Prawie 10 milionów złotych na inwestycje w gminie Morawica. Przybędzie firm i miejsc pracy [WIDEO]

Marzena Smoręda
Marzena Smoręda
W poniedziałek, 8 listopada, przekazano pieniądze z Programu Inwestycji Strategicznych i programu „Cyfrowa Gmina”. Na zdjęciu, od lewej: Anna Krupka - wiceminister sportu, Marian Buras - burmistrz Morawicy i Krzysztof Słoń - senator Prawa i Sprawiedliwości.
W poniedziałek, 8 listopada, przekazano pieniądze z Programu Inwestycji Strategicznych i programu „Cyfrowa Gmina”. Na zdjęciu, od lewej: Anna Krupka - wiceminister sportu, Marian Buras - burmistrz Morawicy i Krzysztof Słoń - senator Prawa i Sprawiedliwości. Zdjęcia Krzysztof Krogulec
Udostępnij:
Są pieniądze na kolejne inwestycje w gminie Morawica. W poniedziałek, 8 listopada, wiceminister Anna Krupka i senator Krzysztof Słoń ogłosili, że prawie 10 milionów złotych z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład pozwoli na uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Dębskiej Woli w podstrefie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice.

Polski Ład dla gminy Morawica

- Łącznie blisko 10 milionów złotych z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład przeznaczone zostanie na uzbrojenie tych terenów, potrzebną infrastrukturę drogową oraz kanalizacyjną, w ślad za tym powstaną nowe miejsca pracy. Dzięki temu miasto i gmina Morawica będą rozwijały się jeszcze szybciej. To bardzo ważna inwestycja i bardzo ważny projekt, jeden z nielicznych realizowanych w ramach Polskiego Ładu, w województwie świętokrzyskim, który zakłada inwestycje w tereny przemysłowe. Nowy impuls rozwojowy, po pandemii koronawirusa jest niezwykle potrzebny nie tylko gminie Morawica, ale także powiatowi kieleckiemu oraz całemu województwu – mówiła Anna Krupka.

- Pieniądze, które pozyskaliśmy z programu Polski Ład przeznaczymy na uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Dębskiej Woli. Brakuje nam jeszcze między innymi kanalizacji, przepompowni, a także kilku kilometrów dróg. które będą mogły powstać. Do zainwestowania w tym miejscu gotowi są już także nowi inwestorzy - dodaje burmistrz. Są już chętni do inwestowania na tych terenach. Te pieniądze będą procentowały w przyszłości. Zakładamy, że przyczynią się do powstania około tysiąca nowych miejsc pracy. To są bardzo potrzebne pieniądze i jestem bardzo wdzięczny za ich przyznanie – mówił Marian Buras - burmistrz Morawicy.

Jak mówił senator Krzysztof Słoń, gmina Morawica, która po raz kolejny uznana została za najlepszą w Polsce i wytycza kierunki rozwoju w regionie.

- Trudno nie zabiegać więc o inwestycje w tej gminie, bo gdzie jak nie tu inwestuje się w przyszłość.

Uzbrojenie terenów inwestycyjnych i budowa nowych dróg, to strzał w dziesiątkę, jeżeli chodzi o pomysły inwestycyjne w Polskim Ładzie. Cieszymy, że te tereny już niebawem zostaną uzbrojone, a w przyszłości nowe firmy będą otwierać tu swoja działalność, przyczyniając się do rozwoju gminy i całego regionu.

W poniedziałek wiceminister Anna Krupka i senator Krzysztof Słoń przekazali wójtowi gminy Morawica symboliczny czek na kwotę 100 tysięcy złotych z przeznaczeniem na inwestycje w cyfryzację i e-administrację w ramach rządowego programu „Cyfrowa Gmina”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Materiał oryginalny: Prawie 10 milionów złotych na inwestycje w gminie Morawica. Przybędzie firm i miejsc pracy [WIDEO] - Echo Dnia Świętokrzyskie

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie