Projekt Zakładu Doskonalenia Zawodowego dla na-uczycieli dobiegł końca

Bartosz OSZCZEPALSKI, [email protected]
Ekspert do spraw edukacji dr inż. Janusz Figurski na konferencji podsumowującej projekt „Profesjonalny nauczyciel zawodu” mówił o zmianach w szkolnictwie zawodowym.
Ekspert do spraw edukacji dr inż. Janusz Figurski na konferencji podsumowującej projekt „Profesjonalny nauczyciel zawodu” mówił o zmianach w szkolnictwie zawodowym.
Udostępnij:
Zakończył się projekt Zakładu Doskonalenia Zawodowego „Profesjonalny nauczyciel zawodu” finansowany ze środków z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Realizacja projektu została zaplanowana na terenie woje-wództwa świętokrzyskiego w okresie od 15 grudnia 2010 roku do 31 grudnia 2011 roku. Przeprowadzanie działań w jego ra-mach odbyło się na podstawie umowy zawartej pomiędzy Za-kładem Doskonalenia Zawodowego w Kielcach a Ministerstwem Edukacji Narodowej.

 

- Głównym celem naszego projektu było podniesienie podczas praktyk zawodowych kompetencji w zakresie umiejętności teoretycznych i praktycznych przez 50 nauczycieli z kieleckich szkół, którzy uczą przedmiotów zawodowych w branży budow-lanej, gastronomicznej i turystycznej. Dodam, że praktyki te miały charakter niestandardowy, bo to nauczyciele decydowali na specjalnych seminariach, co ma się w nich znaleźć. Ponadto warto zaznaczyć, że program praktyk był konsultowany z pracodawcami – informuje dyrektor projektu Edyta Kraska.

 

- Dwutygodniowe praktyki dla nauczycieli odbywały się w lipcu w kieleckich firmach budowlanych, restauracjach i biurach podróży. Współpracę z nami podjął między innymi Dorbud, Fabet, Hotel Kongresowy, Hotel Magnolia i biuro podróży „Sigma”. W sierpniu organizowaliśmy wyjazd studyjny dla nauczycieli do Berlina. W tym mieście polscy nauczyciele spotkali się z niemieckimi rzemieślnikami i przedsiębiorcami i rozmawiali o współpracy szkół zawodowych z firmami, która w Niemczech stoi na wyższym poziomie niż w naszym kraju. Po powrocie do Polski nauczyciele wspólnie przygotowywali przykładowe lekcje z przedmiotów zawodowych, w których bardzo ważne jest aktywne uczestnictwo uczniów. Ponadto każda z branż opracowywała poradnik, w którym umieszczone zostały wskazówki dla tych pedagogów, którzy nie brali udziału w projekcie – dodaje Edyta Kraska.

 

Projekt został zakończony konferencją podsumowującą, podczas której wręczono certyfikaty dla uczestników projektu.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie