Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prawdy i mity o elektrycznych autach na targach Enex w Kielcach

Marzena Smoręda
Do BMW i3 zasilanego elektrycznością przymierzało się w środę na targach Enex wielu fanów motoryzacji.
Do BMW i3 zasilanego elektrycznością przymierzało się w środę na targach Enex wielu fanów motoryzacji. Dawid Łukasik
Jedną z licznych atrakcji dla amatorów supernowoczesnych technologii są na trwających w Kielcach do czwartku, 2 marca, Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki Enex 2017 jest prezentacja samochodów napędzanych elektrycznie. Można odbyć w nich bezpłatną próbną jazdę, a przede wszystkim poznać ich zalety czy słabe punkty.

Auta elektryczne, coraz popularniejszy produkt na polskim rynku, prezentowane są na tegorocznych targach Enex przez dealera marki BMW – BMW ZK Motors z Kielc.

- Z BMW i otwieramy nową erę, w której samochody po raz pierwszy zaprojektowane są całkowicie pod kątem ekologicznej mobilności. Tak więc, prezentowane na targach Enex BMW i3 to coś więcej, niż tylko samochód – tłumaczy Wioletta Kundera, doradca do spraw sprzedaży w ZK Motors.

Wymienia zalety auta. - BMW i3 to na wskroś ekologiczny samochód, już od etapu projektu i produkcji. Materiały potrzebne do jego produkcji pochodzą z surowców odnawialnych lub recyklingu. Innowacyjne, aerodynamiczne rozwiązania zmniejszają opory powietrza i zużycie energii. BMW i3 w 95 procentach nadaje się do recyklingu, a włókna węglowe, z których wykonana jest ultralekka kabina, produkowane są całkowicie przy użyciu energii odnawialnej.

Oprócz tego BMW i3 porusza się całkowicie bez hałasu, spalin i zapachów, a tym samym zmniejsza zanieczyszczenie powietrza w miastach i pozwala oddychać czystszym powietrzem.

Samochody o napędzie elektrycznym, które spotkać już można na naszych drogach, wkrótce staną się codziennością. Produkuje je już kilka firm motoryzacyjnych, jak między innymi Mercedes, BMW, Nissan czy Toyota.

– Oczywiście nie stanie się to z dnia na dzień, ale proces wprowadzania ich na rynek już się rozpoczął. Wystarczy spojrzeć na mapę. W Kielcach jest już siedem punktów, w których można ładować elektryczne auta, ale można to także robić w domu. Naładowane auto może przejechać, w zależności od warunków, około 200 kilometrów. Koszt auta wynosi, w zależności od wersji, od około 160 do 220 tysięcy złotych, a cenę jazdy na dystansie 100 kilometrów szacuje się na 6 złotych. Kabina pasażerska z wysoko wytrzymałego karbonu jest nie tylko lżejsza o 30 procent od aluminium, a wiec zmniejsza masę pojazdu, ale i oferuje optymalne bezpieczeństwo. Silnik elektryczny o wysokim momencie obrotowym pozwala BMW i3 niemal natychmiast ruszyć z miejsca i już na pierwszych metrach bez problemu zostawić w tyle samochody o wyższej mocy. Nasze auta elektryczne można także wynajmować. Miesięczny koszt to 2 tysiące złotych – tłumaczy Wioletta Kundera

Targi, podczas których można także zasiąść za kierownicą auta przyszłości czynne są w czwartek w godzinach 9-16. Wstęp jest bezpłatny po rejestracji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Prawdy i mity o elektrycznych autach na targach Enex w Kielcach - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia