Prasówka 26.09.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 26.09.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Byłeś na meczu ŁKS Probudex Łagów z Podhalem Nowy Targ? SZUKAJ SIĘ NA ZDJĘCIACH”?

Prasówka 26.09: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Byłeś na meczu ŁKS Probudex Łagów z Podhalem Nowy Targ? SZUKAJ SIĘ NA ZDJĘCIACH

Nie przegap promocji!

📢 Tir wywrócił się pod wiaduktem na drodze numer 50 w Drwalewie, w gminie Chynów. Są wielkie utrudnienia na drodze Grójec - Góra Kalwaria

Na drodze krajowej numer 50 w miejscowości Drwalew, w powiecie grójeckim samochód ciężarowy wjechał w przydrożne bariery i wywrócił się pod wiaduktem. Na miejscu pracują służby. Zablokowane są dwa pasy ruchu na odcinku Grójec - Góra Kalwaria.

📢 3 liga. ŁKS Probudex Łagów po dobrym meczu zremisował z Podhalem Nowy Targ [DUŻO ZDJĘĆ]

W ciekawym trzecioligowym meczu ŁKS Probudex Łagów zremisował z Podhalem Nowy Targ 2:2.

Prasówka 26.09: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Jarmark Świętego Michała w Daleszycach. Wręczono Złote Wagi. Koncerty Jędrusiów i zespołu Defis porwały tłumy [ZDJĘCIA]

Niedziela, 26 września to drugi dzień XIV Daleszyckiego Jarmarku na Świętego Michała. Gwiazdą imprezy był zespół Defis.

📢 Takie mają być zasady programu 500 Plus w 2022 roku. Wprowadzono zmiany [27.09.21]

500 plus to jeden z najpopularniejszych programów prorodzinnych, jaki obowiązuje w naszym kraju. Nie ma żadnych progów dochodowych. Każdy rodzic wychowujący dziecko może otrzymać pieniądze na swoją pociechę. 500 złotych wpływa regularnie co miesiąc. Konieczne jest złożenie wniosku. Zobaczcie, jak będzie wyglądało 500 plus w 2022 roku.

📢 Takie były wesela uczestników programu "Rolnik Szuka Żony". Kilka historii zakończonych ślubem! [27.09.21]

Okazuje się, że program TVP „Rolnik szuka żony" ma na koncie już kilka związków, które zakończyły się ślubem. Wesela par z rolniczego show budzą ogromne zainteresowanie. W gronie tych, którzy po programie "Rolnik szuka żony" zdecydowali się na zawarcie małżeństwa, jest także mieszkanka Kujawsko-Pomorskiego - Katarzyna z powiatu golubsko-dobrzyńskiego. Wszystkie śluby bohaterów programu "Rolnik szuka żony" znajdziesz w galerii. Zobaczcie, jak wyglądały wesela.

📢 Horoskop finansowy na październik 2021. Te znaki zodiaku mogą liczyć na duże pieniądze! [lista - 27.09.21]

Podwyżka, nieoczekiwany spadek, premia uznaniowa, a nawet... wygrana na loterii! Zastanawiasz się, jaki będzie nadchodzący miesiąc? Dla niektórych znaków zodiaku z pewnością korzystny finansowo. Strzelce nareszcie nauczą się odpowiednio zarządzać pieniędzmi, raki dostaną świetną propozycję pracy, a skorpiony... długo oczekiwaną premię! Październik będzie świetnym miesiącem inwestycji i spłacania zobowiązań. Zobacz, które znaki zodiaku mogą liczyć na duże pieniądze w październiku 2021!

📢 HOROSKOP DZIENNY na PONIEDZIAŁEK 27 września 2021. Sprawdź horoskop NA DZIŚ dla twojego znaku zodiaku. Co cię spotka 27.09.2021?

📢 Wielkie otwarcie Krasocińskiego Wiatraka. Ostro zamieszał Grzegorz Zawierucha, zwycięzca MaterChefa [ZDĘJCIA]

Świetnie wypadło w sobotę 25 września wielkie otwarcie Krasocińskiego Wiatraka. Odbyło się przy dźwiękach najlepszej orkiestry dętej regionu - z Krasocina, przyszło mnóstwo ludzi. Hitem był dania ugotowane dla wszystkich przez pochodzącego z Kielc, zwycięzcę programu MasterChef Grzegorza Zawieruchę i panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Skorkowie.

📢 Byłeś na meczu piłkarek ręcznych APR Radom? ZNAJDŹ SIĘ NA ZDJĘCIACH

📢 Nadal są grzyby w świętokrzyskich lasach - gąski, rydze i opieńki. Oto efekty Waszych grzybobrań w weekend, 25 i 26 września 2021 [ZDJĘCIA]

📢 Światowy Dzień Jabłka w Warce. Królowały smakołyki, była potańcówka i wiele innych atrakcji. Zobacz zdjęcia

W niedzielę 26 września w Warce odbył się tradycyjny Światowy Dzień Jabłka. Atrakcji oraz przede wszystkim pysznego jedzenia i dobrej zabawy nie brakowało.

📢 Lider Regionu 2021 w Radomiu - kulisy gali. Jak bawili się goście w Dworku Anna w Podgórze, w gminie Gózd - zobacz zdjęcia i filmy

Hucznie świętowano w piątek 24 września, sukces firm i instytucji, które w 15 edycji Liderów Regionu nagrodzono statuetkami dla najlepszych z najlepszych. "Echo Dnia" zaprosiło gości do Dworku Anna w Podgórze, w gminie Gózd.

📢 Jarmark Cudów odbył się w niedzielę w Wąchocku. Można było kupić istne cudeńka [ZDJĘCIA]

📢 Takiego premiera Mateusza Morawieckiego mało kto zna. Zdjęcia, uściski, żarty. Szaleństwo w rodzinnych Nawarzycach [ZDJĘCIA]

W niedzielę 26 września premier Mateusz Morawiecki gościł w rodzinnej miejscowości swoich przodków - Nawarzycach w gminie Wodzisław w powiecie jędrzejowskim. Atmosfera pobytu była niesamowita, a takiego premiera jak na już nieoficjalnym spotkaniu z mieszkańcami mało kto zna. Były rozmowy, żarty, zdjęcia, uściski. Premier mógł czuć się w Nawarzycach jak w domu. Zobaczcie galerię wyjątkowych zdjęć.

📢 Kibice żużlowi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę w Wieniawie w powiecie przysuskim i przekazali go policji

W niedzielę, 26 września, około godziny 10.10 w ręce przysuskich policjantów wpadł nietrzeźwy kierowca. To za sprawą czujności kibiców Motor Lublin, którzy w drodze zauważyli podejrzanie jadący przed nimi pojazd marki Volkswagen. Mężczyźni udaremnili dalszą jazdę kierowcy. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko dwa promile alkoholu. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

📢 Piknik z terytorialsami w Przysusze. Dzieci i dorośli mogli poczuć się na stadionie jak żołnierze

Sportowa rywalizacja dla dzieci i dorosłych, wystawa sprzętu wojskowego, regionalne przysmaki, a to wszystko w ramach wojskowego pikniku WOTgames z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej.

📢 Kibice Radomiaka Radom na meczu w Mielcu ze Stalą (ZDJĘCIA)

📢 Klasa okręgowa. Wzmocnione rezerwy Radomiaka Radom lepsze od Promnej (ZDJĘCIA Z MECZU)

W meczu Tymex klasy okręgowej, rezerwy Radomiaka Radom pokonały 5:2 Ludowy Klub Sportowy Promna.

📢 Premier Mateusz Morawiecki w Nawarzycach. Uczestniczył w 100-leciu Ochotniczej Straży Pożarnej. Odsłonił tablice pamięci ojca i pradziadka

Premier Mateusz Morawiecki w niedzielę, 26 września przyjechał do naszego regionu. Swoją wizytę rozpoczął w Jędrzejowie, aby zaraz potem odwiedzić rodzinne Nawarzyce w gminie Wodzisław. W niedzielne popołudnie, jubileusz 100-lecia powstania świętowała Ochotnicza Straż Pożarna w Nawarzycach, której jednym z założycieli był pradziadek premiera - Michał Morawiecki. Z tego względu na budynku strażnicy w obecności szefa rządu zostały odsłonięte dwie tablice: pamięci założycieli jednostki straży w tym Michała Morawieckiego, a także pamięci marszałka seniora - Kornela Morawieckiego, który zawsze z wielkim sentymentem i szacunkiem mówił o rodzinnych korzeniach. Pobyt premiera w rodzinnych Nawarzycach przebiegał w niesamowitej atmosferze - zobaczcie galerię zdjeć.

📢 Wyjątkowy Bieg Pamięci Młodych Bohaterów w Kielcach. Startowałeś? SZUKAJ SIĘ NA ZDJĘCIACH

📢 Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Jędrzejowie. Była z nim mama i siostra. Odsłonili tablicę poświęconą ojcu. Zobaczcie zdjęcia

Premier Mateusz Morawiecki w niedzielę, 26 września przyjechał do Jędrzejowa razem ze swoją mamą na zaproszenie świętokrzyskiego posła i wiceministra spraw zagranicznych Piotra Wawrzyka. Była też najbliższa rodzina. Około 15.40 premier pojawił się w parku przy ulicy świętej Barbary. Tu w alei zasłużonych wraz z siostrą odsłonili tablicę pamiątkową poświęconą ojcu - marszałkowi Sejmu seniorowi Kornelowi Morawieckiemu, który swoje rodzinne korzenie ma na świętokrzyskiej ziemi - w gminie Wodzisław w powiecie jędrzejowskim. Ważnym punktem uroczystości było również wkopanie dębu pamięci. Przed przyjazdem do parku premier pojechał się pomodlić do Archiopactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Oto nasza relacja z wizyty premiera. Zobaczcie w galerii mnóstwo zdjęć z uroczystości.

📢 Kilkaset osób uczestniczyło w XXII Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym Święty Krzyż 2021 [ZDJĘCIA]

W sobotę odbył się XXII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy "Święty Krzyż 2021". Uczestniczyło w nim ponad 300 osób.

📢 Hinol Polska Wersja dał czadu w Milano Club Baćkowice. Zobacz jaka była zabawa [ZDJĘCIA]

📢 Tłumy na I Pchlim Targu w Tarnobrzegu. Było w czym wybierać. Zobacz, czym handlowano!

W niedzielę oblegane były stoiska na miejskim targowisku przy ulicy Kwiatkowskiego w Tarnobrzegu. Każdy chętny mógł przyjść i sprzedać niepotrzebne mu rzeczy. Pierwszy w mieście pchli targ był wielką atrakcją dla łowców okazji. Wszyscy mają nadzieję, że takie handlowanie będzie organizowane regularnie.

📢 Ogromny wybór samochodów na giełdzie w Miedzianej Górze! Jakie auta można było kupić w niedzielę, 26 września [ZDJĘCIA]

📢 Koronawirus w Świętokrzyskiem. 7 nowych zakażeń. 1292 osoby na kwarantannie w niedzielę, 26 września [LISTA]

Województwo świętokrzyskie najlepiej w Polsce broni się przed koronawirusem! W sobotę i niedzielę mieliśmy najmniej zakażeń spośród wszystkich! W niedzielę 26 września, Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby w Świętokrzyskiem odnotowano 7 nowych przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 . W całym kraju poinformowano aż o 643 przypadkach zakażeń.

📢 W Leśnicy w gminie Małogoszcz otwarto Klub Senior +. Seniorzy mają miejsce do spotkań i rehabilitacji. Na otwarcie był też piknik

W Leśnicy w gminie Małogoszcz, w budynku po dawnej szkole podstawowej oficjalnie otwarto Klub Senior +. To miejsce, w którym seniorzy z całej miejscowości i gminy mogą się spotkać i porozmawiać, a także wziąć udział w zajęciach rehabilitacyjnych, plastycznych czy artystycznych. W sobotę, 25 września specjalnie na otwarcie, panie przygotowały występ muzyczny. Tego dnia na placu przed budynkiem zorganizowano także piknik rodzinny.

📢 Zobacz ZDJĘCIA z meczu rezerw Broni Radom z Blaskiem Odrzywół

📢 Cuda i cudeńka na giełdzie w Miedzianej Górze. Idealne do domu i dla kolekcjonerów. Co można było upolować w niedzielę 26 września [ZDJĘCIA]

📢 Mnóstwo ludzi na giełdzie w Miedzianej Górze. Co szło najlepiej w niedzielę, 26 września? [ZDJĘCIA]

📢 Pożar na polu uprawnym w Dymitrowie Dużym. Spłonęło 280 balotów słomy! (ZDJĘCIA)

Pięć zastępów straży pożarnej przez osiem godzin gasiło pożar składowanych na polu balotów słomy i usuwało jego skutki. Do zdarzenia doszło w sobotę, 25 września w Dymitrowie Dużym, w gminie Baranów Sandomierski (powiat tarnobrzeski). O pożarze strażacy zostali powiadomieni po godzinie 5.40. Na miejsca zadysponowano zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP z Tarnobrzega i Nowej Dęby oraz zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z Baranowa Sandomierskiego, Woli Baranowskiej, Skopania i Dąbrowicy. W działaniach wykorzystywano również ciężki sprzęt rolniczy z Gminnego Zakładu Użyteczności Publicznej w Baranowie Sandomierskim oraz od miejscowych gospodarzy. Działania zakończono około godziny 13.45. Na miejscu pracowali również policjanci, bowiem jest wielce prawdopodobne, że pożar powstał w wyniku podpalenia. Zobaczcie w naszej galerii zdjęcia z działań ratowniczo - gaśniczych.

📢 Wielka sztuka w małej galerii. Na wystawę Tomasza Sętowskiego zjechali do Ćmielowa ludzie z całej Polski (ZDJĘCIA)

Galeria van Rij działająca przy Fabryce Porcelany AS w Ćmielowie, po raz kolejny zaskoczyła. Tym razem zapraszając na wystawę prac Tomasza Sętowskiego, jednego z najbardziej rozpoznawalnych twórców współczesnego surrealizmu w Polsce.

📢 Niedzielny targ w Wierzbicy. Bardzo dużo handlujących i kupujących (ZOBACZ ZDJĘCIA)

📢 Nocny wypadek w Ciuślicach. Awaria świateł i samochód w rowie

Do nietypowego wypadku doszło w sobotę przed godziną 20 w Ciuślicach w powiecie kazimierskim. Jak opisywali policjanci, w hyundaiu, którym kierowała 68-latka zepsuły się światła mijania. W efekcie samochód zjechał do rowu. 44-letnia pasażerka samochodu, która straciła przytomność, została przetransportowana do szpitala w Staszowie.

📢 Wypadek w Brzezinach. Samochód potrącił nietrzeźwego pieszego

Około godziny 20.30 w sobotę do wypadku doszło na ulicy Chęcińskiej w Brzezinach w powiecie kieleckim. Z pierwszych relacji policjantów wynikało, że 61-latka jadąca toyotą w kierunku Morawicy potrąciła 60-letniego pieszego przechodzącego przez jezdnię. Mężczyzna mający 1,6 promila alkoholu w organizmie został zabrany do szpitala.

📢 Nowe obostrzenia na jesień. Rząd ujawnia szczegóły. Czwarta fala coraz bliżej

Koronawirus nie daje nam o sobie zapomnieć. W każdym tygodniu przybywa nowych przypadków infekcji, a także - niestety - zgonów. Wraz z nadejściem jesieni liczba zakażeń koronawirusem może gwałtownie wzrosnąć. Rząd już teraz przygotowuje się do na czwartą falę. Jakie obostrzenia szykuje? Musimy być gotowi na możliwą regionalizację restrykcji, limity osób w takich miejscach jak restauracje czy kina, a także większe ograniczenia dla niezaszczepionych. Wszystko zależy jednak od liczby nowych przypadków, a także od tego, ile osób zdecyduje się przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19. Oto szczegóły!

📢 Nocna Gala Balonowego Babiego Lata w Stalowej Woli. Niezwykły pokaz laserów zachwycił tłumy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Stalowowolskie Balonowe Babie Lato czyli Ogólnopolskie Zawody o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli mają w tym roku pecha. Cyklon Tymoteusz przyniósł nad Polskę wichury, a podmuchy dotarły nad nasz region.

📢 Miłość i seks w horoskopie erotycznym! Horoskop erotyczny 2021: Poznaj pragnienia seksualne partnera. Seks i znaki zodiaku! 26.09.2021

Horoskop erotyczny jest przewodnikiem po najbardziej intymnej sferze Twojego życia. Horoskop erotyczny odsłania, co łączy znaki zodiaku i seks. Dowiedz się czego pragnie Twój partner! Poznaj seksualne upodobania znaków zodiaku w horoskopie erotycznym! Jak znaki zodiaku wpływają na Twoją seksualność? 24.09.2021

📢 Wokaliści ze Świętokrzyskiego w The Voice of Poland. Ola Pobiega, Wiktor Kowalski i Wiktor Zwierzyński śpiewają dalej [WIDEO]

W dwunastej edycji programu "The Voice of Poland" Świętokrzyskie ma silną reprezentację. W minioną sobotę świetnie zaprezentowali się Ola Pobiega i Wiktor Kowalski z Kielc oraz Wiktor Zwierzyński z Daleszyc. Nasi wokaliści przeszli do kolejnego etapu i wkrótce zmierzą się w wokalnych bitwach. Jak wypadli przed trenerami w "przesłuchaniach w ciemno"? Zobaczcie filmy z występów.

📢 Chwytak dał czadu podczas pokazu mody "Tomiczówka Fashion Night" w Mieronicach. Była świetna zabawa

📢 Pokaz mody "Tomiczówka Fashion Night" w Mieronicach. W wyjątkowym miejscu prezentowały się finalistki Miss Województwa Świętokrzyskiego

Niezwykle urokliwy i piękny kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy "Tomiczówka" w miejscowości Mieronice w gminie Małogoszcz, w sobotę, 25 września na moment zamienił się w miejsce, w którym królowała moda, piękne kobiety i przystojni mężczyźni. Tego dnia odbył się tu pokaz mody "Tomiczówka Fashion Night", a w rolę modelek wcieliły się finalistki wyborów Miss Województwa Świętokrzyskiego. Panie zaprezentowały kolekcję sukienek marki DRESSit.

📢 Pomnik Zagłoby w Radomiu został odsłonięty przez gwiazdy polskiego kina Jana Nowickiego i Daniela Olbrychskiego - zobacz zdjęcia i filmy

W sobotę, 25 września, o godzinie 17.15, odsłonięto figurę Jana Onufrego Zagłoby w Radomiu podczas pikniku historycznego "Sarmacka Noc z Zagłobą". Pomnik ustawiono obok murów miejskich na Placu Unii Radomsko - Wileńskiej na wysokości ulicy Lekarskiej. W uroczystości udział wzięło wiele osób, w tym gwiazdy polskiego kina: Daniel Olbrychski i Jan Nowicki.

📢 Stulecie Szkoły Podstawowej numer 2 w Zagnańsku. Zorganizowano piękną uroczystość. Zobaczcie zdjęcia

W sobotę, 25 września rozpoczęły się obchody uroczystości 100-lecia Szkoły Podstawowej numer 2 w Zagnańsku. Najpierw goście wzięli udział w dziękczynnej mszy świętej, a potem spotkali się w budynku szkoły, gdzie czekała na nich wystawa z wyjątkowymi, starymi zdjęciami oraz piękne występy przedstawicieli uczniów.

📢 Strażacy ze Strawczyna mają nowy wóz! Maszyna kosztowała ponad 800 tysięcy złotych i robi wielkie wrażenie (ZDJĘCIA)

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Strawczynie wzbogaciła się o nowy wóz ratowniczo - gaśniczy. Auto, które na pewno nie raz będzie wykorzystywane do ratowania zdrowia i życia zostało w sobotę, 25 września poświęcone przez księdza proboszcza Piotra Florczyka oraz oficjalne przywitane przez druhów i specjalnie zaproszonych na tę okazję gości.

📢 Galeria zdjęć z meczu Lubrzanka Kajetanów - Star Starachowice w Hummel 4 Lidze. Goście wygrali 2:0

📢 Kibicowałeś na Wielkich Derbach Podkarpacia Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola? Poszukaj siebie na zdjęciach (ZDJĘCIA TRYBUN)

Około 2800 kibiców z Tarnobrzega, Stalowej Woli (grupa zorganizowana liczyła 317 osób) i nie tylko, w sobotę 25 września na Stadionie Miejskim w Tarnobrzegu obejrzało derbowe spotkanie trzecioligowych piłkarskich drużyn Siarki Tarnobrzeg i Stali Stalowa Wola. Na trybunach było gorąco, a kibice obu drużyn byli dwunastymi zawodnikami swoich ekip, choć nie brakowało wzajemnych wymian "uprzejmości". Mecz podwyższonego ryzyka zabezpieczało ponad 150 policjantów. Zobaczcie zdjęcia w galerii.

📢 Wielkie Derby Podkarpacia Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola 1:0 (ZDJĘCIA Z MECZU)

W sobotę, 25 września na Stadionie Miejskim w Tarnobrzegu Siarka Tarnobrzeg zmierzyła się ze Stalą Stalowa Wola, w kolejnym meczu określanym przez kibiców mianem Wielkich Derbów Podkarpacia. Na boisku nie brakowało emocji, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Zobaczcie w naszej galerii zdjęcia z tego meczu.

📢 Byłeś na meczu Łomża Vive Kielce - Energa MKS Kalisz? Zobacz się na ZDJĘCIACH

📢 Festiwal Piłkarski śladami Orłów Górskiego. Byli Lesław Ćmikiewicz i Dariusz Górski. Odbył się też ciekawy turniej [DUŻO ZDJĘĆ]

Wielkie święto futbolu w Busku-Zdroju. W sobotę odbył się ciekawy Festiwal Piłkarski śladami Orłów Górskiego. Rywalizowało 10 zespołów, ale równie ważne było uczczenie pamięci legendarnego trenera Kazimierza Górskiego, który doprowadził polską reprezentację do ogromnych sukcesów.

📢 Sobotni Pchli Targ w Starachowicach. Co można było kupić? Zobaczcie zdjęcia

📢 Ładna, jesienna sobota na starachowickim targowisku. Bardzo duży wybór tanich warzyw [ZDJĘCIA]

📢 W Cedzynie "Nie ma rzeczy niemożliwych". Radość i wspaniała zabawa na festynie z okazji odbudowy szkoły po pożarze (ZDJĘCIA)

Rozgrywki sportowe dziec i dorosłych, malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie oraz fantastyczne licytacje - w sobotę, 25 września na terenie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Cedzynie zorganizowano wyjątkowy festyn z okazji otwarcia wyremontowanej szkoły po pożarze poddasza, który wybuchł w kwietniu ubiegłego roku. Na twarzach uczniów, rodziców i nauczycieli widać było wielką radość i dumę.

📢 W Tarnobrzegu grają, gotują i występują dla Leona Kuszaja. Nad jeziorem trwa piknik charytatywny [ZDJĘCIA]

Przez całą sobotę nad Jeziorem Tarnobrzeskim potrwa piknik charytatywny dla trzyletniego Leonka Kuszaja. Mnóstwo osób zaangażowanych jest w zbiórkę pieniędzy na leczenie chłopca, który walczy z glejakiem nerwu wzrokowego. Imprezę rozpoczął Bieg dla Leo. Atrakcji i smakołyków nie brakuje. W programie koncerty, licytacje i pokazy. Przyjdź i pomóż!

📢 Kielecki Jam Hulajnogowy na skateparku przy Kadzielni. Wspaniałe akrobacje! [ZDJĘCIA]

📢 Byłeś na meczu Korony II Kielce z GKS Zio-Max Nowiny w Hummel 4 Lidze? SZUKAJ SIĘ NA ZDJĘCIACH

📢 Zawody strzeleckie dla szkół z klasami mundurowymi z regionu odbyły się w Piastowie, w gminie Jedlińsk koło Radomia - zobacz zdjęcia

Na strzelnicy w Piastowie, w podradomskiej gminie Jedlińsk odbyły się zawody strzeleckie dla uczniów ze szkół z klasami mundurowi. Zwycięzcami drużynowymi zostali uczniowie XI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi imienia Stanisława Staszica w Radomiu. Indywidualne zawody z kolei wygrała Wiktoria Szyderska, a najlepszym strzelcem został Emil Czarnecki.

📢 Ogólnopolska Pielgrzymka Pracowników Przemysłu Zbrojeniowego w Skarżysku - Kamiennej (DUŻO ZDJĘĆ)

W sobotę 25 września w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku - Kamiennej odbyła się XXVI Pielgrzymka Pracowników Przemysłu Zbrojeniowego i Lotniczego. Przyjechało kilkuset przedstawicieli z kilkudziesięciu zakładów z całej Polski.

📢 Grały 3. liga, Hummel 4. liga, klasa okręgowa, klasy A i B. 25-26.09.2021. Sprawdź WYNIKI I TABELE

W weekend 25-26.09.2021 grały 3. liga, Hummel 4. liga, klasa okręgowa, klasy A i B. Sprawdź wyniki i tabele.

📢 Hummel 4. liga. Brawa dla Cichonia, świetna forma Jaśkiewicza, punkty Pogoni i Staru, 6 goli w Suchedniowie

W weekend 25-26.09.2021 gra świętokrzyska piłkarska Hummel 4. liga. Sprawdź Wyniki i tabelę.

📢 Licytacje komornicze w województwie mazowieckim. Tanie samochody, nawet za pół ceny! [NAJNOWSZE OFERTY]

📢 Seksowna Katarzyna Cichopek kocha swoje kieszonkowe ciało. Taką bieliznę teraz się nosi! Nowe ZDJĘCIA Kasi Cichopek

Katarzyna Cichopek w nowej odsłonie.

📢 Zenek Martyniuk i Magda Narożna pokazali swoje samochody. Zobacz, czym jeżdżą król i królowa disco polo. Te auta robią wrażenie! 25.09.2021

Zenek Martyniuk i Magda Narożna to najbardziej uznani artyści disco polo w województwie podlaskim. Są też jednymi z najlepiej zarabiających przedstawicieli tej branży. Nie dziwi więc wcale, że Zenek Martyniuk i Magda Narożna wybrali jedne z droższych marek motoryzacyjnych. Zobaczcie jakim autem jeździ lider Akcentu, a czym wozi się wokalistka zespołu Piękni i Młodzi.

📢 Sobotni targ miejski w Szydłowcu. Panował spory ruch. Było dużo handlujących i kupujących - ZOBACZ ZDJĘCIA

📢 Te ZNAKI zodiaku są najbardziej pociągające. Sprawdź, które znaki zodiaku są najbardziej atrakcyjne! Uwodzenie mają we krwi 25.09.2021

Znaki zodiaku to umowne symbole, które określają wiele naszych cech. Jeśli do końca nie wiemy, jaka jest nasza mocna strona, znak zodiaku, który reprezentujemy, może być dodatkową wskazówką. Szczególnie jeśli chodzi o kwestie miłosne. Są znaki, które wydają się wyjątkowo atrakcyjne, a ich sposób bycia, urok osobisty czy wygląd przyciągają innych jak magnes. Chcesz wiedzieć, czy należysz do tej grupy? Wróżka Bellatrix prawdę Ci powie. Sprawdź w galerii!

📢 Te ZNAKI ZODIAKU ciągle marudzą. Nieustannie szukają dziury w całym, grymaszą i nic im nie pasuje. To istni cierpiętnicy [HOROSKOP] 25.09

Każdemu z nas zdarza się marudzić, jednak według horoskopu pewne znaki zodiaku osiągnęły w tym niechlubne mistrzostwo. Grymaszenie wpisuje się w ich naturę, słyną z tego, że ciągle im coś nie pasuje. Narzekanie i tzw. szukanie dziury w całym nie pomagają w pozbywaniu się codziennych trudności, wręcz przeciwnie - nastawiają negatywnie i utrudniają dostrzeganie pozytywów. To samonakręcająca się machina - Rak czy Ryby im częściej doszukują się powodów do narzekania, tym więcej ich znajdują, a im więcej ich znajdują, tym częściej marudzą. Które znaki zodiaku powinny skończyć z narzekaniem? Sprawdź HOROSKOP.

📢 Parodia "Milionerów". Ile kosztuje chleb? Telefon do "Matiego". Nagranie stało się hitem Internetu. WIDEO

Żarty z polityków to w polskich kabaretach bardzo wyświechtany temat. Tym razem twórcy z Kabaretu Młodych Panów wykorzystali wypowiedź Mateusza Morawieckiego w bardzo kreatywny sposób.

📢 Wielu gości pojawiło się na tegorocznej gali Lider Regionu 2021 w Radomiu. Zobacz kto był? - zdjęcia

📢 Lider Regionu 2021. Uroczysta gala w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu - zobacz zdjęcia

📢 Złote gody w Grębowie. Pary świętowały piękny jubileusz [ZDJĘCIA]

Dziewiętnaście małżeństw z gminy Grębów świętowało Złote Gody, czyli 50. rocznicę ślubu. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył jubilatom wójt Kazimierz Skóra.

📢 Gdzie w Kielcach kupimy najlepszy chleb? Oto piekarnie polecane przez mieszkańców

📢 10-lecie 33. Wojskowego Oddziału Gospodarczego. Nagrody i odznaczenia (ZDJĘCIA)

📢 Gdzie się wybrać w weekend w Świętokrzyskiem? Najlepsze imprezy w regionie w sobotę 25 i niedzielę 26 września [ZDJĘCIA]

📢 10-lecie 33. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Nowej Dębie. Obchody z pompą (ZDJĘCIA)

33 Nowodębski Wojskowy Oddział Gospodarczy imienia Hetmana Wielkiego Koronnego Jana Amora Tarnowskiego świętuje 10. rocznicę sformowania. Uroczystości zorganizowano w piątek, 24 września, a okrągła rocznica była okazją do uhonorowania żołnierzy i pracowników cywilnych oddziału, ale też osób, z którymi jednostka ta współpracuje. 33 WOG otrzymał też Chorągiew Wojska Polskiego, którą uroczyście wręczono na Placu majora Jana Gryczmana.

📢 Ekspresowe tempo budowy nowego centrum handlowego w Kielcach. Jakie tam będą sklepy? [ZDJĘCIA]

Od miesiąca trwają prace budowlane przy inwestycji na ulicy Krakowskiej w Kielcach, gdzie obok salonu i serwisu samochodowego powstaje centrum handlowe. Budowa pawilonów handlowych postępuje w bardzo szybkim tempie. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że będzie tu między innymi marka Biedronka.

📢 Kibice na meczu Łomża Vive Kielce - Telekom Veszprem. Byłeś? Znajdź się na zdjęciach! (GALERIA, WIDEO)

W czwartek 23 września Łomża Vive Kielce wygrało 32:29 mecz Ligi Mistrzów z węgierskim Telekom Veszprem. Byłeś na tym spotkaniu? Znajdź się na naszych zdjęciach!

📢 Dramatyczny wypadek ojca aktorki Joanny Opozdy na Madagaskarze. “Błagam! Zabierzcie mnie stąd. Boję się, że umrę”. Drastyczne zdjęcia i film

Ścięgna i kość na wierzchu, brak części skóry na nodze, rozerwane przedramię i porozrywane żyły. Tata pochodzącej z Buska - Zdroju aktorki Joanny Opozdy i znany buszczanin Dariusz Opozda w ciężkim stanie przebywa w szpitalu misyjnym na Madagaskarze, gdzie przed wypadkiem prowadził hotel. Mężczyzna zgłosił się do redakcji “Echa Dnia” o pomoc w powrocie do Polski.

📢 Masz takie auto? Lepiej je pilnuj! Te modele samochodów kradną najczęściej

Dla doświadczonego złodzieja kradzież samochodu to bułka z masłem. Pomimo pandemii amatorzy cudzej własności nie próżnowali – według danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) w 2020 roku z powodu kradzieży zostało wyrejestrowanych aż 6910 samochodów osobowych. To niemal 19 skradzionych aut dziennie! Jakie modele najczęściej padają łupem złodziei? Sprawdź, czy twoje auto jest wśród nich!

📢 Zobacz najnowsze oferty pracy z najwyższymi zarobkami w powiecie włoszczowskim [TOP 8]

Prezentujemy najnowsze oferty pracy, które dostępne są w Powiatowym Urzędzie Pracy we Włoszczowie. Ułożyliśmy je malejąco.

📢 Kolejne sklepy otwierają się w niedziele. Gdzie zrobisz zakupy w najbliższą niedzielę 26 września?

Kolejne sieci sklepów otwierają się w niedziele niehandlowe, oferując usługi pocztowe. Sprawdź gdzie zrobisz zakupy w niedzielę 26 września. Które sklepy są otwarte w niedziele?

📢 Sławny aktor Jan Nowicki i wiele znanych osób na meczu Łomża Vive Kielce - Telekom Veszprem [ZDJĘCIA]

📢 Dzieje się w Radomiu i regionie! Co robić w weekend? [KONCERTY, IMPREZY, WYDARZENIA]

📢 Oto najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w pierwszym półroczu 2021 roku! Sprawdź najnowszy raport!

Jakie imię wybrać dla chłopca lub dziewczynki? To pytanie często towarzyszy parom, które spodziewają się potomka. Mamy dla Was dobrą wiadomość. Opublikowano zestawienie najpopularniejszych imion nadawanych dzieciom w Polsce od stycznia do czerwca 2021. Z tym raportem powinno być Wam łatwiej. Sprawdźcie szczegóły w naszej galerii!

📢 Spis powszechny 2021. Do kiedy trwa? Tak można sprawdzić, czy jest się spisanym

Spis powszechny 2021, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwa tylko do 30 września 2021 roku. Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy. Jakie kary grożą osobom, które nie wezmą udziału w Narodowym Spisie Powszechnym? Jak sprawdzić, czy jest się spisanym? Czytaj koniecznie.

📢 "Nasz Nowy Dom", odcinek 244. Wzruszająca historia Pani Marii. Udało się odmienić los jej rodziny! Zobaczcie zdjęcia z metamorfozy

W 244. odcinku programu "Nasz Nowy Dom" poznaliśmy wzruszającą historię Pani Marii i jej dzieci: Klaudii i Huberta. Pani Maria rozwiodła się z mężem i wraz z dziećmi zamieszkała w starym, zrujnowanym domu w Trzcińcu, kupionym dzięki pomocy swojej mamy. Rok później doszło do rodzinnej tragedii - dzieci spędzały wakacje z ojcem, który na ich oczach zasłabł i utonął. Do dziś rodzina żyje w cieniu tego dramatu, dzieci nie mogą się pozbierać.

📢 Ich najczęściej łapie policja! Kierowcy spod tych znaków zodiaku dostają najczęściej mandaty

Dostałeś mandat? To mogło być zapisane w gwiazdach - zdaniem astrologów. Okazuje się, że to, spod jakiego jesteśmy znaku zodiaku może wpływać na to, jakimi jesteśmy kierowcami a tym samym na przykład, jak często zostajemy ukarani przez policję. Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was zestawienie, które powstało na podstawie horoskopu i znaków zodiaku. Kierowcy spod jakich znaków zodiaku najczęściej dostają mandaty? Zobaczcie!

📢 Trąbka umarłych, sromotnik bezwstydny, grzyby z czarciego kręgu. Wyglądają przerażająco ale... są smaczne? TOP 10

Nie tylko prawdziwki, kurki i podgrzybki warto zbierać i zjadać. W naszych lasach, a nawet na łąkach jest wiele gatunków grzybów, które można z powodzeniem wprowadzić do kuchni.

📢 Dostałeś wypłatę? Wypłaciłeś gotówkę z bankomatu? Sprawdź, czy trafiłeś na banknot wart tysiące złotych

Niektóre banknoty są warte o wiele więcej niż ich nominał. Chodzi o takie z rzadkimi numerami seryjnymi, za które kolekcjonerzy są gotowi zapłacić setki a nawet tysiące złotych. Które numery seryjne są wartościowe? Wyjaśniamy.

📢 Kibicowaliście Koronie Kielce w meczu z Wisłą Płock na Suzuki Arenie? SZUKAJCIE SIĘ NA ZDJĘCIACH

📢 150 luksusowych apartamentów powstaje przy ulicy Waryńskiego w Busku. Wiemy, jak będą wyglądać Apartamenty Uzdrowiskowe WIZUALIZACJE

Ogromna inwestycja mieszkaniowa Apartamenty Uzdrowiskowe Hygge powstaje przy ulicy Waryńskiego w Busku-Zdroju. Będzie 150 luksusowych apartamentów w wysokim standardzie. Oto szczegóły tej niezwykłej inwestycji.

📢 Pogrzeb Hani Terleckiej z Kielc. Rodzina dziewczynki oraz armia jej pomocników żegnają małą wojowniczkę [ZAPIS TRANSMISJI, ZDJĘCIA]

Maleńka trumna, na niej laleczka, a obok biały miś i piękne zdjęcie Haneczki. W środę, 22 września o godzinie 13, w Kościele Błogosławionego Jerzego Matulewicza w Kielcach rozpoczęła się msza pogrzebowa Hani Terleckiej z Kielc o której życie walczyła cała Polska. W ostatniej drodze małej wojowniczce towarzyszyła rodzina oraz cała arma pomocników, która tak mocno wspierała ją w walce z chorobą. Pod koniec mszy odczytany został rozdzierający serca list od małej kielczanki. Nikt nie był w stanie powstrzymać łez... W tym materiale oprócz transmisji, także relacja na bieżąco i zdjęcia.

📢 Nie jedz tych rzeczy. LIDL, Biedronka, Auchan wycofują z polskich sklepów toksyczną żywność

Żywność na sklepowych półkach w Lidlu, Auchan, Biedronce czy Żabce nie nadaje się do jedzenia. Potwierdziły to badania Głównego Inspektoratu Sanitarnego. To wina producentów. Ogromne partie żywności są wycofywane ze sprzedaży. Trzeba je zutylizować, bo mogą bardzo zaszkodzić, zwłaszcza żywność przeznaczona dla dzieci. W popularnych produktach wykryte zostały bakterie, pleśń, a nawet szkoło. Zebraliśmy aktualne ostrzeżenia GIS w jednym miejscu. Główny Inspektor Sanitarny wydał nowe pilne decyzje wycofania ze sklepów żywności. Wyniki kontroli zostały upublicznione w aktualnym raporcie i podlegają natychmiastowej wykonalności. Wycofane artykuły to głównie żywność, napoje i używki.

📢 Alimenciarze poszukiwani przez radomską policję. Zobacz, kto nie płaci na dzieci i bliskich. Rozpoznajesz ich? [ZDJĘCIA, NAZWISKA]

Te osoby uporczywie uchylają się od płacenia alimentów na członków swojej rodziny. Oto twarze mężczyzn, a także co ciekawe, kobiet ściganych przez radomskich policjantów, którzy mają odpowiadać prawnie na podstawie artykułu 209 KK. Stan na [21.09.2021]. Policjanci publikują zdjęcia oraz nazwiska poszukiwanych.

📢 [Atlas grzybów - trujące, jadalne i niejadalne. Jak odróżnić prawdziwki od "fałszywek"? Zobacz różnice na zdjęciach! 16 września 2021

Wilgoć i ciepło - te dwa czynniki jednocześnie powodują, że w lasach pojawiają się grzyby. A razem z nimi pojawiają się grzybiarze, którzy zawsze zastanawiają się czy do koszyka trafił właśnie grzyb jadalny, niejadalny czy może nawet trujący. Jak odróżnić prawdziwki od "fałszywek"? Zapraszamy do galerii zdjęć, na których pokażemy różnice pomiędzy najczęściej mylonymi grzybami trującymi i jadalnymi.

📢 Nowe skutki uboczne preparatów na COVID-19 AstraZeneca i Johnson & Johnson – EMA aktualizuje listę!

Obok znanych już skutków ubocznych szczepionek przeciw COVID-19 firm AstraZeneca i Johnson & Johnson pojawiły się nowe. Europejska Agencja Leków (EMA) zaktualizowała listę niepożądanych odczynów poszczepiennych występujących po podaniu tych preparatów.

📢 Tylko u nas! Hit! Nasza aktorka Joanna Opozda z rodziną z Buska kupiła luksusowy hotel na Madagaskarze. Zobaczcie zdjęcia i film

Sto metrów do morza, prywatna plaża i park - piękna aktorka z Buska - Zdroju Joanna Opozda wyjechała z całą swoją rodziną na Madagaskar i jak dowiedziało się "Echo Dnia" rozkręca tam rodzinny biznes. Państwo Opozdowie kupili na wyspie kompleks hotelowy, obecnie go rozbudowują i modernizują, wielkie otwarcie planowane jest na kwiecień tego roku. W galerii zdjęć zobaczcie jak prezentuje się kompleks.

ZOBACZ KONIECZNIE

Podatek od psa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie