MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przygotowania do Agrotechu na ostatniej prostej. Od piątku wielkie korki

lima
Firma HARDI prezentuje samojezdny opryskiwacz ALPHA evo w wersji na 2014 rok – z silnikiem DPF, z nowym napędem EcoDrive i całkowicie automatycznym systemem cieczowym.
Firma HARDI prezentuje samojezdny opryskiwacz ALPHA evo w wersji na 2014 rok – z silnikiem DPF, z nowym napędem EcoDrive i całkowicie automatycznym systemem cieczowym. Dawid Łukasik
21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech przyciągają do Kielc rolników z całej Polski. Przewidywane jest, że w tym roku zostanie pobity kolejny rekord i wystawę innowacyjności światowego agrobizneu zobaczy ponad 58 tysięcy zwiedzających.

W piątek od godzin porannych występują utrudnienia w ruchu drogowym na obwodnicy Kielc w okolicy Targów Kielce. Obserwowany jest wzmożony ruch oraz tworzą się gigantyczne korki. Utrudnienia i zatory tworzą się także na wszystkich ulicach okalających teren Targów Kielce m.in. na ul. Zakładowej, Batalionów Chłopskich, Wystawowej czy Kongresowej.

Zapowiada się największa wystawa w historii wszelkich imprez Targów Kielce. Na ponad 60 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, lokalizują się stoiska ponad 700 wystawców z kilkunastu państw świata, prezentujących setki wielkich maszyn i bezkonkurencyjnych ofert, a także dysponujących wszelką wiedzą z zakresu nowoczesnego rolnictwa. Targi Kielce szacują, że od piątku, do niedzieli wystawę zwiedzi ponad 58 tysięcy osób. - To zdecydowanie największe targi rolnicze w halach w Polsce i najważniejsze wydarzenie w środowisku rolniczym – podkreśla Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targów Kielce.

 

Wśród ofert stoisk największą uwagę skupiają ciągniki, maszyny, narzędzia,     urządzenia do produkcji roślinnej i zwierzęcej, maszyny i urządzenia ogrodnicze i leśne, wiele z nich to nowości i premiery, w których zastosowano najnowsze zdobycze technologii tak światowych producentów jak Case IH, Claas, Same Deutz-Fahr, Valtra, New Holland, John Deere, ale i polskich Ursusa, czy Crystala. Rolnicy zapoznają się ofertą środków do produkcji rolniczej, między innymi nasion roślin rolniczych, środków ochrony roślin i nawozów, pasz i dodatków paszowych, jak Agrocentrum, Arkop, Ekopolon, Syngenta, Synthos, Siarkopol. Sprawdzą najciekawsze akcesoria dla rolnictwa i możliwości budownictwa inwentarskiego, oferowane między innymi przez takie firmy jak A-Lima-Bis, Klimat czy Frisomat.

SPRAWDŹ PEŁNĄ LISTĘ WYSTAWCÓW AGROTECHU

Informacją na temat wykorzystania funduszy unijnych, możliwościach rozwoju i promocji gospodarstw będą służyli przedstawiciele instytucji związanych z rolnictwem, Agencje Rynku Rolnego oraz Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, także Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu, czy Państwowa Inspekcja Pracy. Agrotech to również spotkania z politykami zajmującymi się sprawami wsi, przewidywana jest wizyta ministra rolnictwa Marka Sawickiego.

 

Dopełnieniem tego wielkiego spektaklu innowacyjności, są szkolenia i prelekcje związane z bieżącą rolniczą problematyką. Będą tak poruszane między innymi tematy dotyczące nowego systemu płatności bezpośrednich, możliwości ich wykorzystania, wdrażanie zazielenienia, czy nawet zalety jazdy automatycznej ciągnikiem.

SPRAWDŹ PROGRAM KONFERENCJI I SZKOLEŃ AGROTECHU

Informacje dla zwiedzających:

Ceny biletów wstępu:
normalny: 8 zł
ulgowy: 5 zł (dla młodzieży szkolnej i studenckiej oraz grup zorganizowanych powyżej 15 osób - opiekun bezpłatnie)

Ceny biletów parkingowych:
samochody osobowe: 15 zł
autokary: 30 zł

Cena katalogu: 20 zł

Cena katalogu w wysyłce pocztowej po zakończeniu targów (obejmuje koszty wysyłki): 35 zł

Godziny otwarcia targów:
piątek, 27 marca: 10.00-17.00
sobota, marca:   9.00-17.00
niedziela, 29 marca: 9.00-16.00

Dojazd do targów:
autobusem MPK - linie: 25 (przystanek Targi Kielce), 110 (przystanek Zakładowa), 36, 37, 54, 112 (przystanek Batalionów Chłopskich III), 9, 32 (przystanek Łódzka/Przęsłowa) - zobacz rozkłady jazdy autobusów MPK Kielce

samochodem ZOBACZ MAPĘ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia