2. liga. Radomiak Radom - Błękitni Stargard 0:1. Zapis relacji na żywo z meczu 31. kolejki piłkarskiej drugiej ligi

Michał Nowak
Fragment meczu Radomiak Radom - Błękitni Stargard.
Fragment meczu Radomiak Radom - Błękitni Stargard. Tadeusz Klocek
Radomiak Radom w meczu 31. kolejki piłkarskiej drugiej ligi przegrał u siebie z Błękitnymi Stargard 0:1. Poniżej zapis relacji na żywo z tego pojedynku.

Radomiak Radom - Błękitni Stargard 0:1 (0:0)
Bramka: Brzeziański 87.
Radomiak: Haluch - Wawszczyk (60 Sokół), Klabnik, Grudniewski, Jakubik, Kaput (90 Winsztal), Karwot (74 Luz), Makowski, Banasiak, Rolinc (60 Mikita), Leandro.
Błękitni: Rzepecki - Szrek, Błyszko, Starzycki (78 M.Kwiatkowski), Rogala, Baranowski, Gawron (77 Brzeziański), Shimmura, Cywiński, A.Kwiatkowski, Kurbiel (90 Jabłoński).
Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice).
Żółte kartki: Banasiak, Kaput - Gawron, Baranowski.
Czerwona kartka: Jakubik [90].
Widzów: 3551.

90+3' KONIEC MECZU. Ciężko wytłumaczyć tę końcówkę w wykonaniu Radomiaka...
90+3' Jakubik nie wytrzymał ciśnienia. Faulował brzydko rywala, a potem jeszcze go odepchnął i sędzia pokazał mu czerwoną kartkę
90+2' rożny dla Radomiaka. W polu karnym rywali nawet Haluch. Strzela Jakubik, ale broni Rzepecki
90' co najmniej trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie
87' GOL DLA BŁĘKITNYCH... Brzeziański znalazł się w polu karnym, zwiódł obrońcę, oddał strzał i mamy gola. Niesamowite... Radomiak mógł być w niebie, a spadł do piekła
86' Nie ma gola... strzał Leandro nogami broni Rzepecki!
85' RZUT KARNY DLA RADOMIAKA! Z dystansu strzela Jakubik i jeden z graczy Błękitnych zagrywa ręką!
82' zaskakujące rozegranie wolnego przez Banasiaka. Rzepecki jednak połapał się w tym wszystkim
77' rzut wolny z narożnika pola karnego. Groźnie Rogala - nieznacznie spudłował
73' znów w natarciu Radomiak. Strzał Mikity jednak obok słupka
72' próbował Makowski, ale dobrze interweniuje Rzepecki
71' z lewej strony próbowali Mikita i Makowski. Pierwszemu z nich obrońcy wybili futbolówkę spod nóg, a drugi wywalczył rzut rożny, po którym jednak nie było zagrożenia
68' Błękitni w polu karnym gospodarzy. Kwiatkowski zgrywa po ziemi do Cywińskiego, ale jego strzał zbyt lekki, aby zagrozić Haluchowi
65' Leandro z powietrza mocno, ale bardzo niecelnie... piłka wychodzi na aut
62' Jakubik dośrodkowuje, ale wybijają defensorzy. Wcześniej dwie zmiany w Radomiaku. Na placu gry Mikita i Sokół, którzy zmienili Wawszczyka i Rolinca
56' zaspali defensorzy Radomiaka. Kurbiel miał dużo czasu na przyjęcie i oddanie strzału. Ostatecznie po rykoszecie piłka mija bramkę. Dużo szczęścia mieli zieloni!
51' Jakubik wpadł w szesnastkę rywali, ale jego uderzenie obronił Rzepecki
48' centra w pole karne Błękitnych, ale nieczysto w piłkę trafia Karwot
46' GRAMY! Zaczął Radomiak

*W przerwie mamy dla Was kilkanaście zdjęć z pierwszej połowy. Odnośnik poniżej!

45' KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
43' Kaput wbiegł w pole karne i zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta - z problemami na korner wybija Rzepecki
37' Makowski z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od jednego z jego kolegów i wyszła za linię końcową
36' w odpowiedzi zieloni, ale dośrodkowanie Leandro zbyt wysokie i zbyt mocne
35' centrostrzał Starzyckiego i piłka niemal wpadła do siatki!
31' bardzo ładne podanie Karwota do wchodzącego w pole karne Jakubika, ale uprzedził go bramkarz Błękitnych
30' po ziemi strzela Kurbiel i broni Haluch
29' jeden z obrońców chciał zgrać głową do swojego bramkarza i wyszedł z tego... rożny dla Radomiaka
27' rzut wolny dla zielonych z około 25 metrów. Świetne uderzenie Makowskiego, które z trudem broni Rzepecki!
25' ostre wejście Gawrona wślizgiem w nogi Karwota i pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu
22' z dystansu Rogala, ale bardzo niecelnie
18' piłka znów w polu karnym gości, znów wybijają jednak defensorzy
15' Shimmura próbował z dystansu, ale cóż... lepiej tę próbę chyba jednak przemilczeć - piłka wyszła na aut
14' ależ kontra Radomiaka! Makowski wyprowadził piłkę spod własnego pola karnego, podał na lewo do Banasiaka, a ten dośrodkowuje do Rolinca, którzy strzela głową. Piłka o centymetry mija bramkę gości!
12' po raz pierwszy dziś przyjezdni pod polem karnym Radomiaka. Akcja zakończyła się jednak niecelnym podaniem na wysokości 16 metra
9' rzut wolny dla gospodarzy, ale bez zagrożenia. Dośrodkowanie Banasiaka wybijają obrońcy. Na razie optyczna przewaga Radomiaka, co nie powinno dziwić. Błękitni ograniczają się do defensywy
4' kolejna szansa dla zielonych, ale uderzenie Makowskiego tym razem zablokowana przez obrońcę. Potem sędzia odgwizduje faul na bramkarzu gości
2' pierwszy strzał Radomiaka. Rzut rożny, dogranie w pole karne, tam do piłki dopadł Rolinc, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Futbolówka trafiła do Leandro i jego strzał był już celny, ale poradził sobie z nim Rzepecki
1' GRAMY! Zaczęli Błękitni

*Radomiak na zielono, Błękitni w biało-niebieskich strojach
*sędziowie wyprowadzają obie ekipy na murawę, za chwilę początek spotkania!

*Ławki rezerwowych:
Radomiak: Kochalski, Mikita, Kucharska, Winsztal, Luz, Sokół, Filipowicz.
Błękitni: Brzozowski, Jabłonski, Ogrodowski, Brzeziański, Kwiatkowski, Ostrowski.

*oba zespoły zakończyły już rozgrzewkę
*ze stadionu przy ulicy Narutowicza 9 w Radomiu wita Michał Nowak. Pozostało niespełna pół godziny do rozpoczęcia pojedynku
*Radomiak już dziś może wywalczyć awans do pierwszej ligi. Stanie się to wtedy, kiedy zieloni zwyciężą z Błękitnymi, a Elana Toruń, GKS Bełchatów i Olimpia Grudziądz nie wygrają swoich spotkań lub jeżeli Elana i GKS przegrają, a Olimpia Grudziądz nie wygra.