziców Kubusia, na koncie Bartusia będzie już 6 milionów złotych z potrzebnych 9,5 miliona.

📢 Wyszedł ze szpitala w Skarżysku-Kamiennej i zaginął. Policja poszukuje mieszkańca gminy Bodzentyn

Krzysztof Wilkosz, 64-letni mieszkaniec gminy Bodzentyn zaginął w miniony piątek. Mężczyzna przebywał wcześniej w szpitalu w Skarżysku-Kamiennej.

📢 Wyłączenia prądu w woj. świętokrzyskim. W tych miejscowościach nie będzie prądu od 26 do 30 lipca. Podajemy dokładne daty i adresy

Dostawcy prądu informują o wyłączeniach prądu, które mają nastąpić w miejscowościach województwa świętokrzyskiego. Planowe wyłączenia związane są z konserwacją sieci lub innymi pracami. Lepiej być przygotowanym na taką okoliczność. Sprawdź, gdzie od 26 do 30 lipca 2021 roku nie będzie prądu. Brak energii elektrycznej wystąpi od poniedziałku między innymi w powiatach: buskim, jędrzejowskim, kazimierskim, skarżyski, staszowskim, kieleckim, opatowskim, starachowickim, pińczowskim i włoszczowskim. Przerwy wystąpią także w samych Kielcach.

📢 PKO Ekstraklasa. Oceniamy piłkarzy Radomiaka Radom za mecz z Lechem Poznań (ZDJĘCIA)

📢 Tyle kosztują pensje pracowników TVP! Przekonajcie się ile zarabiają w Telewizji Publicznej

Zastanawiacie się ile zarabiają pracownicy TVP? Te kwoty mogą robić wrażenie na każdym. Oto najnowsze dane dotyczące zarobków w Telewizji Publicznej!

📢 Szczepionka na Covid-19 wkrótce płatna? Ile będzie kosztować? Oto cena szczepionki na koronawirusa!

Dotychczas w Polsce osób zaszczepionych zostało około 30 mln osób. To jednak nadal zbyt mało, aby osiągnąć odporność zbiorową. Minister Zdrowia zapowiedział, że rząd może wkrótce rozważyć wprowadzenie opłaty za usługę szczepienia.

📢 Założył się z kolegą, że przepłynie zalew w Cedzynie. Policjanci uratowali go w ostatniej chwili

To mogło skończyć się tragedią. Na Cedzynie policjanci w ostatniej chwili uratowali nietrzeźwego 30-latka, który chcąc wygrać zakład próbował przepłynąć zbiornik.

📢 Wypadek w Słupi Jędrzejowskiej. Chłodnia z mięsem wypadła z drogi. Kierowca był pijany

2,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca ciężarówki, która w poniedziałkowy ranek rozbiła się w Słupi Jędrzejowskiej. Mężczyznę uwiezionego w szoferce uwalniali strażacy. Musieli użyć sprzętu hydraulicznego. Poszkodowany pijany kierowca trafił do szpitala.

📢 Kingonalia 2021 w Nowym Korczynie. Świetna zabawa w niedzielę. Zagrał Power Play [ZDJĘCIA]

📢 Święta Kinga oficjalnie patronką Nowego Korczyna. Biskup kielecki Jan Piotrowski odczytał oficjalny dekret Watykanu [ZDJĘCIA]

Kilkuletnie starania o przyznanie przez Stolicę Apostolską tytułu patronki miasta Nowego Korczyna świętej Kindze zostały zakończone powodzeniem. Podczas Kingonaliów 2021 został odczytany przez biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego Dekret Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów potwierdzający o tym, że święta Kinga została patronką miasta Nowy Korczyn.

📢 Nasz Mateusz Borkowski na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Zobaczcie historię kariery biegacza z LKB Rudnik

📢 Dachowanie w Oficjałowie. Były utrudnienia na krajowej "dziewiątce"

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w poniedziałek po godzinie 7 na krajowej „dziewiątce” w podopatowskiej miejscowości Oficjałów.

📢 Dni Garbatki 2021. Koncert zespołu Big Cyc. Zobacz zdjęcia!

Koncert zespołu Big Cyc, gwiazdy Dni Garbatki 2021 na Stadionie Sportowym Ludowego Klubu Sportowego Plon Garbatka.

📢 Wycofane produkty z Lidla, Biedronki, Netto! Sprawdź czy masz to w kuchni . Te produkt według GIS są groźne dla zdrowia i życia 26.07.2021

Prezentujemy najnowszą listę wycofanych produktów przez GIS ostatnich miesiącach. Na liście znajdziecie zarówno najnowsze produkty, wycofane przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny oraz archiwalne produkty, które zostały wycofane z obrotu w ostatnich miesiącach. Warto sprawdzić, czy nie masz tych produktów w szafce, kuchni, bo według Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Sprawdzamy powody dla których te przedmioty codziennie użytku, a także produkty spożywcze zostały wycofane ze sprzedaży w popularnych sklepach takich jak Biedronka, Lidl, Lewiatan, Netto. Listę wycofanych produktów będziemy aktualizować na bieżąco.

📢 Tężnia solankowa w Busku- Zdroju tętni życiem! W niedziele wielu odwiedzających (ZDJĘCIA)

📢 Cudowny wypoczynek nad zalewem w Borkowie. Relaks na plaży i w wodzie (ZDJĘCIA)

📢 Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Kozienickiego odbył się w Głowaczowie. Były prezentacje Kół i inne atrakcje - zobacz zdjęcia

📢 V Zjazd motocykli PRL w Grębowie. Kultowe maszyny i ptaki polskich szos (ZDJĘCIA)

Pasjonatów motoryzacji wszystkie drogi prowadziły w niedzielę do Grębowa. Na corocznym zjeździe legendarnych jednośladów, które po raz piąty zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Starych Motocykli "Gazela", pojawiły się tłumy zwiedzających. Impreza cieszy się coraz większym uznaniem. Atrakcji nie brakowało.

📢 Tradycyjne Chałupkowe Garncynki w Chałupkach, w gminie Morawica. Był tłum turystów (ZDJĘCIA)

W Chałupkach, w gminie Morawica odbyły się w niedzielę „Chałupkowe Garcynki". Do Chałupek zjechali garncarze z różnych części Polski oraz województwa świętokrzyskiego.

📢 Wielkie gotowanie na zamku Krzyżtopór w Ujeździe (ZDJĘCIA)

Kulinarne show po szlachecku, zaprezentował w niedzielę, 25 lipca na dziedzińcu zamku Krzyżtopór w Ujeździe szef kuchni Artur Sarnek. Turyści nie tylko mogli skosztować przygotowanych pyszności, ale i wzięli udział w ich przyrządzeniu.

📢 3 i 4 liga. Drużyny z naszego regionu zagrały w ostatnich dniach ciekawe sparingi. Sprawdź wyniki i strzelców

Drużyny z naszego regionu zagrały w ostatnich dniach kilka ciekawych meczów sparingowych. Sprawdź ich wyniki.

📢 Radosne Dni Przysuchy - w niedzielę można było tanecznie spędzić czas w miejskim parku

📢 "Rowerowe wakacje" w Ostrowcu. Była gra terenowa i pokazy akrobatyczne (ZDJĘCIA)

Gra terenowa, miasteczko ruchu drogowego, miasteczko policyjne i inne atrakcje, czekały na uczestników imprezy „Rowerowe wakacje”, która odbyła się w niedzielę, 26 lipca w Parku Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim.

📢 Święto Kolorów i festyn nad zalewem w Szydłowcu. Mnóstwo osób obsypywało się proszkami (ZDJĘCIA)

📢 Różności na giełdzie w Miedzianej Górze. Raj dla kolekcjonerów i łowców okazji... Zobacz, co oferowano w niedzielę, 25 lipca [ZDJĘCIA]

📢 Wypadek w Tarnobrzegu. Na ścieżce rowerowej rowerzysta potrącił 8-latkę. dziewczynka została zabrana do szpitala (ZDJĘCIA)

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w niedzielę, 25 lipca po godzinie 14.30 przy ulicy Żeglarskiej w Tarnobrzegu, wzdłuż linii brzegowej Jeziora Tarnobrzeskiego. Na ścieżce rowerowej kierujący jednośladem chłopak potracił 8-letnią dziewczynkę.

📢 Budowa lotniska w Radomiu. Ruszyła rozbiórka domów w gminie Gózd, w sąsiedztwie nowego portu

W Radomiu trwa budowa cywilnego lotniska, w gminie Gózd ruszyły rozbiórki. Port potrzebuje więcej gruntów, żeby wybudować oświetlenie nawigacyjne między innymi pasa startowego. Zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego wywłaszczyć trzeba właścicieli ponad 80 działek, w większości to pola i łąki, ale jest też jedenaście działek zabudowanych. Ruszyła rozbiórka domów, które stoją na drodze przyszłego oświetlenia.

📢 II Tarnobrzeski Festiwal Rękodzieła i Rzemiosła na Rynku (ZDJĘCIA)

Około dwudziestu lokalnych twórców prezentuje swoje wyroby na II Tarnobrzeskim Festiwalu Rękodzieła i Rzemiosła na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu. Kupicie tu między innymi obrazy, hafty, makramy, motanki, biżuterię, pomysłowe ozdoby, przedmioty użyteczne i dekoracyjne. Twórcy prowadzą także warsztaty.

📢 To najlepsze ŚLUBNE MEMY! Internauci nie mają litości i śmieją się z żon, mężów i... ślubów! 25.07.2021

Ech, małżeństwo. Jedni czekają, aby je zawrzeć przez całe swoje życie, a inni - unikają tak długo jak mogą. Jedno jest pewne, ślub i małżeństwo są nieustającym źródłem zabawnych anegdot i sytuacji. Internauci jak zwykle nie zawiedli i z odpowiednią sobie dozą ironii i czarnego humoru zrobili o nich memy. Sami zobaczcie!

📢 Znaki zodiaków kłamców - które z nich oszukują i kłamią na zawołanie, a które są prawdomówne? Sprawdź co horoskop mówi o Twoim znaku zodiaku

Znaki zodiaku kłamców - które z nich oszukują i kłamią na zawołanie, a które są prawdomówne? Lepiej uważaj na ich deklaracje - możesz się mocno rozczarować, jeśli zaufasz nie temu, komu nie należy. Zastanów się dwa razy, zanim zdradzisz swoją tajemnicę. Jeśli zależy Ci na zachowaniu sekretu, lepiej bądź pewien o swojego powiernika. Niektóre znaki zodiaku, nawet obdzierane ze skóry, nie zdradzą swoich ideałów. Inne z kolei, kiedy tylko wyczują okazję, wbiją ci nóż w plecy. Niestety, świat ma swoje ciemne, nieprzyjemne, okropne strony. Pomimo tego, że każdy z nas szanuje i pragnie dobra, czasami przytrafiają nam się złe rzeczy. Pamiętaj, nie możesz od razu ufać wszystkim. Nie zwierzaj się ze swoich sekretów, nie oddawaj za darmo swoich pomysłów, nie pomagaj tym, którzy nie zasługują na Twoje pełne zaufanie.

📢 Pięknie uczcili 77 rocznicę utworzenia Republiki Pińczowskiej. To był niezwykły wyczyn zbrojny [ZDJĘCIA]

Republika Pińczowska - wyzwolony obszar o powierzchni około 1000 kilometrów kwadratowych na terenach dzisiejszych powiatów pińczowskiego, kazimierskiego i buskiego. Utworzono ją 77 lat temu, podczas II wojny światowej. Dokonali tego żołnierze Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich i Armii Ludowej. W sobotę 24 lipca przedstawiciele samorządu gminy Pińczów, powiatu pińczowskiego, stowarzyszeń oraz mieszkańcy oddali dziś hołd walczącym wtedy o niepodległą Polskę.

📢 Tokio 2020. Angelika Sarna, mistrzyni Polski ze Stalowej Woli: Nie chcę stąd wyjeżdżać bez niczego [WYWIAD]

Angelika Sarna to pochodząca ze Stalowej Woli wychowanka KKS Victorii. W czerwcu podczas poznańskich zawodów została mistrzynią Polski w biegu na 800 metrów, a teraz reprezentuje nasz kraj podczas igrzysk olimpijskich Tokio 2020. W rozmowie z nami opowiedziała między innymi o tym, jak wyglądają jej treningi, jaka jest rzeczywistość w ośrodku dla lekkoatletów w Japonii oraz o swoim celu na te igrzyska.

📢 Finał Off Fashion w Kielcach. W międzynarodowym konkursie nagrodzono zdolnych projektantów [ZAPIS TRANSMISJI, ZDJĘCIA]

Znamy już zwycięzców 22. Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion. Konkurs, który w tym roku odbył się pod hasłem „Wiwat Kielce”, został rozstrzygnięty podczas uroczystego wieczoru w Kieleckim Centrum Kultury. Wygrała go Żaneta Siłkowska z Warszawy. Atrakcją, poza pokazami oryginalnych kreacji, był multimedialny pokaz video mappingu Dariusza Makaruka.

📢 Imieniny Krzysztofa. Jak świętują znani z regionu świętokrzyskiego? [ZDJĘCIA]

📢 Modernizacja płyty boiska przy ulicy Narutowicza 9. W sobotę mecz Radomiaka z Legią Warszawa (ZDJĘCIA)

📢 Paragony grozy to nic w porównaniu z kosztem noclegów! Ile nad Bałtykiem?

Za tygodniowy pobyt dwóch osób w trzygwiazdkowym hotelu nad polskim morzem zapłacimy w szczycie sezonu 3 018 zł, czyli aż o 283 zł więcej niż przed rokiem. Za taką kwotę możemy zorganizować zagraniczny pobyt w Grecji.

📢 Wspaniały doping kibiców Radomiaka w Poznaniu ! Zobacz jaką pokazali klasę! [ZDJĘCIA]

📢 Po śmiertelnym wypadku w Wólce Bachańskiej w powiecie kozienickim. Nowe fakty w sprawie dramatycznego zdarzenia

Znamy nowe fakty w spawie śmiertelnego wypadku w Wólce Bachańskiej w powiecie kozienickim. W środowe popołudnie, 21 lipca, doszło tam do czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Dwie osoby zginęły na miejscu.

📢 Akcja w polu kukurydzy pod Pińczowem. Policjanci z Buska zatrzymali podejrzanych o kradzież

Po zakrojonych na szeroką skalę poszukiwaniach buscy policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzież. Ludzi, którzy czmychnęli w pole kukurydzy, poszukiwano z wsparciem policjantów z Kielc i przewodnika psa. W użyciu był też dron.

📢 Dzieje się w Radomiu i regionie! Co robić w weekend? [KONCERTY, IMPREZY, WYDARZENIA]

📢 Kilkuset kibiców Radomiaka Radom w drodze na mecz do Poznania z Lechem (ZDJĘCIA)

📢 Pijana matka pomyliła dzieci na plaży w Skierniewicach. Nietrzeźwa matka smarowała kremem cudze dziecko

W Skierniewicach pijani plażowicze opiekowali się dzieckiem. Wydało się gdy pijana matka pomyliła dzieci. Kobiecie grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Gdyby nie czujność świadków i ratowników mogło dojść do tragedii.

📢 Masz takie auto? Jesteś na celowniku złodziei. Oto najczęściej kradzione marki i modele aut

W 2020 r. z powodu kradzieży wyrejestrowano 6910 samochodów osobowych w Polsce. Co czwarte auto skradziono w Warszawie. Tak wynika z danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPIK). Jakie marki oraz jakie modele samochodów padały najczęściej łupem złodziei? Zapoznajcie się z raportem przesłanym przez rankomat.pl.

📢 Gdzie najwięcej zaszczepionych w województwie świętokrzyskim? Zobacz TOP 10 miast i gmin

📢 Gdzie najmniej zaszczepionych w województwie świętokrzyskim? 'W tych gminach jest najgorzej"

📢 Luksus, przepych i szyk. Oto TOP 10 najdroższych domów w Świętokrzyskiem. Zobacz rezydencje z regionu [ZDJĘCIA, CENY]

W województwie świętokrzyskim nie brakuje luksusowych rezydencji. Na jaki zakup można sobie pozwolić mając gruby portfel i fantazję? Przygotowaliśmy zestawienie dziesięciu najdroższych i najbardziej luksusowych posiadłości w Świętokrzyskiem.

ZOBACZ KONIECZNIE

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie