40-lecie pracy twórczej...

  40-lecie pracy twórczej Aleksandra Olszewskiego - wystawa w radomskiej Resursie

  /bk/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Galeria "Resursa" zaprasza w piątek, 24 października, o godzinie 18 na otwarcie jubileuszowej wystawy grafiki, rysunku i malarstwa profesora Aleksandra Olszewskiego. Ekspozycja została zorganizowana z okazji 40 lat jego pracy twórczej.
  Profesor Aleksander Olszewski to zaslużony artysta i pedagog.

  Profesor Aleksander Olszewski to zaslużony artysta i pedagog. ©Resursa

  Aleksander Olszewski to artysta ceniony i zasłużony dla radomskiej kultury. Także dla nauki - jest profesorem na Uniwersytecie Technologiczno - Humanistycznym w Radomiu i dziekanem Wydziału Sztuki.

  Aleksander Olszewski ma 70 lat. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. Dyplom z malarstwa i projektowania uzyskał w 1974 roku. Od 1975 roku pracuje na Politechnice Radomskiej, obecnie Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny. W 2001 uzyskał tytuł profesora zwyczajnego.

  Jest twórcą i kierownikiem Katedry Sztuki na Wydziale Nauczycielskim Politechniki Radomskiej. Uczestniczy w wielu sympozjach artystycznych i naukowych w kraju i za granicą, inicjując współpracę międzynarodową z uczelniami Litwy, Słowacji, Czech, Niemiec, Francji, Belgii, a także wiele wystaw o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

  Uprawia malarstwo, grafikę użytkową, grafikę cyfrową, wzornictwo przemysłowe. Swoją działalność artystyczną prezentował na ponad 30 wystawach indywidualnych i ponad 250 wystawach zbiorowych w kraju i poza jego granicami. Za swoją działalność otrzymał wiele nagród, wyróżnień i odznaczeń.

  Jubileuszowa wystawa w "Resursie" czynna będzie do 15 listopada br.

  Dla uczczenia jubileuszu profesora Aleksandra Olszewskiego zostaną otwarte dwie inne wystawy towarzyszące tej uroczystości, przygotowane przez Wydział Sztuki Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego.

  W środę, 29 października, o godz. 12.00 w galerii "Pentagon" nastąpi otwarcie wystawy studentów wydziału, a godzinę później, również 29 października, o godz. 13. Akademicka Galeria Sztuki "Rogatka" zaprosi na wystawę malarstwa absolwenta uczelni i zarazem pracownika wydziału, doktora Łukasza Rudeckiego.

  Przedstawi on swoje prace jeszcze z okresu studiów, na które wpływ miał prof. Aleksander Olszewski, jak i kompozycje realizowane współcześnie.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia