4. liga. Wpadka Pilicy Białobrzegi. Porażka Energii Kozienice, ważny triumf LKS Promna

SzS
Piotr Skałbania zdobył dla Pilicy gola w meczu ze Zniczem
Piotr Skałbania zdobył dla Pilicy gola w meczu ze Zniczem archiwum klubu
Trójka naszych czwartoligowców z regionu radomskiego, zagrała swoje mecze w Wielki Piątek. Tylko LKS Promna wygrał swój pojedynek. Liderująca Pogoń Grodzisk Mazowiecki, powiększyła przewagę do 13 punktów.

Pilica Białobrzegi – Znicz II Pruszków 1:2 (1:0)
Bramki: Skałbania 40 – Szymczak 60 z karnego, Chałas 70
Pilica: Adamczyk – Sadzik, Jaworski (61 Zawadzki), Janowski, Kencel, Stróżka, Rawski, Michalski, Karasek (46 Stanisławski), Skałbania, Kucharczyk.

Dość nieoczekiwana porażka Pilcy. Goście przyjechali w zaledwie 12-osobowym składzie, wyszli na boisko praktycznie juniorskim składem, a mimo to sprawili dużą niespodziankę i wywieźli komplet punktów.W 40 minucie to Pilica objęła prowadzenie. Po akcji Adriana Karaska do piłki doszedł Piotr Skałbania i trafił z bliskiej odległości.
Po przerwie młody zespół z Pruszkowa zaczął grać odważniej. W 60 minucie goście wyrównali po rzucie karnym, a kilka minut później po dośrodkowaniu z rzuto wolnego, głową strzelił Chałas i było 1:2. Od 75 minucie goście grali w osłabieniu, ale zdołali obronić wygraną.

LKS Promna - Perła Złotokłos 4:0 (1:0)
Bramki: Strus, Orłowski 2, Zawisza
Promna: Prasek - Skowroński, Janiszewski, Dąbrowski, Kacperkiewicz, Adamczyk (46 Zawisza), Trzaska, Bykowski, Strus, Skoczylas, Orłowski.
Promna zagrała z ostatnią w tabeli Perłą, która tydzień temu wywalczyła pierwszy punkt w tym sezonie. Wygrana w tym meczu była wręcz obowiązkiem zespołu gospodarzy. Na szczęście drużyna trenera Pawła Potenta nie zawiodła i nadal może realnie myśleć o utrzymaniu w lidze.

MKS Piaseczno - Energia Kozienice 4:0 (3:0)
Bramki: Matulka 25, 44, Obłuski 33, Jaroszewski 50
Baranowski - Wasilewski, Książek, Kalinka, Kołodziejczyk, Ciupiński, Szary, Lament, Luśtyk, Grot, Kędra
Kolejny słaby mecz i fatalny wynik piłkarzy z Kozienic. W pięciu wiosennych pojedynkach kozieniczanie zdobyli zaledwie jeden punkt. Drużyna ma już tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.