Rada Przedsiębiorczości z listem otwartym do Marszalek Witek oraz Szefów Klubów Parlamentarnych. "Grożą nam lockdowny"

OPRAC.:
Maciej Badowski
Maciej Badowski
Jak wyjaśniono, "główną troską jest uniknięcie wielu ofiar śmiertelnych, przepełnienia szpitali i lockdownu".
Jak wyjaśniono, "główną troską jest uniknięcie wielu ofiar śmiertelnych, przepełnienia szpitali i lockdownu". Adam Jankowski/ Polska Press
Udostępnij:
- W Polsce konieczne są rozwiązania, które powstrzymają rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa- apeluje Rada Przedsiębiorczości i dodaje, że jeśli szybko ich nie wprowadzimy, to skutki zaniechania boleśnie odczują wszyscy: gospodarka, przedsiębiorcy i pracownicy.

- W sytuacji rozpędzającej się czwartej fali zakażeń Covid-19 i trudnej sytuacji w ochronie zdrowia, zapewnienie bezpieczeństwa obywateli staje się priorytetem. Konieczne zatem jest wprowadzenie takich rozwiązań, które mogą być efektywne w walce z pandemią- pisze Rada Przedsiębiorczości.

Zwrócono także uwagę na fakt, że "główną troską jest uniknięcie wielu ofiar śmiertelnych, przepełnienia szpitali i lockdownu". Przedstawiciele Rady wzywają rząd do uwzględniania, przy podejmowaniu decyzji, zaleceń Rady Medycznej przy Premierze. - Apelujemy również o zintensyfikowanie działań edukacyjnych i informacyjnych, w szczególności w mediach publicznych- dodano.

Jednocześnie jako przykład podano, że wiele rządów państw UE, nie zważając na protesty różnych grup społecznych, wprowadza rozwiązania, które mają zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Dlatego zdaniem Rady w Polsce również konieczne są rozwiązania, które powstrzymają rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa. - Jeśli szybko ich nie wprowadzimy, to skutki zaniechania boleśnie odczują wszyscy: gospodarka, przedsiębiorcy i pracownicy- napisano.

W środę w Sejmie odbyło się spotkanie marszałek Elżbiety Witek z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych. Tematem było wypracowanie projektu ws. weryfikacji szczepień. Poza posłami i senatorami w spotkaniu udział wzięli m.in. wiceminister zdrowia Waldemar Kraska i przedstawiciele Rady Medycznej.

- Moje zaproszenie było po to, żeby zorientować się czy są takie kwestie, które nas łączą. Dyskusja była bardzo rzeczowa, padały konkretne propozycje - podkreśliła na konferencji prasowej po spotkaniu marszałek Witek. Jak dodała, "każdy miał prawo wypowiedzieć się dwukrotnie".

- Próbujemy. Uważam, że z każdego takiego spotkania wynikają pozytywne rzeczy, bo każda rozmowa czegoś uczy. Mam nadzieję że uda się wprowadzić rozwiązania, które nie będą dotkliwe dla obywateli - podkreśliła.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Materiał oryginalny: Rada Przedsiębiorczości z listem otwartym do Marszalek Witek oraz Szefów Klubów Parlamentarnych. "Grożą nam lockdowny" - Polska Times

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Witek, ty tępa peezdo.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie