27. Finał WOŚP w Radomiu i regionie. Licytacje, koncerty i...

  27. Finał WOŚP w Radomiu i regionie. Licytacje, koncerty i dużo atrakcji [RELACJE]

  Redakcja

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Mieszkańcy naszych miast i wsi chętnie wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
  1/20
  przejdź do galerii

  Mieszkańcy naszych miast i wsi chętnie wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. ©Tadeusz Klocek

  W Radomiu i regionie radomskim odbyły się imprezy w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie na uczestników czekało wiele atrakcji. W tym miejscu będziemy na bieżąco relacjonowaliśmy dla Państwa najważniejsze wydarzenia.
  Finałowe imprezy w Radomiu zakończyło w niedzielę efektowne fireshow na deptaku! Zobaczcie film z pokazu.
  WOŚP 2019 w Wierzbicy. Rekordowa wolontariuszka, w puszce miała ponad 4700 złotych!! [zdjęcia]  WOŚP 2019 w Iłży. Mają już ponad 27 tysięcy i... ciągle grają dalej! [zdjęcia]  WOŚP 2019 w Skaryszewie. Zagrali i pojechali do Jurka Owsiaka [zdjęcia]  WOŚP 2019 w Pionkach. Znowu jest rekord! Morsowanie, wspólna zabawa i udana licytacja [zdjęcia]


  Godzina 21
  W powiecie kozienickim kwestowało ponad 100 wolontariuszy, ale w organizację akcji zaangażowanych było znacznie więcej osób. Efekty są, bo tylko w Kozienicach udało się dzisiaj zebrać ponad 49 729,66 złotych. Oznacza to, że już teraz kwota ta jest wyższa od zeszłorocznej o prawie 4,5 tysiąca. W poniedziałek poznamy dodatkowo wynik zbiórek do stacjonarnych skarbonek w Centrum Kulturalno-Artystycznym i Ogrodzie Jordanowskim.

  Pieniądze do Warszawy zawiozła między innymi Urszula Strzelczyk, szef kozienickiego sztabu. Kamil Zapora


  Godzina 21
  Sztab w Białobrzegach już podliczył pieniądze i... ustanowił nowy rekord, o siedem tysięcy złotych wyższy od dotychczasowy.

  WOŚP 2019 w Białobrzegach. Sztab pobił rekord, zebrał ponad 63 tysiące złotych!  Godzina 20
  Przez całą niedzielę nie brakowało również atrakcji, jakie oferował orkiestrowy sztab ze Zwolenia. Jaki był wynik finału w tym powiecie? O tym poniżej.

  WOŚP 2019 w powiecie zwoleńskim. W Zwoleniu i gminach kwestowało 110 wolontariuszy. Był również koncert w kinie Świt z wieloma atrakcjami  Godzina 20
  Sztab w Radomiu przekazał nam informację, że przekroczył już ponad 186 tysięcy złotych, ale kwestowanie jeszcze trwało, więc ta kwota wzrośnie. Wszyscy zadajemy sobie pytanie - o ile?

  27. Finał WOŚP 2019 w Radomiu. Pomaganie z Orkiestrą znów było dziecinnie proste. Sztab ma już ponad 186 tysięcy złotych [WIDEO, ZDJĘCIA]  Godzina 19.30
  Sztab w Przysusze poinformował, że największym wzięciem podczas licytacji cieszyły się pamiątki przekazane przez siatkarzy Cerrad Czarnych Radom. Także tu trwa jeszcze liczenie pieniędzy.

  WOŚP 2019 w Przysusze. Sztab przekroczył już 27 tysięcy złotych  Godzina 19.20
  Szydłowiec nie zwalnia tempa. Tamtejszy sztab o tej porze miał na swym koncie ponad 35 tysięcy złotych, ale jeszcze nie wszyscy wolontariusze rozliczyli się z puszek. Wszyscy czekali też na wyniki licytację, gdzie jednym z najciekawszych fantów była koszulka kapitana piłkarskiej reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego.

  WOŚP 2019 w Szydłowcu. Duże zainteresowanie licytacjami. Na koncie sztabu już ponad 35 tysięcy złotych

  Godzina 19
  Bardzo dobre wieści nadchodzą także ze sztabu orkiestrowego w Grójcu. Tamtejsi wolontariusze liczą na pobicie dotychczasowego rekordu ilości zebranych pieniędzy.

  WOŚP 2019 w Grójcu. Na koncie sztabu już 60 tysięcy złotych. Padnie nowy rekord?  Finał WOŚP to barwne widowisko. Takowe na Placu Corazziego uwieczniał w niedzielę nasz fotoreporter.

  Finał WOŚP 2019 w Radomiu w obiektywie [DUŻO ZDJĘĆ]

  Finał WOŚP w Radomiu był też okazją do podziwiania motoryzacyjnych klasyków! Tadeusz Klocek


  Godzina 18
  Na Placu Corazziego w Radomiu trwa finałowa impreza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O godzinie 19 na scenie na deptaku pojawi się gwiazda wieczoru - Reni Jusis. Wolontariusze policzyli już pieniądze z części puszek. Atmosfera jest coraz bardziej gorąca. "Wbijajcie" na deptak! Jest jeszcze czas, aby wesprzeć Orkiestrę.


  Radom. Pierwsze puszki WOŚP już policzone. Rekordzistka zebrała ponad dwa tysiące złotych. Trwa koncert na deptaku  Godzina 16
  Wolontariusze ze sztabu w Skaryszewie pobili rekord, zbierając w tym roku 15 tysięcy 355 złotych i 73 grosze. Grupa ta udała się na spotkanie w Warszawie z Jurkiem Owsiakiem!

  W Skaryszewie zebrali ponad 15 tysięcy złotych. To rekordowa zbiórka! Pojechali z pieniędzmi do Warszawy  Na radomskim deptaku pojawiły się w ciągu dnia całe rodziny po to, aby zagrać z Orkiestrą. Tadeusz Klocek


  W Radomiu, podobnie jak przedpołudniem w Szydłowcu odbył się Bieg Orkiestrowy "Policz się z cukrzycą". Cieszył się dużym zainteresowaniem!

  WOŚP 2019 w Radomiu. Biegacze "policzyli się z cukrzycą", wystartowało około 450 osób [WIDEO, ZDJĘCIA]  Bieg wzbudził duże zainteresowanie, ale nie wynik był w nim najważniejszy. Tadeusz Klocek


  Godzina 13.45
  W czasie finału w Szydłowcu nie zabrakło tradycyjnie atrakcji sportowych, między innymi Biegu "Policz się z cukrzycą". Kąpiel w lodowatej wodzie zaliczyła także w szydłowieckim zalewie grupa morsów Ekipa Lodowcowa. Po południu kolejne atrakcje.

  WOŚP 2019 w Szydłowcu. Biegali i morsowali w szydłowieckim zalewie. Będą licytować koszulkę Roberta Lewandowskiego  Bieg "Policz się z cukrzycą" był nieodłącznym elementem finału w Szydłowcu. Mateusz Kaluga


  Godzina 13
  Czerwone serduszka od rana opanowały Białobrzegi. Wolontariusze z tamtejszego sztabu prowadzą kwestę uliczną, natomiast o godzinie czternastej wystartuje finałowa zabawa w tamtejszej hali sportowej. Atrakcji nie zabraknie.

  WOŚP 2019 w Białobrzegach. Wolontariusze od rana na ulicach, w hali sportowej będzie wielki koncert [ZDJĘCIA]  Jarosław Jagiełło wrzuca pieniądze do puszki białobrzeskiego wolontariusza Leona Stowskiego. Izabela Kozakiewicz


  Godzina 11
  Trwa uliczne kwestowanie w powiecie przysuskim. Wolontariusze pracują w Przysusze, po raz pierwszy w historii działa także sztab w Rusinowie.

  WOŚP 2019 w Przysusze i Rusinowie. Trwa radosne granie z Orkiestrą na rzecz chorych dzieci  Wolontariusze w powiecie przysuskim pracują od wczesnych godzin rannych. Antoni Sokołowski


  Godzina 9
  W Lipsku zachętą do otwierania serc i portfeli jest czerwony ciągnik z logo WOŚP. Wolontariusze kwestują tam już od rana.

  CZYTAJ TEŻ: WOŚP 2019 w Lipsku i powiecie lipskim. Koncerty w Lipsku i Ciepielowie  Godzina 9
  Od rana trwa zbiórka uliczna, którą prowadzą wolontariusze ze sztabów w całym regionie. Wśród kwestujących przeważa tradycyjnie młodzież!

  Wolontariusze ze Skaryszewa nadesłali nam to zdjęcie - podobnie jak w innych częściach regionu trwa już uliczne kwestowanie. WOŚP Skaryszew


  facebook / Wośp Sztab Lipsko


  Prawdziwa historia
  Wielka Orkiestra to również prawdziwe, wzruszające historie, takie jak rodziny Agnieszki Banaszczyk z Szydłowca. Można ją poznać także zapoznając się z naszymi, archiwalnymi publikacjami. Na swoim facebookowym profilu napisała o swym synku: "Krzysio 11 lat, od 4 lat Wolontariusz WOŚP Operowane serce w 2008 roku. ŻYJE dzięki sprzętowi zakupionemu przez WOŚP. Spotkacie go na ulicach naszego Miasta. Pamiętajcie Warto POMAGAĆ"

  9-letni Krzyś z Szydłowca żyje dzięki sprzętowi zakupionemu przez WOŚP. Teraz spłaca swój dług  11-letni Krzyś Banaszczyk z Szydłowca żyje dzięki sprzętowi zakupionemu przez WOŚP. Archiwum prywatne Agnieszki Banaszczyk


  Piłkarska pamiątka w Skaryszewie
  Sztab WOŚP w podradomskim Skaryszewie przeznaczy na licytację koszulkę piłkarza reprezentacji Polski Jakuba Błaszczykowskiego (firma Nike, rozmiar L). Aukcja zacznie się w skaryszewskim rynku w niedzielę o godzinie 11.20. Trykot Kuby przekazał sztabowi Dariusz Kupidura, prezes firmy Jadar. Wolontariusze ze Skaryszewa przysłali nam też zdjęcie swojej ekipy, która jutro będzie pracowała podczas finału.

  Tę koszulkę Kuby Błaszczykowskiego będzie można zlicytować w niedzielę w Skaryszewie. Sztab WOŚP Skaryszew


  Skaryszewscy wolontariusze już zwarci i gotowi! WOŚP Skaryszew


  Kolejarze też grają z Orkiestrą
  Koleje Mazowieckie zostały oficjalnym przewoźnikiem 27. Finału WOŚP. W niedzielę 13 stycznia będą bezpłatnie wozić wolontariuszy kwestujących na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, także tych w regionie radomskim. Do darmowego przejazdu uprawniać ich będzie specjalny identyfikator 27. Finału. Na tegorocznych aukcjach Kolei Mazowieckich dla WOŚP można wylicytować szkolenie na symulatorze pojazdu kolejowego „Elf” oraz przejazd w kabinie maszynisty pociągu „Słoneczny”.

  Spółka Koleje Mazowieckie, obsługująca również trasy w regionie radomskim, wspiera WOŚP. Koleje Mazowieckie


  Sobota, godzina 20
  W radomskiej restauracji Winowajcy Tapas & Wine Bar rusza licytacja na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do zdobycia jest wiele cennych pamiątek, między innymi: Kurtka Pawła Domagały, znanego polskiego aktora, pochodzącego z Radomia, którą nosił na sobie grając w teledysku „Weź nie pytaj”. Co jeszcze będzie można wylicytować - czytajcie poniżej:  Jedną z atrakcji finału będzie trening pole dance w Cocon Pole Dance Academy w Radomiu. Biorąc w nim udział może wesprzeć Wielką Orkiestrę.

  Trenując pole dance można wesprzeć radomski finał! Cocon Pole Dance Academy


  WOŚP 2019 - trening w Cocoon Pole Dance Academy - Radom  XII Liceum Ogólnokształcące wchodzące w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 4 imienia Polskich Olimpijczyków w Radomiu rozpoczęło finał już w piątek. Podczas koncertu na scenie zaprezentowali się uczniowie zarówno z liceum jak i młodsi, gościły tu również przedszkolaki. Jednym z fantów, przekazanych na licytację był... krawat dyrektora szkoły Radosława Lisa! - W poprzednim roku szkoła zebrała, a następnie przekazała na WOŚP 986,80 złotych, w niedzielę okaże się czy ta suma zostanie przebita - mówiła Magdalena Filipowska, organizatorka orkiestrowej imprezy.

  Pokazy akrobatyczne były atrakcją imprezy w szkole imienia Polskich Olimpijczyków w Radomiu. ZSO nr 4 w Radomiu


  CZYTAJ: Dwunaste liceum w Radomiu już zagrało z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy  Wiele służb oraz instytucji włącza się w organizację finału i wspiera Orkiestrę. Przykładem jest choćby Pogotowie Ratunkowe z Radomia.

  CZYTAJ: WOŚP 2019 w Radomiu. Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy  Jedną z atrakcji WOŚP w Radomiu będzie orkiestrowy bieg, który wystartuje w niedzielę o godzinie 16. W związku z nim będą utrudnienia na drogach, przekazujemy więc kierowcom oraz pasażerom miejskich autobusów ważny komunikat.

  WOŚP 2019 w Radomiu. Uwaga - będą utrudnienia i objazdy podczas biegu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  To miejsce, aby powspominać finały z poprzednich lat. Jest się czym pochwalić!

  27 lat pięknej historii. WOŚP wspomógł wielu z nas! Zobacz, ile uzbieraliśmy wspólnymi siłami!  Co nas czeka w czasie finału WOŚP w ten weekend? Atrakcji jest wiele, zarówno w Radomiu jak i pozostałych powiatach czy gminach regionu. O nich wszystkich piszemy poniżej! Także tam znajdziecie informację o przedmiotach i pamiątkach wystawionych na licytacje.

  ZOBACZ KONIECZNIE PROGRAM IMPREZ: WOŚP 2019 w regionie radomskim. Gdzie zagra Orkiestra? Co będzie się działo?  ZOBACZ TAKŻE: Konferencja WOŚP w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (12)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (12) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  Wideo