1 Liga. Radomiak Radom pokonał Olimpię Grudziądz 2:0. Bramka i asysta Damiana Nowaka. Radomiak jest już pewny gry w barażach o ekstraklasę!

Damian Nowak.
W meczu 31 kolejki Fortuna 1 Liga, Radomiak Radom pokonał 2:0 Olimpię Grudziądz. Gole dla Radomiaka strzelali, Damian Nowak i Rafał Makowski. Radomiak wygrywając z Olimpią zapewnił sobie już grę w barażach o awans do PKO Ekstraklasy.

Radomiak Radom - Olimpia Grudziądz 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Damian Nowak 11, 2:0 Rafał Makowski 73.
Radomiak:Miszta - Jakubik, Świdzikowski, Karwot, Abramowicz, Michalski (78 Lewandowski), Kaput (84 Banasiak), Makowski, Mikita, Górski(64 Leandro), Nowak.
Olimpia: Sapela - Wawszczyk, Kamiński, Augusto, Kona, Ciechanowski, Medfai (70 Janczukowicz), Frelek, Embalo, Szywacz, Bogusławski.
Żółte kartki: Wawszczyk, Bogusławski (Olimpia),
Sędzia: Marcin Kochanek (Opole)
Widzów: 1020.

Radomiak do meczu z Olimpią przystąpił dość poważnie osłabiony, bez swojego podstawowego obrońcy, Mateusza Cichockiego. Powód? Kontuzja, jakiej doznał na sobotnim treningu. Podkręcił staw skokowy. W poniedziałek piłkarz Radomiaka jedzie na badania i dopiero wtedy okaże się, ile potrwa przerwa w grze Mateusza Cichockiego.

Za Mateusza Cichockiego na środku obrony wraz z Maciejem Świdzikowskim zagrał Meik Karwot.
Radomski szkoleniowiec wrócił do ustawienia z młodzieżowcem w bramce, Cezarym Misztą. Postawił na ofensywny wariant z dwoma napastnikami, Damianem Nowakiem i Maciejem Górskim.

Fantastyczny gol
Długo kibice nie czekali na bramkę. W 11 minucie po zagraniu piłki Dawida Abramowicza do Damiana Nowaka, a ten efektowną przewrotką z siedmiu metrów pokonał Łukasza Sapelę.
W 30 minucie powinno być już 2:0. Po zagraniu piłki przez Michała Kaputa do Macieja Górskiego, ten drugi w sytuacji sam na sam z bramkarzem Olimpii posłał piłkę nad bramką.

W 60 minucie zakotłowało się pod bramką gości. Piłka po strzale Rafała Makowskiego trafiła w jednego z graczy Olimpii, a dobitka Damiana Nowaka w ... słupek.
W 73 minucie po zagraniu Damiana Nowaka do Rafała Makowskiego, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Łukasza Sapelę.
W 79 minucie fantastyczną interwencją popisał się nasz bramkarz Cezary Miszta broniąc strzał głową Remigiusza Szywacza.
W odpowiedzi strzał Mateusza Lewandowskiego zablokowali obrońcy Olimpii.

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

QUIZ. Potrafisz rozpoznać radomskie gwiazdy sportu?

Co obecnie robią byli piłkarze Radomiaka Radom. Jedni nadal grają w piłkę, inni zostali trenerami, sędziami, prezesami