MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent Ukrainy odwiedził firmę Michała Sołowowa!

Jarosław PANEK, [email protected]
Prezydent Ukrainy, Wiktor Juszczenko zwiedza zakład produkcyjny Barlinka w Winnicy. Fot. Barlinek
Prezydent Ukrainy, Wiktor Juszczenko zwiedza zakład produkcyjny Barlinka w Winnicy. Fot. Barlinek
Bezodpadowa produkcja, a także szeroko zakrojona akcja ekologiczna wzbudziły największe zainteresowanie prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki, który odwiedził jedną ze spółek Michała Sołowowa!

30 czerwca tego roku prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko odwiedził spółkę Barlinek Invest - największe przedsiębiorstwo przetwórstwa drzewnego na Ukrainie, należące do polskiej giełdowej spółki Barlinek, kontrolowanej przez kieleckiego biznesmena Michała Sołowowa.

Co zainteresowało prezydenta?

Juszczenko z uwagą obejrzał nie tylko wydziały produkcyjne deski barlineckiej, ale również linie pakowania oraz magazyn wyrobów gotowych. Duże zainteresowanie tego szczególnego gościa wywołała także linia produkująca ekologiczne biopaliwo, czyli znany już doskonale w Polsce pelet drzewny.

Prezydentowi Ukrainy podobało się zwłaszcza to, że że technologia produkcji barlineckiej deski oraz peletu jest bezodpadowa. Jego prawdziwe zaciekawienie wzbudziły także ekologiczne inicjatywy Barlinka, w szczególności akcja sadzenia młodych drzew, prowadzona zarówno w Polsce jak i na Ukrainie (tak zwany program „1 za 1”, czyli sadzenie jednego drzewa za każdą sprzedaną paczkę deski. Dzięki temu Barlinek posadził już… 4 miliony drzew i ten las ciągle rośnie.

Wiktor Juszczenko spotkał się również z pracownikami i kierownictwem firmy. Ukraiński zakład Grupy Barlinek uważany jest za największą i najnowocześniejszą inwestycję branży drzewnej w tym państwie. Moce produkcyjne tutejszej fabryki zakładu to 2 miliony metry sześcienne deski podłogowej rocznie.

Modelowa inwestycja

Podobnie jak w rodzimym Barlinku, zakład w Winnicy przeprowadza pełen proces przerobu drewna: od kłody po gotową podłogę. Dlatego też oprócz linii deski podłogowej, powstało pełne zaplecze produkcyjne, a więc skład surowca, tartak z fryzarnią, suszarnia, magazyn i centrum logistyczne. Obok wydziałów związanych bezpośrednio z produkcją deski barlineckiej, na terenie zakładu znajduje się kotłownia oraz fabryka peletu, o mocy wytwórczej 17 tysięcy ton rocznie.

Uruchomienie przez grupę Michałą Sołowowa zakłądu na Ukrainie pozwoliło tu stworzyć ponad 800 miejsc pracy. Większość pracowników, w tym także na stanowiska kierownicze, rekrutowano na miejscu. Blisko roczne przygotowania i szkolenia dla wybranych osób w Polsce pozwoliły na poznanie tajników produkcji deski barlineckiej oraz przygotowanie do zajmowania kluczowych stanowisk w firmie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz handlu w niedzielę. Klienci będą zdezorientowani?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia