Przyszłość PREMY nadal niepewna

Bartosz OSZCZEPALSKI [email protected]
Kielecka PREMA, będąca potentatem na krajowym rynku pneumatyki, obecnie znajduje się w trakcie prywatyzacyji.
Kielecka PREMA, będąca potentatem na krajowym rynku pneumatyki, obecnie znajduje się w trakcie prywatyzacyji.
Udostępnij:
Związkowcy z PREMY spotkali się z przedstawicielami dwóch oferentów – PNEUMAT SYSTEM i Fabryką Okuć Meblowych STALMOT, którzy zainteresowani są kupnem spółki. Nie szczędzą krytycznych słów wobec STALMOTU.

Kielecka PREMA, będąca potentatem na krajowym rynku pneumatyki, obecnie znajduje się w trakcie prywatyzacyji. Pod uwagę przy wyborze potencjalnego właściciela brane są trzy firmy: STALMOT z Nidzicy, PNEUMAT System z Wrocławia oraz Progress Eco. Dwie pierwsze odbyły już spotkanie ze związkowcami w sprawie przyszłości spółki. Nie potoczyło się ono tak, jakby chciały tego obie strony.

 

OBAWY O PRZYSZŁOŚĆ

„W sposób jednoznaczny wyrażamy negatywną opinię o postawie zarządu spółki STALMOT na spotkaniu ze związkami zawodowymi. Wyrażane przez nich opinie o relacjach pracodawca – pracownicy skłaniają się do wniosku, że postawy takie rodzić muszą konflikty i w związku z tym nie rokują na harmonijną współpracę, która jest przecież jednym z warunków rozwoju firmy. Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność stoi, więc na stanowisku, że okoliczność ta winna być wzięta pod uwagę w procesie podejmowania decyzji prywatyzacyjnych – czytamy w specjalnym oświadczeniu wysłanym przez związkowców do mediów.

 

PRACOWNICZY INTERES

Słowa te potwierdza Robert Kułaga, przewodniczący NSZZ Solidarność w PREMIE. – Po spotkaniu mamy mieszane uczucia. Bardzo dobre wrażenie zrobili na nas przedstawiciele PNEUMAT SYSTEM. Przede wszystkim jest to firma działająca w tej samej branży, co PREMA i znająca dobrze specyfikę naszego zakładu. Istotne jest również to, że firma ma pozytywnie nastawienie do działalności związków zawodowych w zakładzie, jako reprezentacji pracowników. Niestety, niepokojące sygnały płyną od przedstawicieli STALMOTU. Widać, że inwestor w razie przejęcia spółki nie będzie dążył do ułożenia sobie dobrych relacji z nami. Nie rokuje to dobrze na przyszłość. O szczegółach powiemy po rozmowie z prezesem PREMY i przedstawicielami Ministerstwa Skarbu Państwa. Jeśli dobrze prosperująca spółka państwowa musi już zostać sprywatyzowana, to powinno odbywać się to w zgodzie z interesami pracowników – wyjaśnia Robert Kułaga.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie