25 lat wolności? Internauci uważają, że teraz żyje się...

  25 lat wolności? Internauci uważają, że teraz żyje się gorzej jak za komuny!

  /mag/

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  25 lat wolności? Internauci uważają, że teraz żyje się gorzej jak za komuny!
  Wyniki sondy internetowej oraz dyskusja na forum portalu echodnia.eu pokazują, że przybywa ludzi niezadowolonych z takiej wolności.
  25 lat wolności? Internauci uważają, że teraz żyje się gorzej jak za komuny!
  Przy okazji rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów, które były w Polsce 4 czerwca 1989 roku, bardzo dużo mówiło się o odzyskaniu wolności po wielu latach komunistycznego zniewolenia.

  My zapytaliśmy zaś internautów z naszego regionu czy są zadowoleni z przemian, które zaszły w Polsce w ciągu ostatnich 25 lat? Sonda jest nadal aktywna, ale tylko w środę zagłosowało w niej ponad 250 osób.

  Przemiany akceptuje 31,8 procent głosujących, częściowo zadowolonych jest 12 procent, a 7,5 procent nie ma zdania na ten temat. Co ciekawe, a może i szokujące, prawie 50 procent głosujących (48,7 %) uważa, że teraz jest gorzej niż za komuny.

  Komentarze internautów na FORUM ECHODNIA.EU nie pozostawiają złudzeń co do wielkich dysproporcji w rozwoju społecznym i gospodarczym wolnej Polski:

  "(...) pamietam, ze pracowal tylko moj tata-8 godz, co roku jezdzilismy na 14 dni na wczasy (nie takie byle jakie, tylko do osrodkow danego zakladu), mielismy samochod i dom. a ja teraz co mam??? skonczone studia, zero perspektyw na prace, moge pomazyc o wczasach, licze kazdy grosz i glowkuje z czego zrezygnowac zeby kupic leki."

  "Ale ofiarami "wolności" nie zostali komuniści, UB-cy, sędziowie i prokuratorzy itp. z tamtych lat którzy wsadzali pod dyktando władzy, to oni sobie sami zafundowali tą wolnością którą mamy niby teraz, tak jak mieli się dobrze w tamtych czasach tak mają się jeszcze lepiej w dzisiejszych, ilu zostało osądzonych za tamte lata? Nikt. Jakie mają emerytury, znajomości, dalej po rodzinie poszli pracować w budżetówce na wysokie stołki, sędziów itp. itd., nie ma wolności, nie ma sprawiedliwości, nie ma nic."

  "25 lat temu nie było kolejek do lekarzy, pracę miał każdy, mieszkania były z przydziału - czekało się parę lat i było bez kredytu na resztę życia, komunikacja publiczna i oświata sprawnie funkcjonowały. Ciekawe ilu poparłoby tzw Solidarność gdyby wyjawili co planują zrobić."

  "Dwudziesta piąta rocznica 4 czerwca 1989 roku powinna być powodem do poczynienia głębokiej refleksji nad epoką, której byliśmy świadkami i uczestnikami. Nad dwiema dekadami, które zbudowane na wielkiej nadziei, okazały się kolejną w dziejach porażką polityczności. (...)"

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (14)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (14) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy:

  Wideo