1 liga koszykarzy. Hydrotruck Radom po emocjach i dogrywce wygrał w Poznaniu!

Sylwester Szymczak
Tadeusz Klocek
W meczu drugiej kolejki Suzuki 1. Ligi, Basket Poznań okazał się bardzo solidnym rywalem i był bliski pokonania Hydrotrucku Radom. Doszło do dogrywki, gdzie górą była ekipa z Radomia.

Basket Poznań - Hydrotruck Radom 89:94 (20:21, 23:22, 16:15, 25:26, dogr. 5:10)
Hydrotruck: Olender 21 (7), ransom 17 (1), Patoka 17 (3), Zegzuła 15 (3), Jeszke 12, Wall 10 (1), Sowa 2, Zalewski 0.

To, że nie będzie to łatwy mecz, nasi koszykarze wiedzieli już przed meczem. Poznaniacy zmontowali mocny i ciekawy zespół. Całe spotkanie było bardzo wyrównane. W czwartej kwarcie wydawało się, że gospodarze nie oddadzą prowadzenia. Na 26 sekund przed końcem prowadzili 82:78. Celna trójką popisał się grający w specjalnej masce Filip Zegzuła. W kolejnej akcji piłkę stracił Tomaszewski, a Patoka dla naszej drużyny trafił trójkę. Pięć sekund przed końcem Marcin Dymała wyrównał stan meczu i doszło do dogrywki. W doliczonym czasie, więcej doświadczenia i skuteczności pokazali gracze z Radomia, którzy wywalczyli kolejne dwa punkty.