MKTG SR - pasek na kartach artykułów

PRZETWÓRSTWO MIĘSA ZYCHOWICZ, Daleszyce - Lider Regionu 2010, Handel Detaliczny

Redakcja
PRZETWÓRSTWO MIĘSA ZYCHOWICZ, Daleszyce - Lider Regionu 2010, Handel Detaliczny
PRZETWÓRSTWO MIĘSA ZYCHOWICZ, Daleszyce - Lider Regionu 2010, Handel Detaliczny
Niezwykle bogata oferta smacznych wędlin, wyrobów gar-mażeryjnych i mięs to wizytówka naszego kolejnego laureata, firmy Przetwórsto Mięsa Zychowicz, która w minionym roku obchodziła jubileusz dwudziestolecia działalności. Różnorodny asortyment i dbałość o doskonały smak wyrobów zaczarowały wielu klientów. Ogromne wrażenie wywarły także na naszej kapitule.

Nazwisko Zychowicz to dziś bardzo mocna marka wędli-niarska, doskonale znana ze swoich wyrobów na ziemi świętokrzyskiej. Cenią ją nie tylko klienci indywidualni, którzy często z samego rana pędzą do sklepów oznaczonych charakterystycz-nym niebieskim szyldem po świeże i aromatyczne wędliny na śniadanie oraz doskonały wybór mięs do obiadów i pieczeni.

Niebywały sukces wyrobów marki Zychowicz miał skromne początki. Wszystko zaczęło się w 1990 roku, kiedy to Henryka i Julian Zychowiczowie założyli w położonych nieopodal Kielc Daleszycach skromny, rodzinny interes, od samego początku nastawiony na dynamiczny rozwój. Początkowo firma zajmowała tylko cztery niewielkie pomieszczenia: ubojnię, halę produkcyjną, chłodnię oraz halę sprzedaży i zatrudniała 12 pracowników. Przygotowywane z ogromną starannością i dbałością wyroby bardzo szybko zyskały aprobatę konsumentów – najpierw w Daleszycach, a następnie w coraz bardziej oddalonych punktach sprzedaży.

Nieustannie rosnące zainteresowanie klientów i zapotrzebowanie na produkty markowane nazwiskiem Zychowicz były motorem napędowym zmian. Szybko uzyskana pozycja na rynku lokalnym i, jak często podkreśla właścicielka, za-dowolenie i uznanie coraz większej liczby konsumentów były najlepszą motywacją do ciągłego rozwijania przedsiębiorstwa i ulepszania produktów.

W kolejnych latach rozpoczęła się systematyczna rozbudowa bazy produkcyjnej, przeprowadzano remonty, moderni-zowano budynki oraz rozbudowano zakład produkcyjny. Syste-matycznie wprowadzano także najnowsze rozwiązania techno-logiczne i kupowano nowe maszyny. Wejście Polski do grona państw członkowskich Unii Europejskiej w 2004 roku to kolejny znaczący moment w dziejach przedsiębiorstwa. Dzięki ogrom-nemu zaangażowaniu właścicieli, rodziny oraz systematycznie powiększającego się zespołu pracowników szybo sprostano postawionym wymaganiom i dostosowano zakład produkcyjny do sztywnych, surowych wymogów jakościowych narzuconych przez Wspólnotę.

Firma nie poprzestaje jednak na tym, co już osiągnęła. Każdego dnia powstają nowe receptury i nowe pomysły na smakowite wędliny. Nie byłoby ich, gdyby nie inwestycje w no-woczesne maszyny do produkcji, które wbrew pozorom pozwalają na… zachowanie tradycyjnych smaków z polskiej wsi, jakie wielu z nas pamięta i poszukuje, odcinając się od wszechobecnej „plastikowej” żywności.

Obecnie Przetwórstwo Mięsa Zychowicz zatrudnia około 260 osób – wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem w branży mięsnej. To jeden z wiodących pracodawców na terenie gminy Daleszyce, który zapewnia stabilizację ekonomiczną wielu rodzinom. Firma rozwinęła się dzięki dużemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy właścicieli, rodziny i pracowników. Jak często podkreśla właścicielka, Henryka Zychowicz, źródłem sukcesu firmy jest również odpowiednie, pozytywne nastawienie do pracy i ludzi, a największą motywacją do nieustannej, wytrwałej pracy – zadowolenie klienta i jego uznanie.

W ciągu 20 lat działalności rodzinny interes rozrósł się i zdobył grono oddanych i zadowolonych z oferowanych wyro-bów konsumentów. By ułatwić im dotarcie do całego produkowanego asortymentu Przetwórstwo Mięsa Zychowicz stworzyło sieć własnych sklepów firmowych i patronackich, którą nieustannie poszerza. Obecnie firma posiada 34 sklepy firmowe, z czego 13 znajduje się w Kielcach, a pozostałe głównie na terenie województwa świętokrzyskiego.

Najwyższa jakość wyrobów i ich wyborny smak zostały docenione nie tylko przez konsumentów. Przedsiębiorstwo otrzy-mało szereg prestiżowych nagród, między innymi Skrzydła 2006 za „Wyroby Swojskie", Skrzydła 2007 za „Wędzonki z Wędzarni”, Manager EuroFIRMY dla Henryki Zychowicz, Euro-Partner 2008, wyróżnienie za „Kiełbasę Swojską” w plebiscycie Echa Dnia „Nasze Dobre Świętokrzyskie” 2008, czy tytuł „Najlepszy Produkt Świętokrzyski” dla Szynki z Beczki w 2009 roku, w drugiej edycji konkursu „Nasze Dobre Świętokrzyskie” oraz niedawno otrzymaną nagrodę dla firmy „Ambasador Regionu 2010”.

Największym zamierzeniem firmy na najbliższy czas jest promowanie i dbanie o markę firmy oraz poszerzanie sieci sprzedaży. Jak zaznacza właścicielka, Henryka Zychowicz, marka sygnowana jej nazwiskiem ma kojarzyć się z wyjątkowym swojskim smakiem, z wysoką jakością wyprodukowanych wędlin, świeżym towarem, miłą oraz profesjonalną obsługą w sklepach firmowych. A w nich każdy znajdzie coś dla siebie – wspaniałe, aromatyczne i kruche tradycyjne wyroby oparte na sprawdzonych recepturach, czyli swojskie szynki, serię Wędzonek z beczki, kiełbasy czy serię pasztetów świątecznych z żurawiną, grzybami albo śliwką, które szybko podbiły serca nawet najbardziej wybrednych smakoszy.

Firmowe hasło brzmi „Tradycja zobowiązuje” i zgodnie z nim Przetwórstwo Mięsa Zychowicz konsekwentnie dąży do oferowania jak najlepszych i jak najbardziej wartościowych, typowo swojskich wyrobów.

 

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia