MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przybędzie sześćdziesiąt etatów!

Marzena SMORĘDA, [email protected]
Sześćdziesiąt miejsc pracy powstanie w świętokrzyskich firmach dzięki projektowi Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Kielcach
Sześćdziesiąt miejsc pracy powstanie w świętokrzyskich firmach dzięki projektowi Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Kielcach
Sześćdziesiąt miejsc pracy powstanie w świętokrzyskich firmach dzięki projektowi Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Kielcach. Nowe etaty będą dofinansowane z funduszy unijnych.

Kilka dni temu podpisano w siedzibie SIPH ostatnią z 24 umów, związanych z projektem „Wspólnie przeciwdziałamy bezrobociu – subsydiowane zatrudnienie”. Na ich mocy mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z całego województwa zobowiązały się utworzyć w sumie 60 miejsc pracy dla osób pozostających bez zatrudnienia. Skorzystają na tym nie tylko bezro-botni. Przedsiębiorcy przez rok otrzymywać będą do 50 procent (ale nie więcej niż 1700 złotych miesięcznie na osobę) kosztów wynagrodzenia nowych pracowników.

Wśród uczestników projektu jest Globtrak Polska, której autorskie systemy GPS monitorują środki transportu w przedsiębiorstwach.

– Zastanawialiśmy się nad przyjęciem nowego pracownika, gdy na stronie internetowej SIPH pojawiła się informacja o projekcie subsydiowanego zatrudnienia – mówi Monika Kopeć, wiceprezes kieleckiej spółki Globtrak Polska. – To przyspieszyło decyzję. Podpisaliśmy umowę ze Staropolską Izbą i od 1 lutego zatrudniliśmy jeszcze jednego serwisanta, który zasilił ekipę montującą nasze systemy w całej Polsce. Liczymy, że zamówień będzie przybywać i nowe stanowisko utrzymamy po zakończeniu projektu.

Przedsiębiorstwa, które uczestniczą w przedsięwzięciu SIPH, działają w wielu branżach, między innymi w hotelarstwie, produkcji odzieży roboczej, handlu hurtowym i detalicznym, w ubezpieczeniach, produkcji betonu towarowego, w usługach kosmetycznych, rachunkowych oraz w budownictwie. Dwie firmy zdecydowały się utworzyć aż siedem stanowisk.

– Ten projekt stwarza małym przedsiębiorstwom szansę rozwoju – twierdzi Ryszard Zbróg, prezydent Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. – Jego trudność polega na skojarzeniu bezrobotnych z przedsiębiorcami poszukującymi osób o określonych kwalifikacjach. Ale my mamy w tej mierze doświadczenie, gdyż subsydiowaniem zatrudnienia zajmowaliśmy się już z powodzeniem wykonując zadania dwóch projektów. Przy wsparciu Staropolskiej Izby i funduszy unijnych powstało 200 miejsc pracy.

Projekt „Wspólnie przeciwdziałamy bezrobociu – subsydiowane zatrudnienie” realizowany jest przez SIPH w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Działanie 6.1.1 na podstawie umowy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Kielcach, pełniącym rolę Instytucji Pośredniczącej drugiego stopnia. Współfinansowanie pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia